Ünlü oyuncu motosikletle kaza yaptı - Gecenin Fotoğrafı
En Taze

Ünlü oyuncu motosikletle kaza yaptı

boom
Ünlü oyuncu motosikletle kaza yaptı

Ünlü oyuncu motosikletle kaza yaptı

Ocean Eleven,  Perfect Strom,  Peacemaker gibi filmlerle ünlenen George Clooney, İtalya’da motosiklet kazası geçirdi.  Evlendikten sonra İtalya’nın Como Gölü civarında bir ev satın alarak yaşamaya başlayan Coloney, eşiyle birlikte gittiği Sardunya Adası tatilinde motosikletiyle kaza yaptı. Kazayı kaskı sayesinde hafif şekilde yaralanarak atlatan Coloney’in aslında şans eseri hayatta kaldığı ortaya çıktı.

Clooney’nin kaza anı görüntüleri ortaya çıktı. Kazada Coloney motosikletiyle giderken durmaya yakın olan bir arabaya arkadan çarptığı ve çarpma sonucu havaya savrulduğu görüldü. Tedavisi için hastaneye kaldırılan Coloney, kazayı hafif şekilde atlatmış oldu. Motosiklet kullanırken taktığı kask sayesinde yaşama tutunan Coloney’in tedavisi sürüyor.

George Clooney kimdir?

Ünlü aktör ve yönetmen George Clooney, Lexington, Kentucky’de 6 Mayıs 1961’de doğdu. 1992’de ününü sağlayan rolünü TV’nin ER’sinde Dr. Doug Ross olarak kazandı. ER sonrası, şöhret basamaklarını  Batman ve dönüş  filmi de dahil olmak üzere bir çok filmle tırmandı. 2005 yılında, Clooney Syriana’daki performansı yla  Akademi Ödülü kazandı. TIME dergisi aktör “The Last Movie Stars” (En iyi Son Film Starları) ve People dergisi tarafından iki kez “Sexiest Man Alive” (Yaşayan en seksi erkek)kategorilerinde kendine yer buldu.  2014 yılında, Clooney uluslararası avukat ve aktivist Amal Alamuddin ile evlendi.

Genç bir yaşta eğlence sektörüne açılan Clooney, ilk televizyon görüntüsünü 5 yaşındayken babasının ev sahibi olduğu yerel bir tv kanalındaki şovlarında yaptı.  Ancak ortaokulda Clooney, Bell’in felci geliştirdiğinde, kısmi yüz felcine neden olan ifade yeteneğiyle mücadele etti. Tedaviler, uzun bir süreçten sonra işe yaradı ve felçten kurtuldu.

Okulda, Clooney spordan çok kitaplara odaklanmıştı, ama yine de iyi bir öğrenci olmayı başardı. Oldukça iyi bir beyzbol oyuncusu olan Coloney, 16 yaşında Cincinnati Reds ile anlaştı. Ancak bu beyzbol sözleşmesi hiçbir zaman hayata geçemedi.  Clooney sonunda kolejde okumayı seçti. Eve yakın kalmak adına Northern Kentucy Üniversitesi’nde  gazetecilik okudu. İyi bir televizyon muhabiri olmak için elinden geleni yaptığını düşünmüyordu ve babasına sürekli karşılaştırılmasından nefret ediyordu. Daha sonra ne yapacağına dair bir düşünce olmadan 1981’de okuldan ayrıldı. Clooney bir süre Cincinnati bölgesinde kalmış, ayakkabı satıcısı olarak iş bulmuş ve daha sonra bir  tütün toplama aracı şoförlüğü yapmıştır. Kuzeninden, Rosemary Clooney oğlu ve Oscar ödüllü Jose Ferrer ve  Miguel Ferrer’den bir çağrı aldığında tütün hasadındaydı. Miguel ve babası Kentucky’de at yarışı hakkında bir film yapıyorlardı ve Ferrer Clooney’e oyunculuk teklif etti. Clooney,  ilk oyunculuk denemesi olan bu film piyasaya hiçbir zaman çıkamadı.

ER dizisi şöhreti getirdi

Kuzen Miguel tarafından cesaretlendirilen Clooney, film çekimi bittiğinde aktör olmak için Los Angeles’a taşınmaya karar verdi. Burda hem oyunculuk kariyeri için aramalarda bulunurken şoförlük yapmaya başladı.  Hayallerinin peşinden Los Angeles’e gelen Coloney,  1985’ten 1987’ye kadar popüler genç komedi The Facts of Life’da uzun soluklu  bir rol aldı. 1988’den 1991’e kadar Clooney de sitcom Roseanne’da konuk olarak yer aldı.  Clooney, Hollywood’da kararlı bir şekilde çalıştı, ancak henüz önemli bir kariyer atılımı yapmamıştı. