En Taze

Türkiye’de Yüzme Keyfi İçin En Serin Noktalar

hahah
Türkiye’de Yüzme Keyfi İçin En Serin Noktalar

Sıcak Havalardan Kurtaracak Yüzme Keyfi Noktaları

Havaların çok sıcak ve bunaltıcı geçtiği bu yaz günlerinde gerek hafta sonu kaçamağı gerekse tatile çıkan birçok kişi var. Hava sıcaklıkları o kadar yüksek ki, bazı bölgelerde yüzme keyfi yapmak tahmin edildiği kadar serinletici olmuyor çünkü sular bile çok sıcak! Neyse ki Türkiye’nin yüzme keyfi için en serin noktalarını sizler için bulup, paylaşıyoruz! Yaz tatili henüz bitmeden unutulmayacak güzellikteki yerlerden birini seçip, eşsiz bir tatil ve yüzme keyfi yaşayabilirsiniz.

Bozcaada/Ayazma Koyu

Hem serinlik hem de sakinlik isteyenler için ilk tercih edilecek yerlerden birisi olan Bozcaada, kuzey rüzgarları etkisinde olduğundan bunaltıcı sıcakları geride bırakmayı vaat ediyor. İncecik kumla kaplı sahili, sakinliği ve su sporları aktivite merkezi sayesinde çok keyifli saatler geçirebilirsiniz. Ayazma Koyu’na ulaşım için merkezden plaja 15 dk’da bir kalkan dolmuşlar var.

Gökçeada/Yıldızkoy

Çadır sevdalıları burada mı? Önce onlar için en güzel yerlerden birisi olan Yıldızkoy, adeta bir akvaryum! Zaten birçok kişi tarafından anlaşılmış olacak ki, Gökçeada Sualtı Milli Parkı adı altında güzelliği tescillenmiş yerlerden birisi. Yıldızkoy, adanın kuzeyinde kalan ve karadan denize girilebilecek tek alan. Sualtı dünyasına merakınız da varsa, burası hem serin hem sakin hem de yeni dünyalara açılmanızı sağlayacak efsanevi bir güzellik. Bölgedeki deniz faunası ve florası da kontrol altında…

Akyaka/Azmak

Azmak Deresi, güzelliğiyle ünlü Gökova Körfezi’ne dökülen doğal güzelliklerin en özelindendir. Azmak Deresi’nde hayvan çeşitliliği çok fazla ve bunların yanında tropikal iklim bitkileri de doğayı süslüyor. Dereyi kano ve tekne ile gezme imkânı da en keyifli aktivitelerden birisi. Derenin buz gibi suyunda yemek ve çay keyfi de yapabilirsiniz.

Assos/Kadırga Koyu

Sıcağın varlığını unutmak için gidilebilecek yerlerden bir diğeri olan Assos, Kadırga Koyu hem tertemiz denizi hem de muhteşem dağ manzarasıyla ziyaretçilerine muhteşem bir keyif yaşatıyor. Konaklama için ister kamp alanlarını ister otelleri tercih edebilirsiniz. Kadırga Koyu ve Assos arasındaki mesafe karayoluyla 2 km.

Kaş/Büyük Çakıl Plajı

Kaş’ın güzelliklerini konuşmaya bile gerek yok çünkü zaten herkesin dilinde! İlçe merkezinin 1.5 km uzağında olan Büyük Çakıl Plajı dağların yeşilliği, denizin maviliği ile efsanevi bir güzellik sunuyor. Yüzme keyfi için en serin noktalardan biri olan ve su altında yeni bir dünyayla tanışacağını Büyük Çakıl Plajı kesinlikle görülmesi gereken bir yer.

Altınkum Plajı/Çeşme

Güzelliğiyle ünlü bir başka yer Çeşme, Altınkum plajı. Biraz kalabalık olduğu görülen ancak adını sahildeki kumların güzelliğinden alan bu durakta kesinlikle güzel bir deniz keyfi yapılacağı kesin! Her zaman serin sulara sahip olan Altınkum Plajı denizi yavaş yavaş derinleşen bir denize sahip. Üstelik plaj etrafındaki işletmeler de her bütçeye uygun hizmet sunuyor!

Balıkesir/Akçay

Kaz Dağları’nın eteklerinde yer alıp, serinliğini taşıyan yerlerden birisi olan Akçay’ın temiz ve doğal havası sayesinde yaşadığınız deniz keyfi aklınızdan hiç çıkmayacak. Hem de hesaplı olması nedeniyle oldukça popüler olan Akçay’a ulaşım da oldukça kolay.

Artvin/Deniz Gölü

Ülkemizin en önemli doğal zenginlikleri arasında yer alan Deniz Gölü, en yüksek rakımlı göller arasında çünkü 3 bin 368 metre yüksekliğe sahip. Serinletici, buz gibi yüzme keyfi için en uygun yerlerden biri olan Deniz Gölü’ne ulaşmak için birazcık zahmetli bir yola katlanmak gerekiyor. Kaçkar Dağları’nda yaklaşık 6 saat yürüyüşle ulaşılan bu bölgeye vardığınızda değdiğini göreceksiniz.

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

23 Temmuz 2018, 20:30

Zararlı ışınlar nedeni ile cildimizde meydana gelen güneş lekeleri için evde etkili çözümler üretmeniz mümkün!

guzellikk
Güneş Lekeleri İçin Bitkisel Çözüm Önerileri

Dünyadaki En Kirli Şehirler – Detaylı Olarak Liste Gerek hava kirliliği gerek çevre kirliliği her geçen gün artış yaşıyor ve ne yazık ki bu konuda alınan önlemler ya da yapılan bilinçlendirme çalışmaları dünyanın giderek çöplüğe dönüşmesine engel olamıyor. Peki, dünyadaki en kirli şehirler hangileri? En kirli şehirler listesinde ilk sırada:...

Devamını Görüntüle