En Ünlü İlluminati Komplo Teorileri - Gecenin Fotoğrafı
En Taze

En Ünlü İlluminati Komplo Teorileri

geek
En Ünlü İlluminati Komplo Teorileri

En Ünlü İlluminati Komplo Teorileri

İlluminati, yüz yıllardır süregelen oluşumunu besleyen birçok faktör vardır. Bu faktörler beraberinde de  komplo teorilerini de getirmiştir. Yeni teoriler, bir şöhretin trajik bir şekilde öldüğü her an ortaya çıkmaya eğilimlidir. Belki de tüm komplo teorilerinin en yaygın olanı, hayatını kaybeden şöhretin bu ister siyasetçi olsun ister bir pop şarkıcısı ya da film oyuncusu olsun suçlanan tek örgüt İlluminati’dir.En ünlü İlluminati komplo teorileri konusuna geçmeden önce İlluminati nedir? Ve hangi ünlülerin bu gizli örgüte karıştığı söyleniyor? onlara bir göz atalım.

İlluminati aslında gerçek bir gruptu. Kökenleri, kilisenin kontrolüne muhalif olarak gizli olarak kurulduğunda 1700’lerin sonuna kadar uzanmakta.  Bugün, komplo teorisyenleri İlluminati’nin dünyayı tamamen kontrol etmek amacıyla “Yeni Dünya Düzeni” yaratmaya çalıştığını iddia ediyorlar.

Sembolleri neyi ifade eder?

Başka herhangi bir organizasyon gibi, gizli toplumun inançlarını yansıtan bazı İlluminati sembolleri vardır. Onları Illuminati sinyali gibi düşünün.

İlluminati’nin sembolünde zenginlik anlamına gelen bir piramit bulunur. İlluminati, serveti dünyayı daha iyi bir yer haline getirmenin en önemli aracı olarak görüyor.  Piramidin içinde her şeyi gören, bilgiyi ve bilgeliği simgeleyen bir göz vardır.  Gözden, Illuminati’ye rehberlik eden bir ışık hüzmesiı parlar. Ve son olarak, herkesin ve her eylemin evrende önemli bir rol oynadığı fikrini pekiştiren “sonsuz daire”. Bu semboller, onları ararsanız her yerde bulabilirsiniz. En çok bilinenleri ise Dolar banknotunda, müzik videolarında yer almakta…

Yani İlluminati gerçek mi? Bu rivayetler ve teorileri gözden geçirin ve bu ünlülerin İlluminati’de olup olmadığına kendiniz karar verin.

 1. İlluminati Paul Walker’ı öldürdü

2013 yılında, Hızlı ve Öfkeli 7 filmde oynadıktan sonra Paul Walker hayranları trajik ve ironik ölümüyle  şok oldular. Porsche’unu  kullanan Walker’in  arabanın kontrolden çıkmasıyla direğe çarptığı iddia edildi. Ya da medyada öyle yer aldı.  Ama eğer komplo teorisyenlerine sorarsanız, İlluminati Walker’in ölümünden sorumludur.

Shane olarak bilinen YouTuber’a göre, İlluminati Walker’ın grubu ifşa etmekle tehdit etmesiyle birlikte kendi ölüm fermanını imzalamış oldu ve İlluminati tarafından öldürüldü.  Hikaye, Walker’ın, halkla görüşmek istediği sahnelerin ardında zimmete para geçirme gibi bir dizi yanılsamaya rastladığında hayır işine karıştığını gösteriyor. Elbette, İlluminati bunun olmasına izin veremezdi ve sonuçta kaçınılmazdı.

 1. İlluminati JFK’nin suikastini gerçekleştirdi

Paul Walker, İlluminati’ye suçlanan şüpheli ve garip bir ölümle karşılaşan tek kişi değil. Bazı komplo teorileri, 1960’larda John F.Kennedy’nin de İlluminati tarafından suikast ile öldürüldüğüne kadar uzanmaktadır. Tarih meraklıları, JFK’nin Lee Harvey Oswald tarafından iki kez vurulduktan sonra öldüğünü biliyor, ancak birçok insan buna ikna olmadı. TIME Dergisinde yapılan bir okur anketine   göre, Amerikalıların % 70’i suikastın daha büyük bir şeyin parçası olduğuna inanıyor … İlluminati’nin bununla bir ilgisi var mı? O işte tam bir soru işareti, ancak kanıtları oldukça etkileyici…

 • JFK bir üçgenle vuruldu.
 • “John Kennedy” nin içinde 11 harf var.
 • Suikast tarihi (11/22/63) 11’in katlarını içeriyor.
 • JFK’nın içinde bulunduğu Limuzin saatte 11 mil gidiyordu… liste uzayıp gidiyor.

İlluminati neden JFK’nin ölmesini istiyor? Görünüşe göre, JFK ABD askerlerini Vietnam’daki savaştan  çekilmesini istiyordu  ve İlluminati’nin ülke üzerindeki kontrolünü ele geçirecek olan ulusal borcu sona erdirmek için Federal Rezerv’i sona erdirmek istedi. Federal Reserve Notlarını değiştirdikten birkaç gün sonra öldürüldü. Komplo teorisyenleri, suikastın yapıldığı günden itibaren, birden fazla atıcının ve Oswald’ın pozisyonununkiyle uyuşmayan bir mermi yörüngesinin olduğunu kanıtladıklarını söylediler.

 1. Jay-Z ve Beyonce, İlluminati’nin kralı ve kraliçesi 

Belki de en popüler İlluminati teorisi, yıldızların Jay-Z ve Beyonce’nin gizli grubu yönetmesidir. Her şey Jay-Z imza üçgeni el hareketini yapmaya başlamasıyla ortaya çıktı.

