Slyvester Stallone’nun İlham Verici Hikayesi - Gecenin Fotoğrafı
En Taze

Slyvester Stallone’nun İlham Verici Hikayesi

boom
Slyvester Stallone’nun İlham Verici Hikayesi

Slyvester Stallone’nun İlham Verici Hikayesi

Slyvester Stallone, 1976’da başlayan Rocky serisi ile muhteşem bir başarıya imza atmıştı ve sinema dünyasının unutulmaz kahramanlardan biri oldu. Hala konuşulmakta ve izlenmekte olan bu serinin hem yönetmeni hem yazarı hem de kahramanı Sylvester Stallone, Rocky sayesinde büyük bir yıldız oldu ve sayısız aksiyon filminde başrol oynadı. Şu anda 71 yaşında olan Stallone hala yönetmenlik yapıyor yazıyor ve oynuyor.Fakat bu başarı hikayesi her zaman böyle değildi, işte Stallone’nin ilham verici hikayesi….

Rocky Nasıl Doğdu?

Çoğu oyuncu gibi o da Hollywood rüyasının peşinde mücadele etti. Tek farkla Stallone’nin mücadeleleri diğerlerinden zor ve biraz daha fazlaydı.  Evsiz kalmıştı, karısının altınlarını sattı ve bakamadığı için çok sevdiği köpeğini 25 dolar karşılığında satmıştı. Bütün hayatının en kötü zamanlarıydı.

Bu kötü olayların üzerinden birkaç hafta geçmişti ve ona ilham veren bir Muhammed Ali maçı seyretti.  Rocky’nin bütün senaryosunu bir günden daha az bir sürede yazdı. Film şirketleri hikayeyi çok beğendiler ama Stallone’nin istediği bir şartı beğenmediler o şart fimin ana karekterinin kendisi olması idi.

Hikaye için üç yüz bin doların üstünde teklif geldi ama yinede kabul etmedi, başrolde oynaması şarttı. Bu filmin ona şöhreti getireceğini biliyordu, aradan bir süre geçti ve bir film şirketi Stallone’nin başrolde oynamasını kabul etti ve sadece senaryo için 35 bin dolar verdiler.

Sylvester Stallone parayı alır almaz ilk önce köpeğini sattığı kişiye gidip uzun süre bekledikten sonra köpeğini geri aldı.

Gerçeklerden yola çıkan bir senaryo ile şöhreti yakaladı

Ünlü yıldız bu filmle iki yüz yirmi beş milyon dolar hasılat yaptı birkaç dalda Oscar’a aday gösterildi.  Bu gerçek hayat hikayesinden çıkarabileceğimiz birkaç ders vardır…

Birincisi her zaman kendine inanmak ve güvenmek…Stallone hiçbir şey yapmadan 350 bin doları alsaydı büyük ihtimalle bugün dünya çapında bir sinema yıldızı olmayacaktı

Ne kadar parasız ve zor durumda olsa da paranın onun hayallerini satın almasına izin vermedi. Uzun vadeli planlarınızı feda edip kısa vadeli kazançları tercih etmeyin.

Şu anda 400 milyon dolar değerinde bir parayı almayıp otobüs durağında uyuyarak hayatının dönüm noktasını yakaladı. Eğer bir aktör olma hayalinden vazgeçseydi bu gün bu kadar kazanamazdı.

Hayallerinizden vazgeçmeyin işler zor ve kötü olabilir, korkuyor olabilirsiniz, yorgun olabilirsiniz ama hayallerinizin peşinden gitmeye devam edin.

Umarım yaşanmış bu ilham verici hikaye hayallerinize ulaşmanıza biraz daha yaklaşmanıza yardımcı olacaktır. Unutmayın kendinize ve hayallerinize inanmayı asla bırakmayın..

Les Brown’ın dediği gibi, “ Hayal edemeyeceğinizden daha fazlasını yapabilme yeteneğine sahipsiniz. ”

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

07 Temmuz 2018, 23:44

Dünya Tarihindeki İlk Resmi Futbol Karşılaşması

Epilepsi ve Mistik Hayat Epilepsi Etimolojik olarak, mistik terimi, kökeni “inisiyaz” anlamına gelen mistes kelimesini başlatmak anlamına gelen fiil myeo’dan kaynaklanmasıyla Yunan dili çıkışlıdır. Eski Yunanistan’da, gizemlerde, yeni bir dönüşüm geçirme niyetiyle, gönüllü,zorunlu,kişisel ve münhasır olmayan gizli ritüellerle ortaya konan sırlar içinde başlatılmak istenmiştir. Epilepsi ve mistik hayat, kutsal olanı deneyerek ruh halini yansıtmaktır....

Devamını Görüntüle