Samsung Müşterilerine Kripto Para ile Alışveriş İmkanı Sunuyor! - Gecenin Fotoğrafı
En Taze

Samsung Müşterilerine Kripto Para ile Alışveriş İmkanı Sunuyor!

Teknoloji
Samsung Müşterilerine Kripto Para ile Alışveriş İmkanı Sunuyor!

Samsung Müşterilerine Özel Kripto Parayla Alışveriş

‘Kripto para’ teriminin varlığı çok uzun yıllara dayanmasa da, artık herkes tarafından merak uyandıran bir konu. Bazı firmalarda ödeme yöntemi olarak kullanılabilen kripto paralar artık Samsung kullanıcıları için de geçerli olacak!

Kripto Para Nedir?

Böylesine bir gelişmenin neden bu kadar önemli olduğunu anlamak için kripto para terimine kısaca değinmekte fayda var. Tıpkı Türk Lirası, Euro ve Dolar gibi kripto para tanımı da bir para sistemidir. Bu konuda dünyada yankı uyandıran en büyük gelişim Bitcoin’e aittir ve birçok insan bu dijital para sistemini bu platform sayesinde tanımıştır. İlk kripto para olması nedeniyle Bitcoin dışındaki kripto paralar alternatif kripto para olarak adlandırılmaktadır.

Kripto paralar kimi için yüzyılın girişim, kimi içinse gelip geçici bir heves. İnsanlar bu konuda fikir ayrılıkları yaşasa da gelecekte çok daha yaygın kullanılması beklenen bu yenilik şimdiden dünyada önde gelen markalardan biri olan Samsung tarafından alışverişlerde kullanım imkanı sunuyor.

Samsung’un Kripto Parayla Alışverişi Öncelikle Avrupa’da Denenecek

Teknoloji devi Samsung ile Coppay isimli Avrupa merkezli şirket arasında yapılan iş birliği sonucunda gerekli kripto parayla alışveriş ödemeleri için alt yapı hazırlıklarına başlandı. Bu yeni ödeme şekli öncelikle Riga, Kaunas, Tallin, Vilnius şehirlerinde kullanıma açılarak deneme süreci gerçekleştirilecek. Beklenildiği etkiyi yaratıp kar sağlarsa diğer ülke ve şehirlerde de kullanıma açılacak.

NEM, STEEM, BTC, ETH, DASH, XRP, LTC kullanılarak alışveriş ödemelerini gerçekleştirebilecek olan müşterilerin hangi seçeneği tercih edeceği henüz bilinmiyor. Ancak Avrupa genelinde yalnızca bu iş birliğinin duyulmasıyla birlikte Samsung kullanıcıları arasında heyecanlı bir bekleyiş olduğu söyleniyor.

Dünya genelinde daha önceleri gıda alışverişlerinde bile kullanımı denenen kripto paraların şu an geldikleri nokta bu yöntemin ne kadar geliştiğini kanıtlar nitelikte. Ayrıca yapılan değerlendirmeler bilgisayar, telefon, tablet gibi teknolojik ürünlerdeki pahalı fiyatlar da kripto parayla alışveriş değerinin artacağı yönünde.

Aslında Samsung gibi önemli bir şirketin bu tarz bir iş birliği içine girmesi zaten gelecekte bu paralarla yapılacak alışverişlerin artacağı yönünde diğer şirketler için de önemli bir gelişme. Muhtemelen kısa süre içinde birçok teknoloji markası da bu alanda yeni çalışmalar yaparak, müşterilerin kripto parayla alışveriş imkanı sunacak.

 

Başlıklar: , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

29 Temmuz 2018, 16:30

Sosyal medya özellikle ünlüler için ekstra bir gelir kapısı haline geldi. Peki, Instagram üzerinden en fazla kazanan ünlüler hangileri?

boom
İşte Instagram’dan En Çok Para Kazanan 10 Ünlü!

Binance, Japonya’daki Sel Kurbanlarına 1 Milyon Dolar Bağışladı Japonya’da kötü hava koşullarının yarattığı yıkım nedeniyle, dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, işlem hacmi ile Twitter’da selden etkilenen insanlara yardım etmek için para toplamak üzere bir kampanya başlattı. Kripto-Hayırseverlik Geçtiğimiz hafta sonu Japonya’da gerçekleşen yağmurlar nedeniyle yaşanan sel felaketi ...

Devamını Görüntüle