Parçalı Güneş Tutulması Heyecanla Bekleniyor! - Gecenin Fotoğrafı
En Taze

Parçalı Güneş Tutulması Heyecanla Bekleniyor!

Kanlı Ay tutulmasından sonra heyecanla beklenen parçalı Güneş tutulması 11 Ağustos'ta!

boom
Parçalı Güneş Tutulması Heyecanla Bekleniyor!

Parçalı Güneş Tutulması 11 Ağustos’ta!

Hepimizin merakla beklediği ve uzun aralıklarla gerçekleşen Kanlı Ay Tutulması ardından şimdi de farklı bir Güneş tutulması yaşanacak! 27 Temmuz akşamı gökyüzünde adeta bir görsel şölen yaratan kanlı Ay tutulması gerçekten çok etkileyiciydi. Sosyal medyayı sarsan onlarca muhteşem fotoğraftan da bunu anlamak mümkün. Gökyüzünün sıradaki şovu ise parçalı Güneş tutulması. Acaba bu sefer nasıl bir görsel şölen yaşanacak ve etkileri ne olacak?

Parçalı Güneş Tutulması Nedir?

Parçalı Güneş tutulması tarihi 11 Ağustos, yani sadece birkaç gün sonra…Bu yıl içinde 15 Şubat ve 13 Temmuz tarihlerinde gerçekleşen iki Güneş tutulmasının ardından bu yılın üçüncü güneş tutulması olacak. Güneş tutulması normalde Ay’ın Güneş ve Dünya arasına girmesiyle gerçekleşir. Parçalı Güneş tutulmasında ise Güneş’in Ay tarafından kısmi olarak örtülmesi söz konusu olacak. Türkiye Bilimsel ve Teknoloji Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Ulusal Gözlemevi’nin hazırladığı 2018 Gök Olayları Yıllığı’nda yer alan 2 Ay ve 3 Güneş tutulması yaşanacağına dair bilgi verilmişti. Yani, 11 Ağustos tarihinde gerçekleşecek olan parçalı Güneş tutulması 2018 yılının son tutulması olacak.

Tüm gök olaylarında herkesin sorduğu ilk şey olan Güneş tutulması nereden görülecek sorusunun cevabında maalesef ülkemiz yer almıyor. Parçalı güneş tutulmasının görüleceği yerler Rusya, İzlanda, Moğolistan, Grönland, Kuzey Kanada, Kazakistan ve Çin…Parçalı güneş tutulması 8:02 ile 11:30 saatleri arasında gerçekleşecek. Bu süre zarfında Güneş’in dörtte biri Ay tarafından örtülerek ve karanlık kalacak.

Güneş tutulmasının bazı doğa olaylarıyla ilişkili olduğu, çeşitli olumsuz etkileri olduğuna dair birçok söylenti dolaşıyor. Astrologlara göre 11 Ağustos’ta yaşanacak parçalı güneş tutulmasının etkisi yıl boyu sürecek. Güneş tutulmasının burçlara etkisi gibi konular da en çok merak edilenler arasında. Astroloji ile ilgili olan kişiler bu gelişmelere çok önem verirken kimilerinin haberi bile olmuyor. Dolayısıyla güneş tutulmasının etkileri ne şekilde olacak, burçlar nasıl etkilenecek gibi soruların cevaplarının ciddi şekilde araştırılması gerekiyor. Çünkü birçok insan iş, okul, sosyal hayatlarında yapacakları seçimleri bu etkiler doğrultusunda gerçekleştiriyor.

Başlıklar: , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

25 Mayıs 2018, 18:08

Paranın gücü : Harvey Weinstein Tutuksuz Yargılanıyor!

Hakkında bugün itibariyle tutuksuz yargılanma, 1 milyon dolar para cezası ve GPS ile takip kararı çıkan Hollywood tacizcisi Harvey Weinstein'in sektördeki bayanların çoğuna karşı işlediği sayısız taciz ve tecavüz suçlarından daha önce bahsetmiştik. Henüz Okumadıysanız burada bulabilirsiniz  Tıkla ve Oku"Şimdi ise yeni bir skandal söz konusu. Hollywood yapımcısı Harvey Weinstein...

Devamını Görüntüle