Neler Oluyor Bize? - Gecenin Fotoğrafı
En Taze

Neler Oluyor Bize?

huzunlu
Neler Oluyor Bize?

İstanbul’da çocuk istismarı, Nazilli’de damat vahşeti, Kayıp Evrim’de gelişme

Günlerdir kayıp çocuk, cinsel istismar, kadına şiddet ve birçok ölümlü kavga olayları okuyor, duyuyor ve yaşıyoruz. Son dönemlerde artan şiddet olayları temiz topluma nasıl ulaşacağız? Sorusunu ve korunması gereken çocuk gibi,  kadın gibi özel varlıklar için geliştirilmesi gereken önlemleri gündeme taşıyor. Bugün İHA’nın verdiği bilgilere göre ülkemizde yaşanan kayıp çocuk, cinsel istismar, kadına şiddet haberlerine bir bakalım….

İstanbul’da  pedofili olan bir kişiyi arkadaşı yakalattı  

İstanbul’da servis şoförlüğü yapan evli ve çocuk sahibi 36 yaşındaki L. M.’ye iddiaya göre 2 gün önce  sabah saatlerinde facebook hesabına bir kadından arkadaşlık isteği geldi. Konuşmaya başlayan L.M. istek gönderen kişinin 13 yaşında olduğunu öğrenmesine rağmen “yaşın bir önemi yok, fark etmez” diyerek gün boyunca cinsel içerikli konuşmalara devam etti. Önce telefonunu istedi, ancak telefonu olmadığını öğrenince buluşma yeri kararlaştırıldı.  Kartal’da ormanlık alanda 13 yaşındaki bir kız çocuğu ile buluşmayı hayal eden L.M.  sivil polisler tarafından yakalandı. O sırada kalabalık bir grup da şoförü bekliyordu ve arbede çıktı. Darp neneniyle L.M şikayetçi oldu.

Sahte hesaplı arkadaşının tuzağına düştü

Olayla ilgili ifadesi ne başvurulan L.M’nin arkadaşı B. M.Ş., L.M.’nin küçük yaştaki çocuklara karşı cinsel zaafı olduğunu, herhangi birine zarar vermemesi için sahte hesapla L.M ile görüştüğünü anlattı.  Yakalanması için de böyle bir yolu denediğini belirtti. Ormanlık alandaki arbede yüzünden arkadaşı da L.M’den şikayetçi olduğunu sözlerine ekledi.

Aydın’da damat dehşet saçtı: 5 ölü, 4 yaralı

Nazilli’de ise, Mustafa Duran boşanmak üzere olduğu  eşi ve ailesinin evini basarak 5 kişinin ölümüne, 3 kişinin de ağır yaralanmasına neden oldu. İHA’dan alınan bilgiye göre, dün akşam saatlerinde Nazilli merkez Zafer Mahallesi Nohutçu Kahveler mevkiinde bulunan tek katlı evde gerçekleşti. Eşinin ailesinin evi olan tek katlı evi basan Mustafa Duran,  eşi Tülin Duran, kızı Tuğçenur Duran’ı  yaraladı ve evde misafir olarak bulunan Mehmet Kahya, eşi Filiz Kahya, kayınbiraderi Birol Karakılıç ve eşi Emine Özlem Karakılıç ve diğer kayınbirader Bakircihan Karakılıç ölümüne neden oldu. Kayınbirader Bekircihan Karakılıç’ın eşi ve kızını da yaraladı.

Hazırlıklı gelmi
ş

Öfkesini kontrol edemeyen kayınpederinin evini basan Mustafa Duran, eşi, iki kayınbiraderi ve aileleri ile birlikte evde misafir olan komşu ailenin üzerine rastgele ateş açtı. İlk pompalı tüfek boşaldıktan sonra ikincisini aracından alan Mustafa Duran katliamı gerçekleştirdikten sonra aynı araçla olay yerinden kaçtı.

Kayıp Evrim davasında gelişme 

Tokat’ın Turhal ilçesi Yenisu köyünde 10 Temmuz’da kaybolan Evrim Atış’tan hala haber yok. Ancak Annesi Dilek Atış , babası Burhan Atış ve amcası Niyazi Atış gözaltına alındı. Olayı derinleştiren özel ekip, henüz açıklama yapmıyor ancak diğer şüpheli şahısların sorgulama işlemleri devam ediyor.

Editörün Notu

Türkiye’de yaşam şartlarının zorluğu, maddi sıkıntılar yerini ruhsal bozukluklara, psikopat davranışlara bırakırken, ortamdaki adalete olan güvensizlik tek başına adalet sağlamaya doğru gidiyor. Kayıp çocuk, cinsel istismar, kadına şiddet konularında en kısa zamanda yapılması gerekenlerin öncelik sıralarını belirlemekten geçiyor.

 

Başlıklar: ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

28 Temmuz 2018, 23:17

Denizanası Turritopsis Dohrnii Ölümsüzlüğe Anahtar Mı Olacak?

Apple Piyasa Değeri 1 Trilyon Dolar Oldu! Apple, sektörde teknoloji konusunda adeta bir dev olarak yer alıyor. Dünya finans tarihinin ilk 1 trilyon dolarlık şirketi olmayı başaran Apple etkileyici bir başarıya imza attı. Amerika Nasdaq Borsası’nın açılışıyla Apple hisseleri satış fiyatının 204 dolardan 207 dolara çıkarak piyasa değerini 1 trilyon...

Devamını Görüntüle