1947 Yılındaki Gizemli Roswell Vakası - Gecenin Fotoğrafı
En Taze

1947 Yılındaki Gizemli Roswell Vakası

geek
1947 Yılındaki Gizemli Roswell Vakası

1947 Yılındaki Dünyanın En Gizemli Olayı ; Roswell Vakası

Günümüzde de birçok açıklanmayan olayla karşılaşılmaktadır. Fakat olayların en büyüğü ve en gizemlisi 1947 yılında Roswell Vakası olarak bilinen olaydır. O gizem dolu ve çarpıcı olayın tarihi 7 Temmuz 1947’dir. Roswell olarak bilinen kasaba ABD’nin New Mexico eyaletine bağlıdır. Eyaletteki bu kasabada bir çiftlikte garip şeyler olduğu fark edilir. Birden fazla garipçe birleştirilmiş metal çubuklar ve folyoyu andıran çeşitli takım parçaları vardır. Ancak bu parçalar dünyadaki diğer parçalardan oldukça farklıydı. Yapısının nasıl oluştuğu anlaşılmayan bu parçayı bozduğunuzda hangi şekle girerse girsin eski haline geri dönüyordu. Parçaları çiftliğinde fark eden ve duruma anlam veremeyen çiftçi, yerel güvenlik şefleri ile iletişime geçmiştir. ABD ordusuna bağlı Hava kuvvetlerine kadar yayılan bu olayla alakalı soruşturma açılmıştır. Binbaşı Jesse Marcel tarafından yürütülmesi istenen bu soruşturma sonrası, binbaşının ilk açıklaması bu parçaların dünyaya ait olmadığıydı.

ABD’deki Uzaylı Gemileri

Eskiden Radyo programlarınca herkes herşeyi yaygın bir şekilde duyabilirdi. Bu dönemlerde de Uçan uzaylı gemileri oldukça popülerdi. ABD halkı gün boyunca radyonun başına geçer uçan uzaylı hikayeleri dinlerdi. Böylece ABD Bilim kurgu dünyasında ilk adımını atan ülke olmuştur. 24 Haziran 1947’de uçuşları sırasında havacı Kenneth Arnold yanlışlıkla bir itirafta bulunur. Bu itiraf ise şöyledir; ‘’Deneme uçuşlarım ve kontrollerim sırasında bir göl üzerinde uçan daireler gördüm’’ cümlesini kullanarak bir olayın doğmasında başrolü oynamıştır. Bu olaydan sonra ise Kasabada bulunan Hava üssünden 8 Temmuzda bir açıklama gelir. Gazetede tüm halka duyurulan bu haberde Roswell üzerinde uçuşan daireler görüldüğünü söylenmektedir.

Ardından halkın meraklanmasına yol açan bu açıklamada hedef şaşırtılmaya çalışıldı. Kısa bir süre sonra Hava üssü uçan dairesel şeylerin Meteroloji Balonları olduğunu söyledi. Fakat bu çoğu insanı tatmin etmemişti. Haynes UFO araştırmacıları bu konu ile alakalı bir iddiada bulundu. Nigel Watson’un açıklamalarına göre Roswell yöneticileri birçok gizemli şeylere sahip olmuş ve bunları bir yerde saklıyordu. Tüm bu olayları aydınlığa kavuşturacak deliller ise 51.bölge de saklanıyordu. 1968 döneminde eski bir fizikçi olan Stanton Freidman yerel mecliste uzaylılarla alakalı bir konuşma yapmıştır. Bu konuşma uzaylıların olduğuna ve dünyayı kontrol eden güçlerin varlıkları ile alakalıydı. Bu dönemde de meraklanma süreçleri hepten arttı. Ünlü Fizikçi Freidman ise olayın üstüne giderek 1947’de soruşturmayı yürüten Binbaşı Marcel’e ulaştı. Hükümetin halka yeterince bilgi vermediğini düşünen fizikçi araştırmalarını ‘’The Roswell Occident’’ adlı kitapta toplamıştı.

Roswell Olayının Gizemi Çözüldü mü?

Roswell olayı ABD’nin açıklamadığı bir olaydır. Roswell vakasının yaşandığı sıralarda ABD’nin yanlışlıkla gizli projesi olan Moğol projesine ait parçalar olduğu söylenmektedir. Bu konu ile alakalı çok fazla bilgi kirliliği bulunuyor. Günümüzde ise 51. Bölgeye giriş tamamen yasak. Bu bölgenin yasak olmasının sebebi iste Roswell kalıntılarının orda bulunduğu tahmin ediliyor. Ayrıca günümüzde de ABD yönetiminin Uzaylılarla irtibatta olduğu savunuluyor. 51. Bölgede ne yapıldığı neden yasak olduğu ise hala soru işareti..

Başlıklar: , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

06 Temmuz 2018, 00:22

Steam’in 2018 En Çok Satan Oyunları

Steam'de çok sayıda oyun olduğunu biliyoruz, ancak 2018'de hangileri en popüler olanı? Bu soruyu cevaplamak için şirket, en çok satan satıcıları, her ay en çok yayın yapan oyunları, en iyi VR oyunlarını ve en çok oynanan oyunları açıklayan bir liste yayınladı.

Devamını Görüntüle