Instagram Yeni Özellikleriyle Gündemde! - Gecenin Fotoğrafı
En Taze

Instagram Yeni Özellikleriyle Gündemde!

Teknoloji
Instagram Yeni Özellikleriyle Gündemde!

Instagram Yeni Özellikleriyle Gündemde ! Yeni Gelen Özellikler Ne ?

Dünyanın dört bir yanından milyonlarca insanın kullandığı sosyal medya uygulaması Instagram, her geçen gün yeni bir özellik geliştiriyor. Böylece kullanıcılar Instagram’da hem daha fazla hem de daha keyifli vakit geçiriyor. 2018 yılının ilk aylarında kullanıma sunulan son görülme özelliği sayesinde aslında birçok kişinin tepkisini toplamıştı ve deşifre olmak istemeyen herkes son görülme özelliğini devre dışı bıraktı.

Direct Message yani Sohbet kısmında yeni bir yenilik ile artık kimlerin aktif olduğu da görülecek! Son görülme ve zamanının gösteren bu özelliğin bir adım ilerisi yeşil noktayla karşımıza çıkıyor. Facebook’a ait olan Instagram benzer özellikleri burada da kullanmaya başladığından, yeşil nokta sayesinde tıpkı Messenger’daki gibi aktif olan kişileri gösteriyor.

Bu özelliğin geliştirilmesinin altında yatan iki temel amaç var. İlki kullanıcıların sayfalarda gezinirken paylaşmak istediği içerikleri çevrimiçi kişileri ön plana çıkararak etkileşimi artırmak. Bir diğer amaç ise Direct Message kısmındaki sohbeti daha yaygın ve aktif kullanım sağlamak.

Instagram’da Aktif Olduğunu Göstermek İstemeyenler Ne Yapacak?

Sohbette online olduğunu belli etmek istemeyenler için elbette bu özellik devre dışı bırakabiliyor. Ancak bu özelliğe dair güncelleme yapıldığında özelliğin otomatik olarak yükleneceğini unutmayın. Güncelledikten sonra Ayarlar> Hareket Durumu> Hareket Durumunu Göster seçeneğini devre dışı bırakmak gerekiyor. Fakat unutmayın, tıpkı Whatsapp’ta olduğu gibi bu özelliği kapatınca diğer kullanıcıların da aktif olup olmadığını göremezsiniz.

Facebook ve Instagram için Ortak Özellik

Facebook ve Instagram’ın bir tane de yeni ortak özelliği bulunuyor. Küçük yaştaki çocukların bile akıllı telefonlar ve sosyal medyayla ne kadar haşır neşir olduğunu hepimiz farkındayız. Ama çocukların belli bir yaşa gelene kadar bu platformlarda vakit geçirmeleri ebeveynlerin endişelenmesine yol açıyordu.

Daha bilinçli bir kullanıcı portföyü oluşturmak ve çocukları erken yaşta internetin bilgi paylaşımının yanı sıra kafa karışıklığına da yol açabilen sosyal platformların kullanımını da önlemek amacıyla bu özellik getirildi. Twitter’ın bir süre önce getirdiği uygulama için yaş sınırı özelliği artık bu iki uygulamada da söz konusu.

13 yaş altında olduğu belirlenen kullanıcıların hesapları silinecek. Yeniden hesabını açmak isteyen bu kişilerin Facebook’a kimlik yollayarak, yaşını kanıtlaması gerekecek. Aslında Instagram’ın ve Facebook’un 13 yaş altı kullanıcı kitlesi oranı da epey fazla çünkü bu platformlarda çocuk kanalları, çocuklara uygun eğitici özellikte birçok içerik bulunuyor. Bu içerikleri üreten firmaların çocuklara bu platformlar sayesinde çok kolay ulaşabiliyor olması, kullanıcı kitlesinin yok olmasıyla ciddi oranda etkilenecek. Ancak bu uygulamanın yapılacağı konusunda Facebook kararlı bir tutum sergiliyor.

Instagram ve Facebook’un yeni özelliğinin ne zaman uygulanacağına dair kesin bir tarih verilmese de kısa süre içerisinde gerçekleştirileceği biliniyor.

Başlıklar: , , , , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

21 Mayıs 2018, 14:25

WhatsApp Yeşil Tık Nedir ?

Frekanslar ile Zihin Kontrolü Dünya ve  kitleler üzerinde hakimiyet sahibi olma isteği var olduğundan beri insan davranışları üzerine araştırmalar yapan kişiler tarafından büyük kalabalıklar elit bir grubun amaçlarına boyun eğsin diye kitlelerin zihinlerini kontrol altına almaya frekanslar ile zihin kontrolü yönelik çalışmalar yapılmıştır.İstihbarat örgütleri özellikle CIA ve MOSSAD bu konuya...

Devamını Görüntüle