Samsun'da Kitap Oku Çayı Kap Projesi - Gecenin Fotoğrafı
En Taze

Samsun’da Kitap Oku Çayı Kap Projesi

Kitap okumayı teşvik etme amacıyla Samsun ilinde Zihin Geliştirme Bahçesi oluşturuldu.

hahah
Samsun’da Kitap Oku Çayı Kap Projesi

Samsun’da Kitap Okuyana Çay Bedava Projesi

Ülkemizde okuma yazma yetkinliğini artırmak adına verilen eğitimlere ve özellikle kitap okuma alışkanlığı kazandırmak üzere birçok etkinlik düzenleniyor. Bu sefer hayata geçirilen uygulama iki hafta önce başlamasına rağmen oldukça başarılı ilerleyen bir çalışma oldu. Samsun İlkadım Belediyesi ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü çok beğeni toplayan ‘Kültürden İrfana’ temalı kitap okuma teşvik çalışması başlattı.

Henüz iki hafta önce İlkadım Belediyesi tarafından düzenlenen okuma alanında, Samsun Gazi Kütüphanesi personeli gözetiminde kitap okuyan kişilere çay ikramı yapılıyor. Kulağa oldukça sevimli gelen bu uygulamanın Türkiye’nin hemen her ilinde hayata geçirilmesi kitap okumayı kesinlikle teşvik edecek bir durum.

Kitap okuma alanı olarak düzenlenen yer ise Samsun İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü binasının bahçesi…Temiz havada kitap okuyup, yanında da çayını yudumlamak isteyen herkes için hafta içleri saat 20:00’a kadar hizmet veriliyor. Kültürden İrfana temasının yanında, okuma alanına müdürlük tarafından zihin geliştirme bahçesi de deniyor. Şu ana kadar yapılan gözlemlere göre havanın çok sıcak olduğu günlerde ziyaretçi sayısı azalırken, serin günlerde ziyaretçilerin gayet ilgili oldukları bir alan haline geliyor.

Samsun ilinin en işlek yerlerinden biri olan İstiklal Caddesi üzerinde yer alan İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Binası, caddenin vatandaşların uğrak noktası olduğu için tercih edilmiş. İsteyenler kendi kitabını da getirebilirken, zihin geliştirme bahçesi kütüphanesinden de ziyaretçilere diledikleri kitabı alabilme imkanı sunuyor.

Daha iki haftadır yürürlükte olan bu proje bir aylığına hayata geçirilmiş. Ancak vatandaşların ilgisine ve elbette hava koşullarına bağlı olarak uzatılma ihtimali de söz konusu. Sıcak havadan bunalıp biraz dinlenmek isteyen kişilerin açıp bir kitap okuması bile ülkemizin kalkınmasını destekleyici bir hareket. Bu başarılı tavrın yanında bir başka mutluluk verici olansa uygulamanın uzatılma ihtimali…Samsun İlkadım Belediyesi ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü başka birçok şehirden de yaptıkları bu projeyle beğenileri ve tebrikleri toplamış durumda.

Kitap oku, çayı kap kampanyasını şehirlerimizin uğrak caddelerindeki uğrak binalarının bahçelerinde görmekten herkes keyif alacaktır.

 

Başlıklar: , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

25 Temmuz 2018, 17:29

Çocuklarını Keyifli İstanbul Mekanlarına Götürmek İsteyenlere Öneriler

Kablosuz İnternet Sinyalini Artırmanın Yolları İş yerleri, kafeler, okullar, evler yani var olduğumuz her yerde internetin bulunduğunu biliyoruz. Sınırsız bir bilgi çağına ulaşmamızı sağlayan internet eskiden kablolu modemlerle kullanılırken, yaklaşık 10 yıldır kablosuz internet bağlantısını da kullanıyoruz. Kablosuz ağ bağlantısı geliştirilerek son birkaç yılda da fiber alt yapı sayesinde çok...

Devamını Görüntüle