Yeni WhatsApp Güncellemesi Neler Getirdi? - Gecenin Fotoğrafı
En Taze

Yeni WhatsApp Güncellemesi Neler Getirdi?

Popüler uygulama WhatsApp, yeni gelen güncellemesi ile kullanıcıların pek çok sorununu çözecek gibi görünüyor.

boom
Yeni WhatsApp Güncellemesi Neler Getirdi?

Yeni WhatsApp Güncellemesi Neler Getirdi?

App Store üzerinden yayınlanmış olan iOS için WhatsApp 2.18.81 sürümüyle beraber popüler yazışma uygulaması, kullanıcıların oldukça uzun bir süredir beklediği bir özelliği kullanıma sunmuş oldu. Bu sürüm ile birlikte WhatsApp bildirim uzantısı ve Siri ile grup mesajı hususunda pek çok yenilik yapıldı. İşte o yenilikler!

WhatsApp bildirim uzantısı için yenilikler

WhatsApp bildirim uzantısı şu an için yeni sürüm içerisinde yer alıyor ancak ne yazık ki hala geliştirme aşamasında olduğu için bütün kullanıcılar tarafından kullanılamıyor. Gelecek yeni güncellemeler ile firmanın söz konusu özelliği tamamen iyileştirmesi ve herkesin kullanımına açması bekleniyor.

Bu yeni eklenti ile beraber bildirimler oldukça değişik bir boyut kazanacak desek yanlış olmayacaktır. Yeni bildirim uzantısı özelliği GIF ve görüntü dosyalarına destek sunuyor ve bu destek sayesinde doğrudan bildirim şeklinde gelen içerikleri indirme ya da görüntüleme imkanı sağlanıyor.

Üstelik otomatik indirme seçeneği açık olduğu takdirde içeriği direkt olarak görüntülemek bile mümkün hale gelecek. Ancak herhangi bir kaza yaşanmaması adına medya ön izlemesini görüntülemek için dokunmak ya da bildirimi aşağı kaydırmak gerektiğini de belirtmeden geçmeyelim. Ayrıca bu yeni sürümde grup mesajı gönderebilmek için Siri dijital asistan kullanımı da mümkün olacak.

WhatsApp grup mesajları için yenilikler

Oldukça uzun bir süredir beklenen bu güncelleme sayesinde WhatsApp gruplarına Siri ile mesaj yollamak mümkün olacak. Tıpkı normal kişilere yollanan mesajlar gibi Siri’yi kullanarak da gruplara mesaj atmak oldukça kolay bir hale gelecek.

Bildirim yönetimi hususunda son derece başarılı bir iş çıkaran WhatsApp, bu yenilik sayesinde kullanıcılara oldukça önemli bir kolaylık sağlamış olacak. Bakalım, kullanıcılar yeni özelliklerden memnun kalacak mı ve bu özellikler sorunsuz olarak çalışabilecek mi?

Başlıklar: , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

19 Temmuz 2018, 22:25

Ay'ın hayranlık verici bir şekilde kızıla büründüğü ve merakla beklenen kanlı Ay tutulması haftaya gerçekleşecek.

boom
Kanlı Ay Tutulması Haftaya Gerçekleşecek!

Gizem Çözüldü: Mısır Piramitleri Meğer Enerji Topluyormuş Mısır Piramitleri ihtişamı, nasıl yapıldığı, gizemi yüzyıllardır Bilim adamlarının ilgisini çekmiş ve birçok varsayıma dayandırılmıştır. Ancak birçok ülkenin saygın üniversitelerinde görevli bilim insanlarının oluşturduğu ortak çalışma sonucu açıklananlar herkesi hayrete düşürecek cinsten…  Mısır’daki Giza piramitlerini inceleyen bilim adamları, devasa Giza piramidinin içindeki odacıklar...

Devamını Görüntüle