Güneş Lekeleri İçin Bitkisel Çözüm Önerileri - Gecenin Fotoğrafı
En Taze

Güneş Lekeleri İçin Bitkisel Çözüm Önerileri

Zararlı ışınlar nedeni ile cildimizde meydana gelen güneş lekeleri için evde etkili çözümler üretmeniz mümkün!

guzellikk
Güneş Lekeleri İçin Bitkisel Çözüm Önerileri

Güneş lekeleri için bitkisel çözümler

Özellikle yaz aylarında az bir süre bile dışarıda kaldıysanız güneşten gelen zararlı UV ışınlarına maruz kalmış olabilirsiniz. Bu zararlı ışınların da ciltte kahverengi lekelere neden olduğunu hali hazırda biliyoruz ve bunları güneş lekeleri olarak adlandırıyoruz.

Söz konusu lekeler çoğunlukla dikkat çekici boyutlara ulaşmıyor olsa da ilerleyen yaşlarda kendilerini daha fazla belli edecek ve bu nedenle de ciddi anlamda rahatsızlık verecektir. Peki, güneş lekelerinden kurtulmanın yolları neler?

Güneş lekelerinden kurtulmanın yolları

Öncelikle güneş lekelerinin kozmetik bir sorun olduğunu bilmelisiniz. Bu noktada pek çok kozmetik ürün ile sonuç arayabilirsiniz ancak bu ürünlerin cildinizde olumsuz etkiler yaratıp yaratmayacağını bilemezsiniz. Üstelik kozmetik ürünlerin bütçenize de ciddi zarar vereceğini göz ardı etmemek gerek. Bu noktada evdeki malzemeler ile kendi başınıza güneş lekelerini tedavi edebileceğinizi söylesek? İşte güneş lekeleri için bitkisel çözümler!

Limon suyu

Güneş lekelerinin çözümü için sıkça tercih edilen bir alternatif olan limon suyu aynı zamanda yaşlılık lekeleri ya da sivilceler için de bir çözüm sunar. Ancak suyunu kullanacağınız limonun taze olmasına dikkat etmelisiniz. Bunun yanı sıra limonun lekeler üzerinde tamamen kurumasını beklemelisiniz.

Elma sirkesi

Tıpkı limon suyu gibi elma sirkesi de güneş lekeleri üzerine rahatlıkla sürülebilir. Ancak bu noktada markette satılan elma sirkeleri yerine tamamen organik olan elma sirkelerini tercih etmelisiniz. Aksi takdirde istediğiniz sonuca ulaşamayabilirsiniz.

E vitamini

Güneş ya da yaşlılık lekeleri için E vitamini ya da E vitamini içeren kremler oldukça etkili olabilir. E vitamini kapsül şeklinde alarak kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra çinko takviyesi ile de bu soruna ideal bir çözüm getirebilirsiniz.

Nohut

Taze nohut güneş lekeleriniz için mükemmel bir çözüm olabilir. Taze nohudu haşladıktan sona ezip macun kıvamına getirerek lekelere sürerseniz etkili bir sonuç alabilirsiniz. Ancak nohudun kararana kadar cildinizde kalmasına dikkat edin. Sonrasında da bol su ile durulayın.

Yaban mersini

Mükemmel bir antioksidan olan yaban mersini güneşin ciltte bıraktığı zararlı etkileri yavaşlatır ve aynı zamanda yaşlanma sürecini de yavaşlatmaya yardımcı olur. Güneş lekelerinin tedavisi için eşsiz bir çözüm olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Başlıklar: , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

20 Temmuz 2018, 17:46

Akıllı Telefonlar Aşırı Sıcaklardan Nasıl Korunur?

Artık O Paraları Geri Alabilirsiniz Bankaların mevduat sahiplerinden tahsil ettikleri hesap işletim ücreti yasal dayanağı ortadan kalktı. Ticaret Bakanlığı’nın ortadan kalktığı açıklamasıyla tüketicilerin bankalarına başvurmaları gerektiği sonuç alamazlarsa tüketici hakem heyetine gidilmesi gerektiğinin altını çizdi. Hesap İşletim Ücreti geriye dönük olarak 10 yıl öncesine kadar tahsil edilebilecek. Belirlenen geri alınabilecek...

Devamını Görüntüle