Türkiye'de Otomobil Rüzgarı Tesla Fabrika Açacak! - Gecenin Fotoğrafı
En Taze

Türkiye’de Otomobil Rüzgarı Tesla Fabrika Açacak!

Teknoloji
Türkiye’de Otomobil Rüzgarı Tesla Fabrika Açacak!

Tesla Türkiye’de Fabrika Açmayı Planlıyor İddiası;


Türkiye ile alakalı otomobil faaliyetlerini resmen başlattığını açıklayan Tesla, Türkiye’de Otomotiv Üretimi yapılabilmesi için, Fabrika açılacağını belirttiği savunuluyor. Türkiye’nin en büyük yerli projesi olan yerli otomobil üretimi için birkaç dev babayiğit firmalar belirlenmişti. Bu firmaların belirlenmesinden sonra ise Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı öncülüğünde birçok faaliyet yürütüldü. Bunlardan birisi ise yeni otomobil için yapılan anlaşmanın en çarpıcı özelliği  Tesla kontrolü altında üretilebilen otomobillerdi. Tesla’nın parça desteği yapacağı söylenen Türk yapımı yerli otomobiller için deşifre edilmek istemeyen ünlü bir kişi tarafından Türkiye’de Fabrika Açılacak cümlesi kullanıldı. Tüm ilgilerin ve dikkatlerin üzerini çekilmesini istemeyen ünlü kişinin adı açıklanmıyor. Yerli otomobil projesi sonrasında Tesla ile anlaşma yapan Türkiye, bu konu ile alakalı herhangi bir açıklama yapmamıştır. Aynı zamanda Tesla üretim alanını Kocaeli ve çevresi olarak belirleyeceği ile alakalı da birkaç iddia bulunmaktadır.

 

Neden Tesla Marka Otomobil Üretimi Yapılıyor?

Dünyada oldukça ünlü markalardan olan Tesla, son teknoloji araçlarıdır. Son teknoloji araçları elektrikli ve doğa dostudur. Bu sebepten dolayı Tesla marka otomobiller tercih ediliyor. Tesla marka arabalar tercih edilen ülkelerde belli aralıklarla petroller yerine elektrik istasyonları bulunmaktadır. Türkiye’de bu tarz elektrikli araçları kullanmaya başladığında yol kenarların petroller yerine elektrik istasyonlarının yer alacağı tahmin ediliyor.

 

Yerli Olarak Üretimi Yapılacak Olan Otomobilde Hangi Özellikler Bulunacak?

Yerli otomobilde hangi özelliklerin bulunacağı kesin değildir. Fakat son teknoloji olacağı söylentiler arasındadır. Özellikle son teknoloji olacağı vurgulanan yerli otomobil, 2020 yılında Türkiye’de kullanımda olacağı söylenmektedir. Muhtemelen yerli olacak olan bu otomobilde başlıca özelliklerden olan geri görüş kamerası, yan ayna kamerası, sunroof, ve şık bir tasarım olacağı tahmin edilmektedir. Fakat görünüşü ve tasarımı ile alakalı bir prototip yayınlansa da, ismi ile alakalı herhangi bir açıklama bulunmamaktadır. Türkiye ekonomisinde yerli olan bu otomobilin rahatlıkla alınabilmesi ve kullanılabilmesi için öncelikle vergi ötv vs alınmaması gerekiyor. Bunun yanında da otomobilin fiyatının oldukça uygun ve ucuz olması gerektiğinin bir kez daha altını çizmek istiyoruz.

Başlıklar: , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

27 Temmuz 2018, 12:21

SGK, Twitter Üzerinden Emeklilik Onayı Veriyor

PUBG Ebeveyn Kontrolünde! Son birkaç ayda adeta patlama yaşan PUBG isimli oyun bu kadar rağbet görmesine rağmen üretici firma oyuna yaş sınırı ve çeşitli kontroller getirileceğini açıkladı. Bilgisayar, telefon ve tabletler her ne kadar hayatı kolaylaştıran araçlar olsa da özellikle çocuklar ve gençler için bilinçsiz kullanılmaları nedeniyle olumlu özellikleri arka...

Devamını Görüntüle