Samsung Milli Klavye Kullanacak - Gecenin Fotoğrafı
En Taze

Samsung Milli Klavye Kullanacak

Teknoloji
Samsung Milli Klavye Kullanacak

Samsung Telefonlarda Varsayılan Olacak Milli Klavye!

Milli Klavye uygulamasını ilk kez duyanlardan ‘bu da ne’ tepkilerini tahmin edebiliyoruz. Bu nedenle önce bu uygulamadan kısaca bahsedelim. Milli Klavye dediğimiz, Tambu adıyla hizmete sunulan ve Türk Telekom tarafından geliştirilen bir akıllı klavye uygulaması!

‘Türkiye’nin yeni klavyesi’ sloganı ile iOs ve Android sürümlerinde kullanıma hazır hale gelen akıllı klavye, ilk olarak Samsung marka telefonlarda varsayılan klavye olarak kullanılacak. Yani bundan sonra yeni Samsung cihaz satın alanlar milli klavyeyi doğrudan kullanmaya başlayacaklar.

Son derece eğlenceli gözüken yeni akıllı klavye uygulamasına neden milli klavye deniliyor diye düşündünüz mü?

Tambu Akıllı ‘Milli’ Klavye

Hepimizin hali hazırda kullandığı cihazlardaki klavyelerde çoğunlukla İngiliz alfabesi kullanılıyor; bazen Türkçe karakterleri aktifleştirmemiz gerekiyor. Aynı zamanda emojiler, çıkartmalar ve GIF’lerde kendi kültürümüze ait bir şeyler bulamıyoruz. Bu duruma el atan Türk Telekom Tambu uygulamasıyla Türkiye’ye ait geleneklerin şekillendiği, GIF ve çıkartmaların yer almasını sağladı. Ayrıca klavyenin özellikleri arasında elbette Türkçe uyumlu konuş yazsın özelliği, kişisel sözlük, kaydırıp yazma, konum paylaşma, atasözleri, çeviri gibi birçok platform da kullanılıyor.

Tambu milli klavye içinde yer alanlar ülke motiflerimiz arasında simit, çay, saz, darbuka, dantelli TV, minibüsler, nazar boncuğu gibi görseller bile yer alıyor. GIF’ler, çıkartma ve emojiler arasında halay çeken insanlar bile var! Son derece sevimli gözüken bu uygulamayı kullanarak konuşmalar daha renklenebilir, ülkemizin olmazsa olmaz anılarının canlanmasına vesile olabilir.

Samsung Varsayılan olarak Milli Klavye Kullanacak

Ayrıca adı milli klavye olsa da dünyada herhangi bir ülkede, operatör fark etmeksizin bile kullanılabiliyor. Samsung milli klavyeyi kullanarak Türkiye’deki müşterilerinin kalbini epey fethedecek bir şey yaptı gibi gözüküyor. Zaten sürekli eksikliğini hissettiğimiz bize ait görsellerin ve emojilerin olması da bir hayli eğlenceli!

Önceleri yalnızca Apple iPhone modellerindeki Whatsapp klavyesinde yer alan ‘dikte’ özelliğinin herkes tarafından kullanılabilecek olması ise şahane! Çünkü akıllı telefon kullanıcıları artık yalnızca gençlerden ibaret değil. Bu sayede teyzelerimiz, anneanne ve babaannelerimiz ve dedelerimiz de hem rahatça mesajlaşabilecek, hem de kendi gençliklerine dair detayları bularak konuşmalarını süsleyebilecek!

 

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

05 Haziran 2018, 22:17

Swap Nedir ?

Sıcak Havaların Kurtarıcısı Klima Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Yaz mevsiminin kendini aşırı sıcaklarla gösterdiği şu günlerde çok fazla bunalıyoruz. Maalesef bütün pencere ve balkon kapılarını açmak da pek kar etmiyor. Üstelik hele bir de mutfakta yemek yapma derdi bunlara eklenince, klimasız ev tam bir kabus haline geliyor. Bunaltan sıcaklardan şikayetçiyseniz...

Devamını Görüntüle