İlluminati ve Zihin Kontrolü - Gecenin Fotoğrafı
En Taze

İlluminati ve Zihin Kontrolü

İlluminati ve Zihin Kontrolü

İlluminati ve Zihin Kontrolü

 

illuminati ve zihin kontrolü ile ilgili , Jay-Z ve Beyonce, Rihanna, Kanye, Miley Cyrus, ve daha birçoklarının  bilinen gizli bir örgütün üyeleri olduğu söylentileri vardı. Bu pop yıldızları, kökeni 18. yüzyılda Bavyera’da kurucusu Adam Weishaupt’e dayanan bu toplumun kuklaları olarak görülmektedir. İnternet, pop yıldızların videolarını ve gizli sembolizmi ve ünlü “üçgen içindeki göz” sembolü ile dolu olan sahne görsellerinin zihin kontrolü için uygulanmasına aracılık etti. İlluminati ve zihin kontrolü, son yıllarda oldukça göze daha çok çarpar hale geldi.  


Bu kışkırtıcı ve merak uyandırıcı fikir, şimdilerde oldukça popüler bir hale geldi. Sanat yönetmeni ve koreograf Rosie Kay tarafından yönetilen, ödüllü Rosie Kay Dance Company tarafından MK ULTRA adlı yeni bir dans gösterisinin temelini oluşturuyor. Aptly, Lady Gaga tasarımcısı Gary Card’ın şu anda halen Ar-Ge aşamasında olan ve henüz ortaya çıkmamış olan çağdaş dans için ilk kostümlerini sundu. Kart daha önce Monster Ball Tour’da Gaga için başlıklar ve aksesuarlar tasarladı.

İlluminati ve ve zihin kontrolü aslında nasıl bir amaca hizmet ettiği ve sadece popülerliğin artmasına mı yaradığı da tartışmalar arasında. Pop kültüründe gizli İlluminati sembolizmine, komplo teorilerine ve beyin yıkamaya bakacaktır. Kay, pop yıldızlarını çevreleyen komploları yoğun bir şekilde araştırmak için son birkaç yılını, dans stilleri, bilinçaltı mesajlar ve twerking gibi yüksek oktanlı olacak şekilde, anlatının ve görüntüsünün yaratılması için harcadı.

İlluminati zihin kontrolü ile neyi amaçlıyor?

Gözetleme, işkence, CIA beyin yıkama, şöhret eğitimi ve “pop kültürüne, ana akım medyaya ve şöhretli çöküşlere, siyasete geri dönüş ve kültür-sonrası devlete dair bir yorum dünyasına götüren bir araştırmaya imza atan Kay, illuminati ve zihin kontrolü ile hedefin 14 – 25 yaş grubu olduğunun altını çiziyor. 

Kay, The Creators Project’e “Başlangıçta, üç yıllık araştırma sürecimin beni komplo teorisi, sistematik zihin kontrolü ve pop yıldızlığı dünyasına götürmesini beklemiyordum” dedi. “Ama bu gücün bizim üzerimizde ortaya çıktığı şekilde daha yakından baktığımda, ana akım pop kültürünün ve özellikle de müzik videolarının kukla zihniyetini, bedenlerin dış güçler tarafından görünüşte kontrol edildiği ve manipüle edildiği, ne kadar yaygın olduğunu daha belirgin hale getirdi.

Yine de Rihanna, Lady Gaga, Justin Bieber, Beyonce ve Britney Spears gibi videolarda görmeye alıştığımız karanlık, gizli imgelere rağmen, müzikleri rahatsız edici bir uyumsuzluk yaratan bir kalite sağlıyor. Bu pop ikonların yaratılmasının ardındaki gündem ve genç insanlar bu şeker kaplı, Disney’li pop kültürü ile aşırı cinselleşme, askerileştirme ve zihinsel ve fiziksel işkenceyi kabul etmek için şart koşuluyor mu? ”

İllumunati zihin kontrolü ile neyi sağlamayı hedefliyor?

MK ULTRA, Kay’ın 5 Askerleri ile başlayan ve savaş konusuyla uğraşan üçlemenin üçüncüsünü oluşturuyor. Gösteride din ve umut vardı  şimdi, siyasette giriyor. “Bu temaları 14-25 yaşındakilerle araştırmak için çok zaman harcadım ve her gün pop kültürüyle temas kursalar da, çoğu kişi ana akımın bu kadar büyük bir güvensizliğine sahip ve bu yüzden bu tür önemli konular gibi hissettiriyorlar  “MK ULTRA’da  yedi yeni mezun dansçı ile çalışıyorum. Gösteri, pop kültüründe maruz kaldığımız solo ve grup parçalarının hareketlerini ve davranışlarını altüst ediyor ve twerking ve cinselleşme gibi dans trendlerine eleştirel bir göz atıyor.

Her şeyin sahte olduğu ya da en azından gerçek olana güvenmediğimiz bir zamanda, MK ULTRA, bildiğimiz ya da bilmesek de, bu dünyanın neye benzediğini ve bizi ne üstünde etkilediğini inceler” diyor. İlluminati ve zihin kontrolü hedefi ile gençler hedefleniyorsa gelecek için korkmak mı gerekiyor? Sorusunu da akla getiriyor. 

 

Başlıklar: , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

11 Temmuz 2018, 02:59

Gizemli İlluminati Dövme Tasarımları

Rosicrucianism – Gülhaçlılar Nedir? Rosicrucianism Türkçe anlamıyla Gülhaçlılar, Almanya’daki Hıristiyan Rosenkruez’in, geçmişin ezoterik gerçekleri üzerine inşa edildiğini iddia edilen gizli bir toplumla bir inanç sistemini ifade eder. En eski bilinen yazıları 17.yüzyıldan geliyor. Rosicrucianism’in iki farklı biçimi bugün hala ayakta kalmaya devam ediyor: Kaliforniya’daki Rosicrucianism Bellowship ve San Jose, California’daki...

Devamını Görüntüle