En Taze

Türk Bilim İnsanı Mutlu Özcan ‘Yılın En Seçkin Bilim İnsanı’ Seçildi!

2018 Yılın En Seçkin Bilim İnsanı ödülüne layık görülen Prof. Dr. Mutlu Özcan bu başarısıyla göğsümüzü kabarttı!

hahah
Türk Bilim İnsanı Mutlu Özcan ‘Yılın En Seçkin Bilim İnsanı’ Seçildi!

Türk Bilim İnsanı Mutlu Özcan ‘Yılın En Seçkin Bilim İnsanı’ Seçildi!

İsviçre Zürih Üniversitesi Dental Materyaller Bölüm Başkanı olan Prof. Dr. Mutlu Özcan, 2018 Yılın En Seçkin Bilim insanı ödülüne layık görüldü. Uluslararası Diş Araştırmaları Birliği (IADR) tarafından verilen bu ödül tüm Türkiye’nin göğsünü kabarttı.

İngiltere’nin başkenti Londra’daki Excel Fuar ve Konferans Merkezi’nde düzenlenen ödül töreni pek çok ülkeden yüzlerce bilim insanını misafir etti. Mutlu Özcan’a ödülü veren isim ise IADR Başkanı Angus Walls oldu.

Böylesine önemli bir ödüle layık görüldüğü için oldukça mutlu olduğunu ifade eden Mutlu Özcan, bu ödülün kendi alanında verilmiş, hayat boyu bilime yapılan katkılar dolayısıyla verilen önemli bir ödül olduğunu ve bu ödüle layık görülmenin onun için son derece gurur verici olduğunu belirtti.

Bilimde kadının yeri daha da sağlam hale geliyor!

Önyargıları başarılı bir şekilde yıktığını vurgulayan Özcan, bilim dünyasında her geçen gün kadın sayısının artış gösterdiğine değindi. Kadınların bugüne dek bilim alanlarında erkeklere göre biraz daha geride kaldığını söyleyen Özcan, artık devrin değiştiğini ve kadınların yollarının açıldığını, gerçekten çok çalışan ve sorumluluk sahibi olan kadınların başarılı olacaklarına inandığını ifade etti.

Ödül töreninin ev sahibi IADR’ın yöneticilerinden biri olan Prof Dr. Sibel Antonson ise Mutlu Özcan ile yaklaşık olarak 20 yıllık bir dostlukları olduğunu ve uykusuz geçen birçok gecesine şahit olduğunu belirtti. Ayrıca Sibel Antonson’un IADR’ın dental materyal bölümünün ilk kadın başkanı olduğunu da belirtelim.

Kadınlar sadece bilim alanında değil her alanda giderek yükseliyor ve çalışan kadınların sayısı her geçen gün daha da fazla artıyor. Kadınların bu kadar güçlü ve başarılı hale gelmesi elbette mutluluk verici bir durum. Mutlu Özcan’ın da aldığı bu uluslararası ödül ile bütün kadınlara iyi bir örnek olmasını diliyoruz. Yolun açık, başarıların ölümsüz olsun Mutlu Özcan.

Başlıklar: , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

22 Temmuz 2018, 18:01

Samsung S9+ Akıllı Telefonlar Arasında Dünya Birincisi Oldu

8 Milyon Dolar Değerinde Kripto Para Soygunu Yapıldı! Son dönemde kripto paralar iniş çıkışları ile yürek hoplatıyor olsa da hala pek çok yatırımcının dikkatini çekmeyi başarıyor. Özellikle uzun bir süredir yükseliş trendinde yer alamaması nedeni ile yatırımcıları hayli üzen ve aynı zamanda korkutan Bitcoin, son dönemde tekrar yükselişe geçerek yüzleri...

Devamını Görüntüle