NASA, Uzaya Gidecek Astronotları Açıklamaya Hazırlanıyor! - Gecenin Fotoğrafı
En Taze

NASA, Uzaya Gidecek Astronotları Açıklamaya Hazırlanıyor!

NASA, SpaceX ve Boeing iş birliğinde uzaya göndereceği astronotların isimlerini önümüzdeki hafta açıklayacak!

Teknoloji
NASA, Uzaya Gidecek Astronotları Açıklamaya Hazırlanıyor!

NASA, Uzaya Gidecek Astronotları Açıklamaya Hazırlanıyor!

NASA, SpaceX ve Boeing ile uzaya insanlı uzay aracı yollama planları içerisindeyken, iş birliği yapılan firmalar nedeni ile bu proje biraz ertelenecek gibi görünüyor. Ancak ne kadar ertelenirse ertelensin bu projenin hayata geçeceğine kesin gözüyle bakabiliriz.

Uzay ajansı, bütün testleri tamamladıktan sonra yüksek teknoloji ürünü makineler ile seçilen astronotları uzaya gönderecek. Uzaya gitmeye hak kazanan astronotların isimleri ise gelecek hafta paylaşılacak.

Şu anda NASA’nın düzenlediği bu görevlerin isimleri SpaceX Dragon ve Boeing Starliner. Bu görevlerin ilk mürettebatları 3 Ağustos Cuma günü bir etkinlik kapsamında duyurulacak. Söz konusu etkinlik uzay ajansının sahip olduğu Johnson Space Center’da düzenlenecek ve herkes bu etkinliği NASA’nın YouTube kanalı üzerinden canlı olarak izleyebilecek.

NASA büyük sıkıntı çekiyor

Şu anda mürettebatları uzaya gönderecek olan araçlar; Falcon 9 roketi ile fırlatılacak olan Crew Dragon ve United Launch Atlas V ile fırlatılacak olan Starliner. Bu hususta uzay ajansı SpaceX ve Boeing ile sıkı bir iş birliği içerisinde. İki firma da kendi hedeflerine ulaşamadığı için birbirini teste tabi tutunca, geri çekilmelerin fazlaca yaşandığı uzay enstitüsünde NASAnın zora girdiğinden bahsetmek mümkün.

Şu an için Amerikan uzay ajansı, Boeing ve SpaceX’den Uluslararası Uzay İstasyonu’na gitmek için üretilmesi gereken uzay araçlarını söylenen zamanda alamayacak gibi görünüyor. Bu esnada ajansın Rus uzay ajansı Roscosmos ile de uzaya astronot gönderme projesinin son bulduğunu hatırlatalım.

Üst üste pek çok aksilik yaşayan Amerikan uzay ajansının şu anda nasıl bir yol izleyeceği bilinemiyor ancak uzay araçları her koşulda hazır olacak ve Cuma günü uzaya gönderilecek olan astronotların isimleri ortaya çıkacak.

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

20 Temmuz 2018, 18:48

Bedelli Askerlik’te Yeni Detay

Huawei ve Apple Rekabeti Gittikçe Kızışıyor! Önde gelen akıllı telefon markalarının yanı sıra çok daha yeni olan Huawei, çıktığı günden bu yana sürekli yeni başarılara imza atıyor. Apple ile rekabeti hız kesmeden sürerken çalışmalarını dünyanın en iyi akıllı telefon üretici olmak için hızla sürdürüyor. Hedeflediği sevkiyat miktarlarına erişerek Apple’ın ciddi oranla...

Devamını Görüntüle