Tesla Arabalar İçin Atari Desteği Geliyor! - Gecenin Fotoğrafı
En Taze

Tesla Arabalar İçin Atari Desteği Geliyor!

Son dönemin güçlü markalarından olan Tesla bu kez yeni bir fikirle karşımızda. Artık Tesla arabalar Atari oyunlarını destekleyecek!

boom
Tesla Arabalar İçin Atari Desteği Geliyor!

Tesla Arabalar İçin Atari Desteği Geliyor!

Birkaç yıldır gündemin büyük bir kısmını kaplayan Tesla araba haberleri her gün bir yenisi ile eskiyor ve Elon Musk her seferinde bizleri etkilemeyi başarıyor. Yine çılgın bir projeye imza atmaya hazırlanan Musk, araçların fabrikadan direkt olarak kullanıcılara ulaşacağı bir dağıtım sistemi  kurmak ve servis süresini de bir güne kadar indirmek için çalışırken yepyeni bir haber daha geldi. Tesla arabalar bu kez de oyunlara odaklanacak!

Ne yazık ki son dönemde Tesla’nın oldukça zor durumda olduğu haberi virüs gibi yayılmıştı. Rekor düzeydeki zarar açıklamaları ile gündeme bomba gibi düşen Tesla bu durumdan kurtulmak için çabalıyor. Bunun sonucunda Elon Musk Tesla arabalara gelecek olan yepyeni bir güncellemenin haberini verdi ve artık Tesla arabalarda oyun oynamanın mümkün olacağını açıkladı.

Tesla Atari oyunlarını arabalarına taşıyacak!

Twitter üzerinden bu açıklamayı yapmış olan Musk, bu açıklama ile Atari oyunlarının Tesla arabalar için uygun hale getirileceğini de resmen duyurmuş oldu. Bu oldukça şaşırtıcı yeniliğe ev sahipliği yapacak olan v9.0 güncellemesinin ise yaklaşık olarak dört hafta içerisinde yayınlanacağı tahmin ediliyor.

Tesla arabalara gelecek olan ilk oyunların Tempest, Missile Command ve Pole Position olacağını ifade eden genç SEO Elon Musk, Pole Position adlı oyunun araba direksiyonu ile oynanabilmesi için gerekli çalışmalara devam ettiklerini belirtti. Elbette bu konuda tam olarak net bir açıklama yapılmadı ancak söz konusu oyunların tamamının yalnızca araç park halindeyken oynanabileceği düşünülüyor.

Tüm bunların yanı sıra video oyun geliştiricilerinin Tesla’ya başvuru yapabileceğini belirten Elon Musk, başvuru yapmak isteyen kişilerin öncelikle çalışmalarını göndermesini rica etti. Ayrıca bu oyunlar için maksimum yaratıcılık ve oynanabilirlik aradıklarının da özellikle altını çizdi.

Arabada oyun fikri daha önce denenmişti!

Arabanın oyun oynamak için kullanılabileceği fikri daha önce 2015 yılında Konami, Nissan, PlayStation ve UEFA iş birliğinde test edilmişti. PS 4 oyun kumandasına dönüştürülebilen araç ile Pro Evolution Soccer 2016 adlı oyun oynanmıştı.

Bu oyunu oynarken gaz pedalı şut, direksiyon simidi yön, fren pedalı pas ve cam silme kolları da orta tuş olarak görev almıştı. Ancak söz konusu proje ne yazık ki gösteri ile sınırlı kaldı. Şu anda Tesla arabalar için üretilen bu fikir çok daha başarılı olacak gibi görünüyor. Üstelik devasa dokunmatik ekran sayesinde oyun keyfinin çok daha fazla olacağını söylemek mümkün.

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

26 Temmuz 2018, 15:35

Samsung Milli Klavye Kullanacak

SGK, Twitter Üzerinden Emeklilik Onayı Veriyor SGK, sosyal medyaya ağırlık verdi. Emeklilik başvurularında yaşanılan şikayetlerin sonuçlandırılması adına Resmi Twitter hesabından anında cevap vermeyi hedefleyen Sosyal Sigortalar Kurumu, ilk emeklilik başvuru onayını da verdi. SGK’nın emeklilik başvuru operasyonu için Twitter’dan düğmeye basıldı. Mesut Yılmaz isimli bir kişinin babasının emeklilik işlemlerinin 6...

Devamını Görüntüle