Gerçek Hikayelerden Alıntı 13 Etkileyici Film! - Gecenin Fotoğrafı
En Taze

Gerçek Hikayelerden Alıntı 13 Etkileyici Film!

hahah
Gerçek Hikayelerden Alıntı 13 Etkileyici Film!

Gerçek Hikayelerden Alıntı 13 Etkileyici Film!

Film izlemek şüphesiz ki hepimiz için keyifli bir boş zaman aktivitesi ancak bazen film bulmakta zorluk çektiğimiz oldukça doğru. İşte sizler için derlediğimiz gerçek hikayelerden alıntı olan 10 etkileyici film!

1) Moneyball (2011)

Kısıtlı bir bütçe ile yoktan bir takım var eden ve bu takımla zengin kulüplere meydan okuyan Billy Beane deli olarak görülse de bildiği yönde ilerliyor ve bu yolda oldukça başarılı oluyor.

2) Soul Surfer (2011)

Genç ve heyecanlı bir sörfçü olan Bethany Hamilton bir köpek balığı saldırısı sonucunda kolunu kaybeder ancak bu onun sörften uzaklaştırmaz, aksine Bethany sörfü her zamankinden daha çok seviyordur ve denize tekrar açılır.

3) 127 Hours (2010)

Kimseye haber vermeden yolculuğa çıkan genç dağcı Aron Ralston büyük bir kaya parçasına sıkışır ve 5 gün boyunca burada ölüm kalım savaşı verir. Şüphesiz ki listedeki en etkileyici filmler arasında bu film de yer alıyor.

4) The Blind Side (2009)

Babasını hiç tanımamış ve uyuşturucu bağımlısı bir anneye sahip olan bir Afro Amerikan gencin hikayesini konu edinen filmde bu gencin hayatının nasıl değiştiğine tanık olacaksınız.

5) Zodiac (2007)

Bir seri katili yakalamak için ant içmiş olan dedektifleri konu alan dizide peşine düşülen seri katil sadece insanlar için değil, tüm şehir için kötü bir kabus olacaktır.

6) Catch Me If You Can? (2002)

Henüz yirmili yaşlarında olan bir adam, onlarca ülke gezerek kendini değişik meslekler ile tanıtır. FBI ajanları onu yakalama konusunda kendilerine fazla güveniyor olsa da aslında durum hiç de sandıkları gibi değildir.

7) Cindrella Man (2005)

Ekonomik buhranın hüküm sürdüğü 1930lu yıllarda limanda işçi olan Jim, ailesini bakmak uğruna bıraktığı boksa geri dönmeye karar verir. Ancak işi hiç de kolay değildir.

8) The Pursuit of Happiness (2006)

Her ne kadar iyi bir baba olsa da Chris maddi sıkıntılar içindedir ve eşi onu terk eder. Bunun üzerine evden de kovulan Chris’in oğlu ile hayat mücadelesi başlamıştır.

9) Finding Neverland (2004)

1904 yılının Londra’sında geçen bu etkileyici film, bir yazarın ilham peşinde koşarken yaşadığı şeyleri konu edinmektedir.

10) The Social Network (2010)

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’in hikayesine değinen bu film iki arkadaşın sarhoş kafayla Harvard’ın sistemine sızması ile başlar. Sonrasında olaylar epey karışacaktır.

11) The King’s Speech (2010)

12 dalda Oscar ödülüne aday olarak gösterilen bu filmde kraliyet ailesinin hayatını konu ediniyor. Tahta oturan kral için artık her şey daha zor ve en çok da kekemeliği onu ciddi anlamda etkiliyor.

12) 12 Years a Slave (2013)

Güneyde bir çiftliğe köle olarak satılan Solomon aniden bir kabusun içinde yaşamaya başlar. Ancak hayatını ve sevdiklerini geri alabilmek için ne yapması gerektiğini kısa sürede bulur.

13) Hachiko: A Dog’s Tale (2009)

Etkileyici film dendiğinde akla gelen ilk yapımlardan bir tanesi olan Hachiko bir köpek ile bir adam arasında kurulan mükemmel bağı konu ediniyor.

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

30 Temmuz 2018, 12:55

İlgi çekici Netflix yapımlarından bir tanesi olan Stranger Things 3. sezonu ile izleyicileri yeniden ekrana kilitleyecek.

hahah
Stranger Things 3. Sezon Ne Zaman Başlayacak?

Yaz Bitmeden Eğlenceye Doymak İsteyenler İçin Yaz Festivalleri Listesi Yaz mevsiminin en keyifli tarafı açık hava konserleri ve sinemalarının yanı sıra en dikkat çekici etkinlikler yaz festivalleri oluyor. Kimileri bayram tatilini fırsat bilerek keyifli kaçamaklar için sakin bir yerde tatil yapmayı planlarken, kimileri de çılgınca eğlenmeyi, müziğe ve dansa doymayı...

Devamını Görüntüle