Topluluğunuzu her yerde temsil ederken, bağlılığınızı reddetmek zordur. Öyleyse, elbetteki, (ırkçı söylemden bahsetmemesi), Jay-Z’nin bir siyah olduğu düşünüldüğünde, bir örgütten yardım almadan süperstarlık seviyesine ulaşamayacağı söylentisi de vardır.

Beyonce, İlluminati ile olan ilişkilerine dair teoriler de yaygınlaştı. Komplo teorisyenleri, yıldızın sahne performanslarından, müzik videolarından ve el hareketlerinden gelen her şeyin gizli gruba doğrudan bağlılığını ifade ettiğini söylüyorlar. Teorisyenler, küçük Mavi Sarmaşık’ı da bu karışıma sürüklemişlerdi. İsminin, Illuminati’nin çok bilinen “Born Living Under Evil” için bir kısaltma olduğunu iddia ediyorlardı.

Elbette, ikisi İlluminati’nin sözlerini tutmayı reddettiler. Beyonce söylentileri ‘Oluşum’ şarkısı, “Y’all İlluminati karışıklığıyla yiğitlik eder”, ve Rick Ross şarkısının Jay-Z rapinde “Kaltak, ben inanılmaz / dedim. Ben bir Mason / Kaltak ben kırmızı-ateşliyim, benim 3. 6’dayım, ama bir şeytan değilim. ” sözleri ile ifade ettiler.

 1. Kesha’nın ‘Die Young’ adlı şarkısı bir İlluminati marşı mı?

Beyonce ve Jay-Z, İlluminati ile bağlantılı oldukları iddiasıyla anılan sadece iki ünlü. Teorisyenler, Kesha’nın müziğinin, ilk müzik videolarında yer alan sembolleri olan gizli topluma da hitap ettiğini söylüyor. Örneğin, “Die Young” videosu buna iyi bir örnek olarak karşımıza çıkıyor.

İlluminati sembolizmi o kadar bariz ki,  sayısız üçgenlere, baş aşağı bir haçı ve her şeyi gören bir göze atıfta bulundu. Video, yanıp sönen bir kafatası ve kemiklerle ile başlıyor. Komplo teorisyeni The Vigilant Citizen’e göre, “İlluminati sembolleri daha da yaygınlaşıyor çünkü planın tamamı bu oldu: Onları yavaş yavaş popüler kültürün bir parçası haline getirmek.” Beyin yıkamanın bir parçası,”

 1. Katy Perry’nin “Dark Horse” videosunda birçok Illuminati sembolizmi yer alıyor

Katy Perry, İlluminati’ye birkaç farklı yolla bağlandığı söyleniyor. Her şeyden önce, her yerde, piramitlerde ve şeytani yaratıklarda her şeyi gören göz gibi semboller içeren “Dark Horse ” videosunu görmek gerekiyor. Perry’nin aslında komplo teorisyenlerine göre aslında İlluminati tarafından kaçırılan Jon Benet Ramsey olduğu gibi süper garip bir söylenti de bulunmakta.  Perry, gizli grubu kendisine bile atıfta bulundu. Rolling Stone ile yaptığı röportajda şarkıcı, “Eğer İlluminati var ise, bende davet bekliyorum.” Dark Horse ” İlluminati’yi üye olduğumu düşündürüyorsa ya da İlluminati Dark Horse ile kurtulacaksa iyi bir şey”dedi.

 1. Lady Gaga bir “İlluminati kuklasıdır”

Lady Gaga, İlluminati’nin bir parçası olduğu söylenen bir başka pop yıldızı. Yine, teorisyenler, videolarında ve kişiliğinde açık sembolizmi, “zihinkontrolüne saygı” olarak adlandırırlar. “Gaga” sahne isminin tamamen yoksun olma eylemine işaret ettiğini söylerler. Dahası, ilk günlerinde, videolarının çoğu üçgen ve her şeyi gören göz sembolizmiyle doluydu.

Ancak, bazıları en yeni projesinin İlluminati’den kurtulduğunu kanıtlıyor. Biraz aradan sonra, çok daha bastırılmış, gerçekçi bir görüntü ve daha anlamlı, sanatsal bir müziğe sahip hale geldiği görüşü ağır basıyor.

Harvard’daki bir toplantıda Gaga, eğlence endüstrisinde ne kadar mutsuz olduğunu anlattı. Gaga, “İlluminati kuklası” olarak anılmak istemediğini belirtti.

 1. Donald Trump bir İlluminati akıl kontrolörü mü?

Bütün bu yıldızlar İlluminati zihni kontrolü altındaysa, kontrolü kim yapıyor? İlluminati kralı Jay-Z’nin yanı sıra Donald Trump’ın elindeki sinyalleri, en iyi İlluminati üyesi statüsünde olduklarını  ortaya koyuyor. Konuşurken ellerinizi kullanmak oldukça normal bir olay ancak komplo teorisyenleri Trump’ın oldukça tuhaf hareketlerinin aslında gizli mesajlarla dolu olduğunu savunuyorlar.

Başlıklar: ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

17 Mayıs 2018, 12:38

En az İlluminati kadar İlluminati aileleri de büyük bir merak konusu. İşte İlluminati ile bağı olduğu iddia edilen aileler!

geek
İlluminati Tarihi ve Aileleri

Temel olarak, muazzam miktarda güç, etki ve paraya sahip olan herkes, bir noktada İlluminati üyesi olmakla suçlandı. Ama günümüz Illuminati'nin rapçiler ve TV yıldızları olmadan önce,  filozoflardan oluşuyordu. İlluminati Aileleri kimlerdir? Sorusunun cevabına geçmeden önce örgütü anlamak ve illuminati tarihini bilmek gerekiyor.

Devamını Görüntüle