Kablosuz İnternet Sinyali Nasıl Artırılır? - Gecenin Fotoğrafı
En Taze

Kablosuz İnternet Sinyali Nasıl Artırılır?

Teknoloji
Kablosuz İnternet Sinyali Nasıl Artırılır?

Kablosuz İnternet Sinyalini Artırmanın Yolları

İş yerleri, kafeler, okullar, evler yani var olduğumuz her yerde internetin bulunduğunu biliyoruz. Sınırsız bir bilgi çağına ulaşmamızı sağlayan internet eskiden kablolu modemlerle kullanılırken, yaklaşık 10 yıldır kablosuz internet bağlantısını da kullanıyoruz. Kablosuz ağ bağlantısı geliştirilerek son birkaç yılda da fiber alt yapı sayesinde çok yüksek bir hızla internet kullanımı sağlıyor. Ancak teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin, kablosuz bağlantının sinyali azaldığında, internet kullanımımız da kalitesizleşiyor.

Aklımızdaki sorulara saniyeler içerisinde cevap bulabileceğimiz bir platforma sinyal seviyesindeki düşüklük nedeniyle ulaşamamak sinir bozucu olabiliyor. Bu nedenle eğer evinizin bir odasından diğerine ağ bağlantı sinyalinin azalması nedeniyle sorun yaşıyorsanız bu ipuçları sizi bu sorundan kurtarabilir.

Kablosuz Ağ Sinyalini Artırmak için Yapılabilecekler

Wi-Fi ekipmanları ve yönlendiriciler duvarlar, kapılar, büyük metal eşyalar, kablosuz telefonlar ve mikrodalga fırın gibi fiziksel engellerden, radyo frekanslarından etkilenmektedir. standart bir Wi-Fi ağının tüm eve yeterli olmaması bu şekilde açıklanabilir. Bu nedenle eğer modemin bulunduğu alan ve internetin zayıfladığı alan arasında bu tarz engeller varsa, modemi yeniden konumlandırmak gerekebilir. Bu eşyalar genelde kullanıldığı için bel seviyesinde ve zeminde yer aldığından, modemin duvarların üst kısımlarına yerleştirilmesi faydalı olacaktır.

Kablosuz bağlantıyı zayıflatan bir diğer durum aynı Wi-Fi frekansını birden fazla kişinin/hanenin kullanıyor olmasından kaynaklanmaktadır. Bu durumda Wi-Fi kanal numarasını değiştirmek, sinyalde meydana gelen sınırlama ve zayıflığı ortadan kaldıracaktır. Sinyal gücünü artırmanın bir yolu olan bu çözüm için kullanılan modem markasının yetkililerinden destek alınabilir.

Sinyal seviyesinde değişiklik sağlayan yönlendirici yani routerlar çıkarılabilen antenlere sahiptir. Bu antenleri büyütmek sinyal seviyesinin artmasını sağlayacaktır. Bunun bir başka versiyonu olan Wi-Fi genişleticiler de sinyal seviyesinde artış sağlar. Ana yönlendirici veya kablosuz erişim noktasına uzakta olan cihazlar, Wi-Fi genişleticiler sayesinde aynı ağa sorunsuz şekilde erişebilir. Sinyal seviyesinde meydana gelen problemlerde bu Wi-Fi genişletici kullanmak işe yaramaktadır.

İlk etapta modem yerini değiştirerek bu sorunu çözmeyi denemek, eğer değişiklik olmuyorsa yönlendirici ve genişleticileri kullanmak ağ bağlantısını düzeltmek için etkili bir çözüm olacaktır. Zaten hali hazırda binlerce kişiye hizmet veren kafe, okul ve iş yerleri bu yöntemleri sıklıkla kullanmaktadır.

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

12 Temmuz 2018, 02:21

Fortnite Mobile 24 Temmuz’da Android Cihazlarda

Twitter Scope Maçlar Sırasında Kullanılamayacak! Dünya çapında milyonlarca insan tarafından kullanılan Twitter sosyal platformu anında bilgi aktarımı yapılan önemli alanlardan birisi. Twitter’ın sık kullanılan platformlarından birisi olan Periscope sayesinde de birçok canlı yayın yapılıyor, hızlı iletişim sağlanıyor. Ancak malesef bu uygulamanın kullanıldığı bazı zamanlar kaçak görüntülemenin alınmasına da davetiye çıkarıyor....

Devamını Görüntüle