Gizemli İlluminati Dövme Tasarımları - Gecenin Fotoğrafı
En Taze

Gizemli İlluminati Dövme Tasarımları

geek
Gizemli İlluminati Dövme Tasarımları

 Gizemli İlluminati Dövme Tasarımları

“lluminati” Latince aydınlanmış demektir ve isim gerçek ve hayali gizli toplumları tanımlamak için kullanılmış olmasına rağmen, yaygın olarak “Bavyera İlluminati” anlamına gelir. 1776 yılında kurulan gizli bir  gruptur. Kilisenin ve hükümetin sıkı kontrolüne karşı, insanların günlük yaşamları üzerinde isyan etmek ve özgür düşünceyi teşvik etmek için bir araya geldiler. Dövme tasarımları da o dönemden itibaren başlamıştır. Günümüzde hala zaman içinde çözülmek yerine bu grubun sayıca büyüdüğüne ve dünya üzerinde üstün bir tutuma sahip olduğuna inanan insanlar var.

Komplo teorisyenleri İlluminati’nin cumhurbaşkanları, ünlüler ve hatta dini figürler de dahil olmak üzere birçok ünlü üyeye sahip olduğunu iddia ederler. Orijinal Bavyera İlluminati ile bir bağlantısı olduğunu iddia eden kuruluşlar var, ancak bunların çoğu doğrulanamıyor. İlluminati bazen İmanizmi pratikte ibadet ettiği bazı komplo teorisyenlerinin inancına dayanmasına rağmen, Masonik uygulamalara,  gruplara ve Satanizm’e bağlı olduğu söylenmektedir.

Semboller ve İlluminati

Bu gizli organizasyonla bağlantılı olduğuna inanılan çok sayıda sembol ve imge vardır. Anlamlar ayrıca bireyin inanç sistemine göre değişir. Burada genellikle dövme tasarımlarında yer alan sembollere ve görüntülere bakıyoruz.  Tüm gören göz, tekil göz neredeyse tüm İlluminati dövme tasarımlarında yaygındır. En yaygın bir sembol olduğuna inanılmaktadır. Göz birkaç şekilde de kesintiye uğrayabilir; Tanrı ya da Şeytan’ı dünyaya ya da gizli topluma baktığımızda, onların bizi izlediğini ve hayatlarımızı kontrol ettiğini sembolize edebilir.  Bazı insanlara göre, bu göz daha “anlamsal bir sembol” olarak tasvir edilir. Örneğin  her şeye karşı bir uyarı “gözlerinizi açın” mesajı vermek veya bu dövmeyi yaptırarak  aydınlandığını belirtmek üzere kullanıldığı görülmektedir.

Göz imajı ile ne anlatılıyor?  

Tüm gören gözler genellikle dövme tasarımlarında bir üçgenin veya piramidin içine veya üstüne yerleştirilir. Bazen dolar banknotunda görüldüğü gibi on üç adımsız piramit olarak tasvir edilir. Üçgenin kendisi, her iki Hıristiyanlıkta (Baba, Oğul ve Kutsal Ruh) ve diğer dinlerde kullanılan manevi bir semboldür. Üçgen, eski İbranicede, 3 numaralı ruhsal alanı temsil etmek için kullanılmıştır. Bazı dövme tasarımlarında, göz ve üçgen, genellikle geometrik şekillerde veya mandala tasarımlarında, diğer sanat eserleri ve desenlerle çevrelenir.

Pusula ve saatte İlluminati sembollerinin arasında

Saatin veya pusulanın İlluminati dövmelerinde Tanrı’nın, şeytanın ya da gizli örgütün kendisinin kontrolünü ve içgörüsünü sembolize etmek için kullanılır. Zaman ve yön, bizim kontrolümüzün ötesindeki etkenler olup, İlluminati’nin gücünün genel nüfusun kavrayışının ötesinde olduğuna inanan insanlar olduğu için kullanılır.

Baykuşlar Bilgelik sembolü

Bilge baykuşlar, bazen uzanmış kanatları ile popüler bir dövme görüntüsüdür. İlluminati dövme tasarımlarında, genellikle üçgenlerinde veya piramit de kendi pençelerinde tutulurlar. Baykuş bilgelik ve içgörünün bir sembolüdür.

Ambigram dövmeleri genellikle en iyi etki için ön kolun dış kısmına yerleştirilir. Herşeyi gören göz  ve üçgen veya piramit gibi diğer görüntüler vücudun herhangi bir yerinde, çoğu insan sırtlarını veya göğsünü seçerek veya bu nesneleri bir kolda ya da bacakta uygulayarak kullanabilir.

Neden İlluminati simgeleri dövme olarak seçilir?

Bu tarz dövme tasarımları vücudunun herhangi bir yerine yaptıranlar,  sadece bu gizli örgütün gücüne inanan insanlar arasında değil, aynı zamanda devlet iktidarına, anarşiye ve devam eden aydınlanmaya karşı olanlara isyan edenler arasında da popülerdir.

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

30 Temmuz 2018, 11:54

CHP’liler Olağanüstü Kurultay İmza Sayılarını Bekliyor

Artık O Paraları Geri Alabilirsiniz Bankaların mevduat sahiplerinden tahsil ettikleri hesap işletim ücreti yasal dayanağı ortadan kalktı. Ticaret Bakanlığı’nın ortadan kalktığı açıklamasıyla tüketicilerin bankalarına başvurmaları gerektiği sonuç alamazlarsa tüketici hakem heyetine gidilmesi gerektiğinin altını çizdi. Hesap İşletim Ücreti geriye dönük olarak 10 yıl öncesine kadar tahsil edilebilecek. Belirlenen geri alınabilecek...

Devamını Görüntüle