En Taze

Türkler İnsansız Hava Aracı Geliştirecek!

Eren ve Fatih Özmen çiftinin sahibi olduğu Sierra Nevada Corporation insansız hava aracı üretmeye başlayacak!

Teknoloji
Türkler İnsansız Hava Aracı Geliştirecek!

Türkiye’nin yerli uçak projesi olan TRJet devam ederken yepyeni bir gelişme ortaya çıktı. Türkler SpaceX’e rakip olarak insansız hava aracı geliştirmeye karar verdi. İşte bu gelişme hakkındaki bütün detaylar!

Türk insansız hava aracı geliştiriliyor

2020 tarihinde Uluslararası Uzay İstasyonu’nu (ISS) ziyaret etmesi planlanan insansız yük gemisi Dream Chaser ile kendini dünyaya tanıtmış olan Sierra Nevada Corporation ayrıca insansız hava aracı üretebilmek için İsrail’in en bilinen firmalarından biri ile anlaşmış durumda.

Türk çift Eren ve Fatih Özmen’in sahibi olduğu Sierra Nevada Corporation ile İsrael Aerospace Industries (IAI) iş birliği yapmaya karar verdi ve bu iki firma Amerikan pazarına özel insansız hava araçları üretimine başlayacak.

Basında yer alan bazı haberlere göre iki firma dikine iniş ve kalkış yapabilen İHA’lar geliştirme hedefine odaklanacak. Bu şekilde gözetleme, keşif ve istihbarat gibi oldukça önemli görevler için piste ihtiyaç duymadan havalanabilecek olan İHA’lar büyük bir avantaj sunacak.

İki firma arasında imzalanan anlaşmaya Farnborough Havacılık Fuarı’nda imza atan isim Fatih Özmen oldu. Bu noktada Sierra Nevada insansız hava araçlarının Amerika’daki genel sistem entegrasyonu, satış ve pazarlamadan sorumlu firma haline gelecek.

İsrail bu konuda oldukça tecrübeli!

İsrailli firma hali hazırda insansız hava aracı konusunda büyük bir tecrübeye sahip. Sierra Nevada ise bu konuda donanım ve yazılım uzmanlığı, insanlı insansız ekip oluşturma, komuta kontrol, hava sahası yönetimi, görselleştirme ve çatışmadan arındırma gibi pek çok ileri teknolojiye sahip durumda.

Her iki güçlü firma da önümüzdeki 10 yıl içinde Amerika pazarının dikine iniş ve kalkış yapabilen insansız hava araçları üzerine yoğunlaşacak gibi görünüyor. Bu gelişmeyi fark eden diğer firmalar da şu an İHA üretimine yoğunlaşmış durumda.

Başlıklar: , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

02 Ağustos 2018, 12:49

Bayan Öğretmene Ölümcül Tekme

Karısına İşkence Yaptı, Sosyal Medyada Paylaştı Sakarya’da gerçekleşen olayda kendisine boşanma davası açan 3 çocuğunun annesi eşini köşeye sıkıştırıp dakikalarca döven koca bu olayı yengesine kaydettirip sosyal medyada paylaştı…Karısının kendisini boşamak istemesine içerleyen koca  ailenin diğer fertlerinin de şahit olduğu akıl almaz bir olaya imza attı. Karısını köşeye sıkıştırıp döven...

Devamını Görüntüle