Hepimizi Ekrana Kilitlemeyi Başarmış 10 Dönem Dizisi - Gecenin Fotoğrafı
En Taze

Hepimizi Ekrana Kilitlemeyi Başarmış 10 Dönem Dizisi

Aksiyonu herkes sever ancak dönem dizilerinin yeri çok çok ayrı. İşte Türk yapımı unutulmaz 10 dönem dizisi!

hahah
Hepimizi Ekrana Kilitlemeyi Başarmış 10 Dönem Dizisi

Hepimizi Ekrana Kilitlemeyi Başarmış 10 Dönem Dizisi

Türk dizilerinde pek çok yapım dikkat çekiyor olsa da şüphesiz ki dönem dizilerinin yeri ayrı. İşte bugüne dek çekilmiş en dikkat çekici 10 Türk dönem dizisi!

1) Muhteşem Yüzyıl

Osmanlı Devleti’ne en parlak dönemini yaşatan padişahlardan Kanuni Sultan Süleyman ve Hürrem Sultan’ın dillere destan aşkını bu dizide yakından izledik.

2) Kurt Seyit ve Şura

Nermin Bezmen’in aynı isimli eserinden uyarlanmış olan bu dönem dizisi Kıvanç Tatlıtuğ ve Farah Zeynep Abdullah’ın müthiş uyumu ile bizi büyülemişti.

3) Çalıkuşu

Reşat Nuri Güntekin’in aynı isimli sevilen romanından uyarlanan dizi daha önce de ekranlarda farklı oyuncular ile yer almış olsa da Fahriye Evcen ve Burak Özçivit bizleri ekrana kilitlemiş olabilir.

4) Vatanım Sensin

Kurtuluş Savaşı döneminde geçen dizi milli duygularımıza derinden dokunurken etkili oyunculuklar ile bizi kendine hayran bırakmayı başardı. En popüler dönem dizisi belki de Vatanım Sensin olabilir.

5) Bu Kalp Seni Unutur Mu?

Melis Birkan, Berrak Tüzünataç, Okan Yalabık ve Bülent İnal gibi başarılı oyuncuları kadrosunda barındırmış olan dizi 80lerden sonrasını konu ediniyordu.

6) Öyle Bir Geçer Zaman Ki

Ayça Bingöl ve Erkan Petekkaya’nın başrolleri paylaştığı dizide pek çok yetenekli oyuncu yer alıyordu ve birçok yetenek de bu dizi sayesinde keşfedildi. Dönem dizileri arasında en bilindik yapımlardan bir tanesi olan Öyle Bir Geçer Zaman Ki, 60ların sonu 70lerin başını ekrana taşıdı.

7) Hanımın Çiftliği

Orhan Kemal’in popüler romanından uyarlanan bu Türk dönem dizisi Özgü Namal ve Mehmet Aslantuğ’u başrolde oynadığı oldukça başarılı bir yapım oldu. Dizide 40ların sonu ve 50lerin başını izledik.

8) Çemberimde Gül Oya

Özge Özberk ve Mehmet Ali Nuroğlu’nun başrolleri paylaştığı dizi mükemmel bir aşkı televizyona taşımış ve bizleri de ekrana kilitlemeyi başarmıştı.

9) Hatırla Sevgili

Beren Saat ve Cansel Elçin’in başrol olduğu bu dizi, 60lı yıllarda siyasi olayların arasında varlığını sürdürmeye çalışan bir aşk hikayesini bizlerle tanıştırmıştı.

10) Elveda Rumeli

80lerin sonu ve 90ların başında geçen dizi konusu genellikle Berrak Tüzünataç ve Tolgahan Sayışman’ın canlandırdığı karakterler arasındaki aşkı konu ediniyordu.

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

26 Temmuz 2018, 23:48

Yurtdışında tatil yapmak artık o kadar da zor değil. Vize istemeyen ülkeler listemize göz atarak sadece bavulunuzla yolculuğa çıkabilirsiniz!

boom
Sadece Bavulunuzu Alıp Gidebileceğiniz Vize İstemeyen Ülkeler

Sokak jargonunun, duvar yazılarının, sanat ve neon renklerle birleştiği, heykelciliği yeniden canlandırıp mizaha karıştıran bu yeni neon sanatı akımı sosyal medyada yerini alırken bizde sizlerle paylaşmak istedik. Yaratıcı duvar yazılarının geçtiğimiz senelerde hayatımızdaki yerini göz önüne alırsak oldukça başarılı bir girişim gibi görünen neon duvar yazıları sanatı akımının yükselmesi çok...

Devamını Görüntüle