Masonluk Kötü Bir Oluşum Mudur? - Gecenin Fotoğrafı
En Taze

Masonluk Kötü Bir Oluşum Mudur?

geek
Masonluk Kötü Bir Oluşum Mudur?

Masonluk Kötü bir oluşum mudur? 

Mason locaları ve mason olanlar kendilerini gizlemeye ihtiyaç duymayan insanlardan oluşur. Dünya zenginlerinin öncü olduğu bir hayır kurumu niteliğindedir. Amaç ve hedefi, dünya üzerindeki huzurun tesisi için tüm olanakları kullanmaktır. Masonlar savaş yanlısı değillerdir. Masonluk kötü bir oluşum mudur? sorusunun cevabı net olarak, almak için çıkış noktasına bakmak gerekir. Masonluk, Hristiyanlığın Fransız ihtilali öncesinde halka yaptığı zulümlere ve cinayetlere tepki olarak ortaya çıkmıştır. Masonluk Yahudi, Hristiyan ve Müslüman olarak bulunan sayısız seçkin insanın bulunduğu bir oluşumdur. Loca üyelerinin siyasiler, iş adamları, sanatçılar ve varlıklı kimseler arasından seçilmesine özen gösterilir. Masonluk ve masonlar dünyanın gidişatında söz sahibi insanlardır. Asıl hedefleri zengin olmak ya da dünyayı kontrol altında tutmak değildir. Bir enformasyon ve maddi güç içinde dünya üzerindeki tüm siyasi ve ekonomik oluşumları izlemeyi severler ve buna dâhil olurlar.

Masonlar Asla İsrail’den Korkmaz

Kimse huzursuz bir ortamda yaşamak istemez. Silahların konuştuğu, yağmaların, hırsızlıkların, cinayetlerin ve terörün olduğu bir yaşam alanını kim sevebilir ki? Yahudiler için konuşmak gerekirse, dünya üstünde İsrail başta olmak üzere zenginlik konusunda başka ülkelerin yaşayacağı sıkıntılar umurlarında olmaz. Filistin’de, Mescid-i Aksa’da yaşanan olayları zaten görüyoruz. Masonlar asla İsrail’ den korkmaz çünkü ondan daha güçlüdürler. Bir mason kolaylıkla bu olayları kınayabilir. Ama Arap yarımadasında neredeyse Türkiye hariç hiçbir ülkeden tepki gelmiyor. Çünkü zayıflar haklının yanında değiller ve korkuyorlar. Biliyorlar ki İsrail’ in silah gücüyle aynı gün, onları ortadan kaldırması mümkün.

Evrenin Ulu Mimarı

Evrenin ulu mimarı deyimi Masonlar içinde yaygındır. Yaratıcı, Rab, Tanrı, Allah gibi farklılık gösteren söylemleri bu kelimelerle özetlemişlerdir. Mimar kelimesi yaratıcı manasında kabul görmüştür. Dolayısıyla evreni çekip çeviren, kuran ve sürekli yenileyen ulu varlığa “Evrenin Ulu Mimarı” derler.. Mason localarına üye olanlar toplum içinde saygın ve aydın kişilikler oluyor. Locaya üye olmak için zengin olmak gerekmiyor. İslami kesimden birçok yazar ve düşünce adamı da açık açık mason olduklarını gizlemiyor.

Aslında en basit hedef bile hedefsiz olmaktan iyi değil midir? Amaçsız bir yaşam, yaşamdan çok ölüme yakındır. İnsanlara yardımcı olmak isteyen ve savaşın karşısında, barışın yanında olan herkes günümüzde masonluğu tercih ediyor. Masonluk bir kulüp olarak değerlendirildiğinde daha mantıklıdır. Hedefleri olan sadece eğlenmeyi düşünmeyen kaliteli bir oluşum olarak görmek gerekir.

Başlıklar: , , 

Yorumlar

Yazıya 4 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

özlem 7 Temmuz 2018

bir jopunu düşünüyorum puta tapıyor
öncelikleri çocukları korumak,yaşlılara yardım etmek,insan hakkı yememek,güler yüzlü ve yardım sever bir insan, dünyanın başına gelebilecek en iyi insanlardan biri
bir müslüman düşünüyorum 5 vakit namaz kılar,hacca gider,faiz yer,taciz eder,tecavuz eder,insan kırar,lanet eder
hadi buyurun bakalım 🙂 sizce cennet varsa kim hakkediyor
bir yaratıcı varsa bizden daha zeki oldugu kesin
ve bir cennet varsa kimin gidecegi de belli 🙂

Can Çiçek 7 Temmuz 2018

Çok güzel yazmışsınız Özlem hanım güzel yorumunuz için teşekkür ederiz 🙂

Yusuf 10 Temmuz 2018

Gerçekten başarılı bir yazı olmuş bu tarz yazılarla ilgili çok kaynak yok teşekkürler

Can Çiçek 10 Temmuz 2018

Yorumunuz için teşekkürler sık kullanılanlara eklemeyi unutmayın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

10 Temmuz 2018, 15:06

Ücretsiz Video Platformu Youtube

Dünyadaki En Kirli Şehirler – Detaylı Olarak Liste Gerek hava kirliliği gerek çevre kirliliği her geçen gün artış yaşıyor ve ne yazık ki bu konuda alınan önlemler ya da yapılan bilinçlendirme çalışmaları dünyanın giderek çöplüğe dönüşmesine engel olamıyor. Peki, dünyadaki en kirli şehirler hangileri? En kirli şehirler listesinde ilk sırada:...

Devamını Görüntüle