Gizem Çözüldü: Mısır Piramitleri Meğer Enerji Topluyormuş - Gecenin Fotoğrafı
En Taze

Gizem Çözüldü: Mısır Piramitleri Meğer Enerji Topluyormuş

boom
Gizem Çözüldü: Mısır Piramitleri Meğer Enerji Topluyormuş

Gizem Çözüldü: Mısır Piramitleri Meğer Enerji Topluyormuş

Mısır Piramitleri ihtişamı, nasıl yapıldığı, gizemi yüzyıllardır Bilim adamlarının ilgisini çekmiş ve birçok varsayıma dayandırılmıştır. Ancak birçok ülkenin saygın üniversitelerinde görevli bilim insanlarının oluşturduğu ortak çalışma sonucu açıklananlar herkesi hayrete düşürecek cinsten…  Mısır’daki Giza piramitlerini inceleyen bilim adamları, devasa Giza piramidinin içindeki odacıklar ve temelinde enerji üreten bir sistemin varlığını açıkladı.

Tarihe geçecek keşif: Piramitler Enerji topluyor

Ortak çalışmaya imza atan  bilim insanları Mısır Piramitleri ilgili ilginç bir keşifi kamuoyu ile paylaştı. Laser Zentrum Hannover ve Rusya’da bulunan ITMO Üniversitesi birlikte yaptıkları araştırmalar sonucunda 145 metre yüksekliğindeki piramidin içerisinde olağanüstü bir sistemin hala çalıştığını ortaya çıkardı.

Araştırma ve ve sistemin incelenmelerini değerlendirmesini yapan bilim insanları piramidin içerisindeki odalarda ve tabanında özel bir sistem olduğu ortaya çıktı. Piramitlerin bu sayede enerji biriktirdiği gözlemlendi. Keops Piramidi’nde elektromanyetik enerji oluşturulduğu da verilen bilgiler arasında yer aldı. Journal of Applied Physics isimli bilim dergisinde bilim insanlarının Mısır Piramitleri hakkındaki bu çarpıcı keşfi yayınlandı. Bu sistemin Mısır Piramitleri’nde nano partikül geliştirmek için kullanılabileceğinin de altı çizildi.

Nedir bu Nano Partikül?

Boyutu 100 nanometrenin (nm) altında olan nanopartiküller, üstün özelliklere sahiptirler.  Nano yapılı partiküllerin gösterdikleri üstün özellikler sayesinde biyomedikal, elektrik- elektronik, otomotiv ve kimya sektörleri başta olmak üzere birçok alanda kullanılabilmektedir. Nanopartiküllerin fizikokimyasal ve morfolojik özellikleri kullanılan başlangıç malzemesinin karakteristiğinden etkilenmesinden dolayı farklı üretim yöntemlerin geliştirildiği görülmektedir.

Mısır Piramitleri Daha İyi İncelenmeli

Ortak araştırmanın yöneticisi Dr. Andrey Evlyukhin, “Piramitler her zaman gizemiyle ilgi çekmiştir. Bilim insanları olarak Mısır Piramitlerini daha ayrıntılı ve derin olarak incelememiz gerekiyor. Piramitlerde radyo dalgalarını dağıtan bir durumu daha iyi açıklamamız için çalışmalara devam etmeliyiz” dedi. Bilim insanları,  henüz Mısır Piramitleri için yapılan bu keşfin başında olduklarını vurguluyor. Oluşan elektromanyetik alanın tesadüfen oluşmuş olma ihtimalinin yanı sıra diğer tüm alternatiflerin de araştırma kapsamında incelendiğinin de bilgisini veriyorlar.

Bakalım gelecek zaman diliminde Mısır Piramitleri’nin topladıkları enerjinin ne tür bir amaçla kullanılmak üzere yapıldığı ortaya çıkabilecek mi?

Başlıklar: ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

17 Temmuz 2018, 18:24

Ülkemizde her geçen gün artış yaşayan hayvana yönelik şiddet önlenebilir mi? Bu konuda bizlere düşen görevler neler?

huzunlu
İnsanoğlunun En Büyük Zayıflığı: Hayvana Yönelik Şiddet

Srebrenitsa Katliamı Hiç bir Zaman Unutulmayacak Sırplar son gerçek Avrupa Müslümanları olan Boşnakları 1995 yılının Temmuz ayında Srebrenitsa sınırları içinde katlettiler ve dünyanın savaş sonrasında yaşanan en acı soykırımını Boşnaklara yaşattılar. Sırplar, diğer Avrupalılara, tüm Hıristiyanlara, bir iyilik yaptıklarını düşünmüşlerdi. “Boşnak erkekleri öldürülmeli, böylece Avrupa Müslümanları artık çoğalamayacaklar” dedikleri 12 yaşın...

Devamını Görüntüle