SGK, Twitter Üzerinden Emeklilik Onayı Veriyor - Gecenin Fotoğrafı
En Taze

SGK, Twitter Üzerinden Emeklilik Onayı Veriyor

boom
SGK, Twitter Üzerinden Emeklilik Onayı Veriyor

SGK, Twitter Üzerinden Emeklilik Onayı Veriyor

SGK, sosyal medyaya ağırlık verdi. Emeklilik başvurularında yaşanılan şikayetlerin sonuçlandırılması adına Resmi Twitter hesabından anında cevap vermeyi hedefleyen Sosyal Sigortalar Kurumu, ilk emeklilik başvuru onayını da verdi. SGK’nın emeklilik başvuru operasyonu için Twitter’dan düğmeye basıldı. Mesut Yılmaz isimli bir kişinin babasının emeklilik işlemlerinin 6 aya yakın bir süredir sonuçlanmasını beklediklerini bildiren tweet’i sonrası Sosyal Sigortalar Kurumu harekete geçti ve kısa bir süre içinde emeklilik işlemini sonuçlandırdı. Mesut Yılmaz, babasının prim ve yaş şartlarını doldurduğunu, Ocak ayı içinde emeklilik işlemleri için dilekçe verdiklerini belirtti. Tweet’te, Balıkesir SGK’ya yapılan müracaatlarının hala sonuçlanmamasında yaşanan bir başka sıkıntının bilgisi de aktarıldı. SGK’nın babasına ait sicil numarasıyla Edirne’de yaşayan bir başka sigortalının yanlışlıkla emekli edildiği bilgisini de paylaştı.

Sicil Numarası Karışıklığı Emekliliği Geciktirdi

Mesut Yılmaz’ın babasının sicil numarasıyla ilgili yaşanan sorun nedeniyle başka bir kişi babası yerine emekli edildi. Sicil numarasındaki düzeltme için de bir çok kez müracaat ettiklerini belirten Yılmaz,  Edirne SGK Müdürlüğü üzerinden düzeltmenin yapıldığını Edirne’nin Ankara Emekli Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne yazı ile bilgi aktarımı yaptığını ancak 7 aydır emeklilik işlemlerinin sonuçlanmaması üzerine bu yola başvurduklarını da sözlerine ekledi.  Baba Mustafa Yılmaz’ın yılan hikayesine dönen emeklilik işlemleri için son çare Twitter’ı kullanmak istediklerini belirten Mesut Yılmaz, Sosyal Sigortalar Kurumu resmi Twitter hesabına bilgi aktarımını yaptı.

Şikayetini Twitter’dan iletti

Uzun bir süredir babasının emeklilik işlemleriyle uğraşan Mesut Yılmaz, şikayetini 24 Temmuz Salı günü sabah saat 06.38’de tweetle hem SGK’ya hem de kamuoyu ile paylaştı.

SGK’dan “Babanız Emekli Oldu. Hayırlı olsun “mesajı

Mesut Yılmaz’ın babasının emeklilik işlemlerinde yaşanan gecikme nedeniyle yaptığı müracaat sonrası Sosyal Sigortalar Kurumu, hızlı bir şekilde vatandaşın mağduriyetini giderdi. SGK şikayetten bir gün sonra Twitter’dan emeklilik müjdesini verdi.  Böylece Mustafa Yılmaz isimli vatandaş Twitter üzerinden emekli edilen ilk Türk ünvanını kazanmış oldu.

 

Başlıklar: , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

18 Temmuz 2018, 12:28

Bugün Günlerden Nelson Mandela…

Parçalı Güneş Tutulması 11 Ağustos’ta! Hepimizin merakla beklediği ve uzun aralıklarla gerçekleşen Kanlı Ay Tutulması ardından şimdi de farklı bir Güneş tutulması yaşanacak! 27 Temmuz akşamı gökyüzünde adeta bir görsel şölen yaratan kanlı Ay tutulması gerçekten çok etkileyiciydi. Sosyal medyayı sarsan onlarca muhteşem fotoğraftan da bunu anlamak mümkün. Gökyüzünün sıradaki...

Devamını Görüntüle