En Taze

Uzayda İnsan Var mı ? Şuan Uzayda Kaç Kişi Var ?

Günümüzde uzay araştırmaları bu kadar yoğun şekilde devam ederken uzayda kaç kişi olduğunu merak ediyor musunuz?

Teknoloji
Uzayda İnsan Var mı ? Şuan Uzayda Kaç Kişi Var ?

Çoğunuz uzayla ilgili haberleri merak ediyorsunuz biliyorum. Uzayda insan var mı ? Uzayda kaç kişi var ? gibi soruları da merak ettiğinize eminim.Bu yazımızda sizlere uzayda kaç kişi olduğunu ve bu kişilerin hangi ülkelerden ve neden orada olduklarıyla ilgili bilgiler vereceğiz. Konunun alt kısmında canlı olarak uzaydaki insanları takip edebileceğiniz bir site adresine de ulaşabilirsiniz.

Uzayda İnsan Var Mı?

Uzayda şuan olarak toplam 6 kişi bulunmaktadır.Bunlar sırasıyla;

  • Scott Tingle (ABD)
  • Andrew Feustel (ABD)
  • Richard Arnold (ABD)
  • Norishige Kanai (Japonya)
  • Anton Shkaplerov (Rusya)
  • Oreg Artemyev (Rusya)

Evet ne yazık ki uzayda kaç kişi var sorusunun yanıtı pek tatmin edici değil ve uzaydaki bu kişiler ISS’de (İnternational Space Station) görev yapıyor. İnsanların uzayda çalışması ile ilgili görev alanları yavaş yavaş gelişse de şimdilik bu 6 kişi uzayda bulunuyor. Uzaya gitmenin maliyeti çok yüksek olduğundan kapasitesi de az oluyor ne yazık ki ancak uzay severler için çalışmalar hızla devam ediyor marsa yolculuk marsta otel gibi projeler günümüz ilerleyen yıllarında faaliyete geçecek.

Uzayda olan insanları güncel olarak takip etmek isteyenler için;

https://www.howmanypeopleareinspacerightnow.com  Buradan İnceleyebilirsiniz.

Genel olarak uzaya gitmek uzayı görmek birçoğumuzun hayali ve isteği olabilir. NASA’da çalışan bir çok Türk vatandaşı var ancak ne yazık ki hiç biri 150-160 km üzerine çıkmadılar. Belkide uzaya giden ilk Türk vatandaşı siz olabilirsiniz hayallerinizden vazgeçmeyin.

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

demet 26 Temmuz 2018

varsa selam olsun uzaylı kardeşlere

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

23 Temmuz 2018, 15:02

İşte büyük bir merakla beklenen ilk Türk vampir dizisi Yaşamayanlar hakkında bugüne kadar paylaşılan bütün detaylar!

boom
Karşınızda İlk Türk Vampir Dizisi: Yaşamayanlar

Frekanslar ile Zihin Kontrolü Dünya ve  kitleler üzerinde hakimiyet sahibi olma isteği var olduğundan beri insan davranışları üzerine araştırmalar yapan kişiler tarafından büyük kalabalıklar elit bir grubun amaçlarına boyun eğsin diye kitlelerin zihinlerini kontrol altına almaya frekanslar ile zihin kontrolü yönelik çalışmalar yapılmıştır.İstihbarat örgütleri özellikle CIA ve MOSSAD bu konuya...

Devamını Görüntüle