En Taze

İtalya Futbolunda Bir Başka Dev Transfer Mi Var?

boom
İtalya Futbolunda Bir Başka Dev Transfer Mi Var?

İtalya Futbolunda Bir Başka Dev Transfer Mi Var?

Geçtiğimiz ayın en çok konuşulan futbol olaylarından bir tanesi de Crristiano Ronaldo’nun İspanyol takımı Real Madrid’den İtalya’nın Seri A takımlarından Juventus’a transfer olmasıydı. Şimdi hazırlıklı olun çünkü İtalyanlar şimdi de Lionel Messi için kolları sıvadı. İtalyan medyasının önemli  spor dergilerinden biri olan Tutto Sport’ta verilen bilgiye göre  İnter’in bu büyük transfer için çalışmalara başladığı bildiriliyor.

 

Daha  çok az bir zaman önce spor gündemine bomba gibi düşen Cristiano Ronaldo’nun Juventus transferi soğumadan Messi haberleri İtalyanları oldukça heyecanladırdı. Cristiano Ronaldo’nun tercihini Juventus’tan yana kullanması  kulübü Real Madrid’in kasasına 120 Milyon Euro gibi bir para bıraktı. Ancak Juventus bu gündemi etkileyen transfer bombasıyla daha şimdiden Ronaldo’nun forma satışıyla transfer parasını çıkardığı söyleniyor.

 

Yıldız oyuncu da  İtalya’ya gelmek üzere

Juventus’un bu atağı, ezeli rakibi İtalya’nın bir diğer büyük takımı İnter’i de harekete geçirdi. Daha lig başlamadan  Ronaldo takviyesiyle “Şampiyon Juventus olur” söylemlerini boşa çıkarmak ve çok büyük bir adım için çalışmalara başladı. İtalyan ekibin yöneticilerinin Messi transferi için kolları sıvadıkları belirtiliyor. İtalyan basınında, Ronaldo ve Messi ‘nin  İspanya’dan sonra İtalya’da da karşı karşıya oynamasını  sağlamak üzere  Lionel Messi transferi için Barcelona Kulübü ile görüşmeler yapıldığı aktarılıyor.

İnter’in sponsoru Sunning firmasının Lionel Messi transferi için kesenin ağzını açacak olması İnterli yöneticileri de oldukça heyecanladırdı.  Ancak Sunning firmasının önünde bekleyen büyük bir sorunu var. Ona öncelikle çözüm bulması gerekiyor. Barcelona’nın transfer için istediği 700 Milyon Euroluk serbest kalma bedeli ve tabii Messi’nin atacağı imza da alacağı para da çok önemli. Bir başka detay ise Barcelona alt yapısından yetişen ve Barcelona’ya sadakati ile bilinen Messi’nin bu transfere nasıl baktığı da önem taşıyor.  Önümüzdeki hafta sonuçlanması beklenen İnter’in sponsoru Sunning, bir an önce Messi’nin transferini tamamlamak istiyor.  Transfer gerçekleştiği takdirde Dünyanın en pahalı transferi Messi’yi  İtalya’da seyrettirecek olan Sunning firması 700 Milyon Euro Barcelona ve Messi’nin alacağı para ile neredeyse 1 Milyar veya üzeri Euro’yu gözden çıkaracak gibi…

İtalya Ligi’nin Şampiyonunu kim belirleyecek?

Pirelli’nin Ceo’su Marco Tronchetti  “Sunning Finansal Fair Play problemini çözerse çok büyük bir transfere imza atabilir. Neden Messi de İtalya’da oynamasın?” dedi. Bu önemli açıklama sonrası gözler İtalya’ya çevrildi. İtalya Ligi Juventus da oynayacak Cristiano Ronaldo ve eğer transferi gerçekleştiği takdirde İnter’de oynayacak Messi sayesinde oldukça renkleneceği bekleniyor.

Başlıklar: , , , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

16 Mayıs 2018, 15:06

Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca ve Cenk Erene Tutuklu Hapis Şoku!

Ünlü oyuncular Çağatay Ulusoy ve Gizem Karaca "uyuşturucu ticareti" suçundan 4 yıl 2 ay, Cenk eren ise aynı suç ile 6 yıl 2 ay hapis kararıyla tutuklandı.Sanıkların cezalarıyla ilgili herhangi bir erteleme yada geri bırakma kararı verilmedi.

Devamını Görüntüle