En Taze

Kuru Ciltler İçin Cilt Bakımı

guzellikk
Kuru Ciltler İçin Cilt Bakımı

Kuru Ciltler İçin Cilt Bakımı

Kuru ciltler için cilt bakımı nasıl olmalıdır? Kuru ciltli kişiler nelere dikkat etmelidir? Kuru ciltli kişilerin cilt bakımı rutini nasıl olmalıdır? Kuru ciltli kişilerin yapması ve yapmaması gerekenler nelerdir? Evet bu yazımızda da anlamış olduğunuz üzere kuru ciltler için cilt bakımının önemi  ve neler yapılması hangi ürünlerin kullanılması gerektiğini inceleyeceğiz.

Kuru ciltler için cilt bakımında nelere dikkat edilmelidir?

Kuru ciltler cilt bakımı rutini belirlemeden önce öncelikle dikkat edilmesi ve bilinmesi gereken bazı noktalar bulunuyor. Her ne kadar cildiniz kuruda olsa bu aynı zamanda cildinizin yağlı olamayacağı anlamına gelmiyor yada kuru ciltli kişilerin cildim nemsiz diye bulduğu tüm nemlendirici ürünleri teker teker boca etmesi ne kadar kuru cilde sahip olursanız olun kesin bir yanlıştır. Öncelikle cilt kuruluğunuzun tıpkı yağlı ciltlede yada diğer cilt tiplerinde de olduğu gibi nedenini belirlemelisiniz. Kuru cildin en önemli nedenlerinden biri vücudunuzdaki sıvı kaybıdır. Siz günde 4 yada 5 litre su içiyor olabilirsiniz ancak bu demektir ki sizin vücudunuz belli bir kesime göre daha fazla suya ihtiyac duyuyor ve bu nedenle vücutta bulduğu tüm suyu gerekli yerelere harcıyor yada ter yoluyla belli sekilde vücudunuzdan atıyor.Bunun nedenini tabiki alanında uzman bir doktora giderek öncelikle öğrenmelisiniz. Tabiki su alımı sadece sıvı tüketmekle olmuyor belli yeşillikler sebze ve meyvelerden de aynı oranda tüketmeyi ihmal etmeyin.

Kuru ciltler için cilt bakımı nasıl Olmalıdır?

Kuru bir cilde sahip olmak sorumluluk gerektirir. En önemlisi doğru bakımı ve cilt nemlendirme tekniklerini belirlemektir. Ancak kuru ciltli insanların %70 i aynı zamanda cildindeki nem kaybı nedeniyle çok hassas bir cilde sahiptir ve bu da demek oluyorki öyle her ben güzel nemlendiririm diyen ürünü alıp kullanamazsınız.

Kuru ciltler için cilt bakımında kullanılabilecek ürünler

Kuru bir cildi yaz kış nemli tutmak da temizlemekte ayrı bir dertdir. Yazın cildinizin ayrı bölgeleri kurur kışın ayrı bir tarafı nemlendireyim derken diğer tarafın yağlanmasına gözeneklerin tıkanmasına sebep olursunuz falan kısacası içinden çıkamadığımız bir kısır döngüye dönüşür cilt bakımı. Size önereceğim ürünler ise mevsim gecişerinizi daha rahat atlatmak ve kuru cildin ihtiyacı olan nemi almasını sağlamak adına uygun ve gercekten işe yarayan materyaller.

