Kore’nin Efsanevi Güzellik Rutinleri - Gecenin Fotoğrafı
En Taze

Kore’nin Efsanevi Güzellik Rutinleri

guzellikk
Kore’nin Efsanevi Güzellik Rutinleri

Kore’nin Efsanevi Güzellik Rutinleri

Sosyal medyada yeni yeni yayılmaya başlayan Koreye ait cilt bakımı sırları dünyayı etkisi altına alırken, Uzak Doğulu kadınların güzellik, cilt bakımı gibi konularda batıdan daha takıntılı ve daha profesyonel olduğunu bize gösterdi. Koreli kadınlar yıllara meydan okurcasına girdiği cilt bakım sektöründen zaferle ve 60’ına kadar neredeyse sıfır kırışıklıkla çıkarken biz de merakımızı giderelim ve  Koreli kadınlar gibi aydınlanalım dedik. Peki nedir bu Kore’nin efsanevi güzellik rutinleri ?

Çift Aşamali Temizlik:

Koreli kadınlar için herşeyden önce cilt temizliği geliyor ancak sanılanın aksine hunharca cildi yorarak, asitli, alkollü yada bu tarz sert içerikli ürünler kullanmak yerine doğal içerikli ürünler ile cilt temizliğine yönelmişler, çok da iyi yapmışlar. İlk aşama olarak ciltteki fazla yağı makyajı yada hava kirliliğini gidermek için su ile çözülebilen balm şeklinde krem yağları tercih ediyorlar. Bu yağlar cildi hem temizleme hemde besleme etkisine sahip. İkinci aşamada yine doğal içerikli jel yada köpük bir temizleyici ile tüm kirliliği söküyorlar.


4-2-4 Tekniği:

Öncelikle Disiplinli Temizlik !
Evet koreli kadınların cilt bakımları dahi disipline dayanıyor. Nasıl mı ? Tabiiki belli bir rutini bulup bunu dakikası dakikasına disiplinle uygulayarak. Kulağa her ne kadar sıkıcı gelsede bu rutinler sizi 70 yaşınızda bile genç kız gibi gösteriyor. 4-2-4 tekniği son zamanların en etkili cilt temizliği ve bakımını oluşturuyor. Öncelikle 4 dakika boyunca cildinize uygun seçtiğiniz doğal yağlar ile masaj yapıyorsunuz ardından ılık suyla gözenekleri açarak 2 dakika boyunca derinlemesine temizlik sağlayacak ve içinde alkol barındırmayan bir temizlik jeli ile yüzünüzü yıkıyorsunuz ve son olarak şok ve sıkılaştırma etkisi için soğuk yada buzlu su ile 4 dakika boyunca yüzünüzü duruluyorsunuz.
İşlem sonunda ise yüzünüzü havlu ile değil bir kağıt havlu ile kurulamaya özen gösterin.

Beyaz ve Işıl Işıl Bir Cilt:

Asyada beyaz ve lekesiz bir cilde sahip olmak asilliğin ve kalitenin göstergesidir bu nedenle asyalı kadınlar porselen gibi bir cilde sahip olmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Bunlardan biride pirinç unu maskesi. Benzer içerikli maskeleri mağazalardan satın alabileceğiniz gibi evde kendi imkanlarınız ile hazırlamak da oldukça kolay o yüzden tarifini şuracığa bırakıyorum.

3 çay kaşığı pirinç unu
1 çay kaşığı bal
2 çay kaşığı temiz su

Özellikle sivilce yada güneş lekelerini gidermede bir  çok bakım ürününü solda sıfır bırakır benden ve    korelilerden söylemesi.

Kore Kozmetiğinin Kalbi ‘Serum ve Esans’ :

Esanslar daha çok serumların daha az yoğun ve doğal içerikli olanları olarak düşünülebilir. Esanslar cildin yenilenme sürecini yoğun bir şekilde hızlandırıyor.Sonrasında uygulanan serumun etkisini arttırken cildi nemlendirir ve tek başına da kullanılabilir.
Serumlar ise daha çok cilt tipine ve sorununa göre ayrılır ve daha yoğun bir etkiye sahiptir aynı zamanda kollajen kaybının da önüne geçer.

Olmazsa Olmaz Nemlendirme :

Bu kadar cilt temizliği derken Koreli kadınlar için cildin Ph dengesini koruyarak yoğun bir nemlendirme ile cildi beslemek altın değerinde. Tüm adımlar her ne kadar cildi beslemeye ve nemlendirmeye yönelik olsada bu bize yetmiyor ve ekstra bir nemlendirici kullanmayı şart koşuyor asyalı güzellik öncüleri. Bunun için işe yine işin sırrı doğal içerikte. Dilerseniz kore firmalarından temin edebileceğiniz, dilersenizde bildiğiniz bir aktarda özel olarak hazırlatabileceğiniz gündüz ve gece kullanmak üzere günde en az iki kere cilde en az 5 dk masaj yaparak nemlendirmek olmazsa olmaz. Bu cilde istediğimiz doygunluk ve ışıltıyı katıyor. Aynı zamanda duştan çıktığınız il on saniye içerisinde uygulayacağınız nemlendiricin etkisi iki katına çıkacaktır.

Güneş ışınlarında Kaçın :

Koreli kadınlar en kapalı havalarda bile bilinçli bir şekilde güneş korumasını ihmal etmiyorlar çünkü güneş koruması erken yaşanmanın önüne gecmek için en önemli faktördür. Beş dakikalığına bile çıkıyor olsanız cildinize uygun yüksek faktörlü güneş koruyucu kreminizi yada spreyinizi yanınızdan ayırmayın, sevin, koruyun.

Bunların yanı sıra içinizin güzelliğinin dışınıza vurduğunu unutmayın. Siz her ne kadar cilt bakımını aksatmasanızda yapmanız gereken daha önemli birşey var o da öncelikle içinizi temiz tutmak.  Sigaradan , alkolden , karbonhidrat ve kötü içerikli yapay yiyeceklerden ne kadar uzak durursanız cildinizin o kadar olumlu tepki vereceğini aklınızdan çıkarmayın.

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

17 Temmuz 2018, 23:40

Yaza hazır olmayın, yazınızı sağlıklı hale getirin ve keyifle kilo verin. İşte size yardımcı olacak detoks içeceği tarifleri!

boom
Yazın Ortasında Bile Sizi Forma Sokabilecek Detoks İçecek Tarifleri

Kuru Ciltler İçin Cilt Bakımı Kuru ciltler için cilt bakımı nasıl olmalıdır? Kuru ciltli kişiler nelere dikkat etmelidir? Kuru ciltli kişilerin cilt bakımı rutini nasıl olmalıdır? Kuru ciltli kişilerin yapması ve yapmaması gerekenler nelerdir? Evet bu yazımızda da anlamış olduğunuz üzere kuru ciltler için cilt bakımının önemi  ve neler yapılması...

Devamını Görüntüle