Polis Down Sendromlu Genci Öldürdü - Gecenin Fotoğrafı
En Taze

Polis Down Sendromlu Genci Öldürdü

huzunlu
Polis Down Sendromlu Genci Öldürdü

İsveç Polisi Oyuncak Silahlı Down Sendromlu Genci Öldürdü

İsveç’in başkenti Stockholm’de akıllara durgunluk verecek bir olay yaşandı. Elindeki oyuncak tabancayla evden kaçan 20 yaşındaki Down sendromlu Eric Torel, İsveç polisi tarafından vurularak öldürüldü.

 

İsveç’in yüksek tirajlı gazetesi Expressen’de yer alan haberde, hem Down sendromlu ve hem de otistik olan Eric Torel’in, oyuncak tabanca nedeniyle İsveç polisi tarafından öldürüldüğü belirtildi.
Gazetenin röportaj yaptığı gencin babası Ricard Torel, oğlunun gece yarısı evden kaçtığını ve polise kayıp olduğu bilgisini vererek yardım istediklerini belirtti. Polislerin elinde oyuncak tabanca bulunan oğluna acımasızca kurşun yağdırdığını söyleyen baba, ”Bir oyuncak tabanca için oğluma ateş etmişler. Sadece bir kurşun olsa iyi, üç polisin de ateş etmesi sonucu oğlum karın bölgesine aldığı 3 kurşunla öldürülmüş” dedi.

Sadece “Anne” diyebiliyordu

Anne Katarina Söderberg de oğlunun konuşamadığını, sadece ”Anne” diyebildiğini aktararak, ”Oğluma hayatında ilk defa oyuncak bir tabanca hediye edildi. O oyuncak da oğlumun sonu oldu.” dedi. Polislerin oyuncak bir tabanca için oğlunu karnından vurmak yerine ayağına neden nişan almadıklarını hala anlamadıklarını belirtirken, oğlunun ölümüyle hayatlarının alt üst olduğunu söyledi.
İsveç özel Savcı Martin Tiden, polisler hakkında görevi kötüye kullanmadan soruşturma başlatıldığını belirtti. Ancak polislerin de görev başındaki memurları silahla “tehdit ettiği için” Down sendromlu gençten şikayetçi olduğunu aktardı. Soruşturma devam ederken, İsveç halkı da bu olayı ve polislerin alacağı cezayı merakla bekliyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

07 Temmuz 2018, 00:44

NBA devi Sacramento Kings Kripto Para Sever

NBA’nin ünlü takımlarından Sacramento Kings , 2014 yılında daha Bitcoin bu kadar ünlenmemişken  fanlarının bilet, forma, sosis ve bira gibi ürünleri almalarında Bitcoin kabul edeceğini açıklayarak bir ilke imza atmıştı.  Öncü ekip şimdi de ethereum madenciliği yapacak.

Devamını Görüntüle