Kuru ciltler için cilt temizliği :

Kuru ciltlerin temizliği her zaman için daha zordur. Zaten zar zor nemlendirip yaptığınız o makyajı kalıntı bırakmadan cildinizden çıkartacak aynı zamanda tahriş etmeyecek ve daha da kurutmayacak bir ürün bulmak kabus gibi olabiliyor.benim önerim şu şekilde olacak. Öncelikle eğer cildinizde makyaj var ise makyajı çıkarmak için bir uygun fiyatlı birde biraz daha pahalı kalabilecek ancak gercekten sadece kuru ciltlerinde değil her cilt tipine ilaç olabilecek iki üründen bahsedeceğim. Garnier serisinin miccellar sularını bilmeyenimiz zaten yok.Bu serinin çift fazlı makyaj temizleme suyu gercekten kuru ciltlerin dostu :

Makyaj temizleme suyu tabiki yeterli değil. Diğer bahsedeceğim ürün ise yeni yeni hayatımıza giren yağ formülünde makyaj temileyiciler. Bu ürünler gercekten hem en dayanıklı makyajı kusursuzca çıkartıyor birde üzerine içerisindeki çeşitli yağ özleri ile cildinizi besliyor :

Ürüne ulaşmak için : TIKLA

Makyajımızı temizlediğimize göre şimdi derinlemesine bir cilt temizliği yapmanın zamanı. Cildi tahriş etmeden tüm gözeneklerinizin en tenha köşelerine kadar girip çıkan, kuru cildin dostu kötülerin düşmanı temizleyicimiz:


Ürüne ulaşmak için :TIKLA

Kuru ciltler icin Tonik:

Tonik dediğiniz sadece yağlı ciltlere mi kullanılır sandınız? Tabiiki hayır. Size önereceğim bu tonik cildinizin nemlendiriciye hazırlayıp kullanacağınız nemlendiricinin etkisini arttırıyor. Heyecan
aramaya gerek yok:

Ürüne ulaşmak için:TIKLA

Kuru ciltler icin Nemlendirme :

Eveeettt geldik en civcivli bölüme. Piyasada o kadar cok nemlendirici var o kadar cok çeşit var ki hangi birini kullanacağımızı şaşırıyoruz.  Zaten bir standa gittinizmi bittiniz o serinin tüm ürünlerini size verip ocağınıza incir ağacı dikmeden asla yollamıyorlar sanki kutsal bir yemin etmişcesine.
Hiç aranmaya gerek yok en sağlamından nemlendiricimiz:

Ürüne ulaşmak icin:TIKLA

Kuru ciltler icin serum:

Bu serumlarda yeni yeni giriyor hayatımıza ve hala cilt bakımı rutinlerinde yer vermeyi untuyoruz bazen. Baktığınızda hepsi cok gerekli de değil ancak kimisi var cennet gibi :

Ürüne ulaşmak içinTIKLA

Başlıklar: , ,

Yorumlar

Yazıya 4 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

Yasin 31 Mayıs 2018

özellikle kışın cildim aşırı kuruyor.. Ne kadar ürün kullandıysam fayda etmedi. Doktora da gittim ama verdikleri ilaçlar fayda etmedi.Sizin verdiginiz ürünleri de deneyecem bakalım fayda edecekmi?

Ort. Dr. Oğuz 31 Mayıs 2018

Kuru ciltler için oldukça faydalı. serum ve nemlendirici favorim.!

Murat 31 Mayıs 2018

Size tavsiyen kuru cilt için nemlendirici etkili kremler olacaktır. Daha sağlıklı bir cilt için tonik kullanımına da dikkat ederseniz cild sorunu yaşamazsınız.

emre 31 Mayıs 2018

Benimde cildim çok kuru olduğundan zaman zaman kullanıyorum ve çok memnunum bilmediğim bir kaç bakım ürününü sayenizde öğrendim teşekkür ederim

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

28 Temmuz 2018, 23:17

Denizanası Turritopsis Dohrnii Ölümsüzlüğe Anahtar Mı Olacak?

Cilt Bakımında Aloe Vera Kullanımı Aloe vera kaktüse benzer yapısı ile evlerde en fazla beslenen bitkiler arasında yer almaktadır. Sağlık açısından pek çok yararı olan bu bitki aynı zamanda bakım konusunda da oldukça geniş alternatifler sunmaktadır. Şimdi sizlere cilt bakımı için yaygın bir şekilde tercih edilen aloe vera kullanımı konusunda...

Devamını Görüntüle