En Taze

GTA 5 Rekor Kırmak Üzere!

En popüler oyunlardan biri olan GTA serisi, GTA 5 satışları sayesinde rekora koşuyor! GTA 5, en çok satanlar listesinde ilk sıralarda!

boom
GTA 5 Rekor Kırmak Üzere!

GTA 5 Rekor Kırmak Üzere!

Dünyanın en popüler oyunlarından bir tanesi olarak gösterilen GTA 5 (Grand Theft Auto 5) rekora koşuyor. Fenomen bilgisayar oyununun satış rakamları neredeyse 100 milyona ulaşmış durumda. Bu satışlar oyunu en çok satanlar listesinde üçüncü sıraya yerleştiriyor!

Oyun serileri içerisinde en fazla ilgi çekenlerden bir tanesi olan ve ciddi bir oyuncu kitlesini etkisi altına alan GTA serisinin beşinci oyunu satış rakamları hususunda rekor kırmak üzere. İlk olarak 2013 yılında kullanıma sunulmuş olan oyun yalnızca 3 gün içerisinde 1 milyar dolarlık bir gelir elde etmişti. Şimdi aradan tam beş yıl geçti ve oyun hala popülerliği koruyarak satışlarına devam ediyor.

GTA 5 rekora koşuyor!

Yapımcı firmı olan Rockstar North’un kasasını ciddi anlamda doldurmuş olan GTA 5 oyunu ile ilgili gelen yepyeni bilgi son derece şaşırtıcı. Firma tarafından yapılan bilgilendirmeye göre oyun bugüne kadar 95 milyon adetlik bir satış rakamına ulaştı. Bu durum da 100 milyona oldukça yakın olduğunu gösteriyor. Büyük bir ihtimalle önümüzdeki aylarda oyun 100 milyona da ulaşarak yepyeni bir rekora imza atacak.

Bugüne dek genellikle tek oyunculu bir oyun imkanı sunan GTA serisi beşinci oyunu ile artık oyuncuların çevrimiçi şekilde oyun oynayabilmesi için imkan tanımaya başladı. GTA Online‘ı başlatmış olan bu seri, yakalanan başarıda da son derece önemli bir rol oynadı.

Bir diğer yandan her ne kadar beşinci oyunu yakalayamamış olsalar da serinin diğer oyunları da yine yüksek satış rakamları ile ilgi çekmeyi başardı. Örnek verecek olursak 2004 yılında çıkmış olan Grand Theft Auto: San Andreas 27,5 milyon adet, 2008 yılında piyasaya sürülmüş olan Grand Theft Auto IV ise 25 milyon adetlik bir satış rakamına ulaştı.

GTA ilk sıralardaki yerini koruyor!

95 milyonluk satışı sayesinde en fazla satan oyunlar sıralamasında üçüncü olan Grand Theft Auto V‘in bir üstünde 114 milyon adetlik satış ile Minecraft yer alıyor. Listenin birinci sırasında ise 170 milyon adet satış rakamı ile Tetris yer alıyor. Üstelik GTA bu sıralamadaki yerini oldukça uzun bir süre kimseye bırakmayacak gibi görünüyor.

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

02 Ağustos 2018, 19:19

Akıllı Çöp Kutusu Yok Artık Dedirtiyor!

Game of Thrones 8. Sezon Geliyor! Dünyanın en popüler dizileri arasında yer alan Game of Thrones ülkemizde de büyük ilgi görüyor.  Her sezonun başlangıç tarihinin açıklanmasını heyecanla bekleyen hayranları için güzel haber geldi. Game of Thrones 8. Sezon tarihi oyunculardan Maisie Williams (Arya Stark) tarafından duyuruldu! Game Of Thrones 8....

Devamını Görüntüle