Google Haritalar Yenilendi! - Gecenin Fotoğrafı
En Taze

Google Haritalar Yenilendi!

Google Haritalar Yenilendi!

Google Haritalar Kullanıcıları için Yeni Güncellemeler

Yolculuklarda, hiç bilinmeyen ülkelere ve şehirlere keşifte en fazla kullanılan yol asistanı uygulamalardan biri; Google Haritalar! En kapsamlı ve kullanışlı ara yüze sahip olması sayesinde milyonlardan oluşan bir kullanıcı kitlesine sahip. Elbette birtakım eksikleri vardı ancak Google kendi uygulamalarını geliştirme konusunda oldukça iddialı olduğu için eksiklerini kapatmak için çalışıyor.

Google Haritalar yani Google Map uygulamasında mayıs ayındaki etkinlikte onlarca yenilik duyurulmuştu. Yeni eklenen keşfet sekmesinden civarda yer alan bar ve restoranlara dair bilgiler almak mümkün oluyor. Bunun yanı sıra rezervasyon isteyen-istemeyen yerleri de inceleyebiliyorsunuz. Bunlarla da yetinmeyip canlı müzik etkinlikleri, gece hayatı, spor salonları gibi aktiviteleri de tavsiye ediyor. Henüz birkaç ay önce kullanıma sunulan bu yeniliklerin yanında Google Haritalar yenilikleri arasında pil durumu göstergesi yer alıyor.

Google Haritalar’ın Son Yenilikleri

Pil durumu paylaşma özelliği Google Haritalar’ın Android sürümleri için kullanıma sunuldu. Uygulamayı güncelledikten sonra gerçek zamanlı konum paylaşımı yapılan Haritalar’da karşıdaki kullanıcının pil durumu görüntülenebiliyor. Bu yenilik zaten bir süredir kullanımdaydı ancak herkes tarafından kullanılmadığından son güncelleme sonrası tüm kullanıcılar tarafından aktif hale getirildi.

Whatsapp konum servisleri hakkında bir adım daha önce çıktığı biliniyor. Çünkü gerçek zamanlı konum paylaşımı oranı özelliğin aktif olduğu zamandan itibaren aktif bir şekilde kullanılıyor. Yani sonuç olarak, özellikle küçük yaştaki çocuklarını takip etmek isteyen anne ve babalar için beğeni toplayan bir özellik olan konum paylaşımı Google Map ile de kullanılabilecek.

Google uygulamalarındaki yenilikler yalnızca Haritalar uygulaması için değil, Gmail, Fotoğraflar gibi çok sık kullanılan diğer uygulamaları için de onlarca yenilik ve tasarım düzenlemesi mevcut. Son güncellemelerden sonra rahatlıkla kullanılabilecek olan bu yenilikleri şu ana kadar deneyenlerden geçer not almış durumda.

Google’ın merakla beklenen ‘Senin için’ sekmesi de yeniliklerin arasında ancak ülkemizde kullanıma sunulmuş değil. Kanada, Amerika, İngiltere, Japonya ve Avusturalya’da Google Map kullanıcılarının bu yeniliği kullanabildiği biliniyor. Google Haritalar uygulamasının ülkemizde sunulan yeniliklerine kavuşmak için 9.83.0 güncellemesini yapmak gerekiyor.

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

01 Ağustos 2018, 11:35

Huawei Mate 20 Hakkında İlk Bilgiler!

Japon kuramı Z teorisi başarıya etkisi Japon kuramı Z teorisi başarıya etkisi, örgüt kültürünü, çalışanların yönetim anlayışlarını kendi inançlarını, değerlerini ve ilkelerini nasıl gördüklerini gösteren bir yönetim felsefesidir. Japon bilim unsurlarıyla dolu bir teori öne süren ama aynı zamanda Amerikan kültürel pratiklerini de açıklayan bir yönetmen William Ouchi tarafından önerilmiştir....

Devamını Görüntüle