En Taze

Yaz Ayları için Cilt Bakımı Rutini

guzellikk
Yaz Ayları için Cilt Bakımı Rutini

Yaz Ayları için Cilt Bakımı Rutini

Yeni ve aramızda kalsın benimde en sevdiğim kategorimize hoşgeldiniz.Sen makyöz müsün yoksa dermatolog mu neyine bu yazıyı yazmak diyenlere öncelikle belirtmek isterim ki bende uzun seneler cilt kusurları yüzünden problem yaşamış, türlü şekillerde bundan kurtulmaya çalışıp ve hatta ilaçlar kullanıp sonunda doğru yolu bulan sizden biriyim yani rahat olun. Hızlıca konuya girmek gerekirse yaz kapımızda ve cildimiz alarm vermeye başladı.Peki yaz ayları için cilt bakımı rutinimiz ve ürün önerilerimiz neler olabilir buna bakalım.

Bildiğiniz üzere mevsimler değişmeye ve havalar ısınmaya başladıkça cildimizdeki değişimler gözle görülür bir hal alıyor. Bastıran yaz sıcağı nedeniyle cildimizde fazladan yağlanma, gözenek görünümündeki artış yetmez gibi yanlış kullanılan makyaj ve cilt bakımı malzemeleri ciltte leke yapmaya çok meyilli.

 

Sıcak Havalar Cilt bakımı

Adım 1 : Cilt Temizliği

Bol bol su için, sebze yiyin, yüzünüzü hergün yıkayın, makyajınızı temizlemeden yatmayın, en az 8 saat uyuyun gibi klişe önerilere hiç girmeyeceğim.Bunları bilmiyorsanız zaten usulca bu sayfadan ayrılıp acilen bir cilt bakımına gidin. Neyse ne diyorduk cilt temizliği tabiki en önemli adımlardan biri ancak daha da önemlisi doğru cilt temizliği yapmak. Son dönemlerde açılan bloglar, youtuberlar, türlü türlü makaleler sağolsun ne kullanacağımızı yüzümüze ne süreceğimizi şaşırdık ne bulsak boca ettik. Tabi her cilde de aynı ürün kullanılmıyor bunun yağlısı var karması var kurusu var ve nerdeyse her elime geçeni denemiş biri olarak karşınızda tüm cilt tipleri geliştirilen formülü ile beni kendine hayran bırakmış tabiki tek başına mucize yaratmasa da cildi arınmış ve gerçekten temizlenmiş hissettiren yıkama jeli :

 Ürüne Ulaşmak İçin: CLINIQUE

Adım 2 : Yıkamaz Yetmez Sırada Tonik Var

Canım annelerimiz “ah güzel kızım biz eskiden soda limonla temizlerdik yüzümüzü gül suyu neyine yetmiyor?” deselerde yetmiyor işte. Sadece yıkamakta yetmiyor yaz aylarında o ciltteki yağlı, kirli tabaka hissi gitmiyor. Tonikler de tam burda devreye giriyor.Toniklerin etkisine bir zamanlar inanmayan biri olarak ciltte yarattığı farkı ve etkiyi gözlemlediğim ve beni toniklere inandıran şahane temizlik ürünümüz karşınızda :


Ürüne Ulaşmak İçin: KIEHL’S

Adım 3 : Maske

Bu adımı hergün uygulamasanızda haftada bir uygulanması halinde hem keyifli hem snaplik görüntüler çıkaran ve işe yarayan bir adım. Tabiki cilt tiplerine ve sorunlarına göre maskeler değişse de yaz ayları için cildi arındırmak ve gözenekleri temizlemek adına oldukça etkili ama tabiki olmazsa olmaz değil yalan yok. Karşınızda yılların efsanesi Kil Maskesi :

Adım 4 : Nemlenmeden Asla

Cildim zaten yağlı bir de nemlendirici kullanıp daha fazla yağlandırmam diyenler sakın ! Ciltdeki yağlanma ve cilt nemi birbirinden çok farklı şeyler ve hatta yağlı olan cildiniz o kadar nemsiz kalmış olabilirki sırf nemzsizlikten tüm problemleri yaşıyor olabilirsiniz.Yazın sıcakta yarattığı o kötü etkileri ve nemsizliği gidermek, cildinize su içirmek için harika bir öneri olduğunu düşündüğüm ve açıkcası benim kurtarıcım olan ciltte bir bebek poposu hissi yaratan güzel arkadaşımız :


Ürüne Ulaşmak İçin : LANCOME

Adım 5 : Güneş Kremi

Bu hatayı yapan ve gereksiz gören çok fazla insan olduğunu biliyorum ama güneş ışınları cildimize tahmininizden çok daha fazla zarar veriyor.Yaz yada kış, makyajlı  yada makyajsız, güneşli yada güneşsiz hava farketmez o güneş kremi sürülecek arkadaş. Sonra o bir tanecik sivilce oluyor sana bin, birde üzerine lekesi kalıyor uğraş dur vay efendim cildimle lekeler kaldı diye.Güneş kremi için birden fazla önerim olacak çünkü onlar benim bebeklerim ve aralarında ayrım yapamıyorum:

 

Ürünlere ulaşmak için: KIEHL’S
NOREVA

Bonus Adım: Yeni Nesil Serumlar Harika Dostum!

Son dönemlerde hayatımıza ve cilt bakımı rutinlerimize giren serumlardan haberdarsınızdır. Her serum bir mucize olmasada gercekten beni şaşırtan ve etkisi gözle görülür olan bir serum. Açık olmak gerekire bu serum için cildine yaramadığını söyleyende var elinden bırakamadığını söyleyende. Fakat eğer yarıyorsa bıraktığı etki MUAZZAM! Siz yinede öncesinde bir teste boy ile deneme yapıp sonra almayı düşünün çünkü fiyatı “alayım olmazsa bırakırım” denmeyecek şekilde. :


Ürüne Ulaşmak İçin: KIEHL’S

Evet şimdi büyük ihtimalle her gün her gece bu mu yapılır kim dayanır buna diyorsunuzdur ama unutmayın ki cildinizin size ihtiyacı var o yüzden şimdi yavaşça internetin başından kalk ve cildinle ilgilenmeye başla çünkü bunlar kendi kendine olmaz. Farkındayım buradaki her ürün bir anda alınacak yada her cilt tipine uyum sağlayamayabilir ancak yakında yayınlanacak yazılarda her cilt tipine özel hem uygun fiyatlı hemde ulaşılabilir etkili ürünlerle tekrar yayında olacağım.

Başlıklar: , ,

Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

İlaydaSu 26 Mayıs 2018

Ne güzel yazmışsınız takibe aldım

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

28 Temmuz 2018, 09:50

Yazın Saç Bakımı Nasıl Olmalı?

Nedir bu Barbie Bebek’ten çektiğimiz? Her genç kızın rüyası artık biliyorsunuz ki Zetina Dikiş makinesi değil...İster şişman, ister zayıf olsun her genç kız ve kadın  Barbie bebek gibi olmak istiyor… Barbie bebek, 1959 yılında Mattel oyuncak firması tarafından piyasaya sürülen bir oyuncak olarak hayatımıza girdiğinden beri onunla büyüyen kadınların olmak...

Devamını Görüntüle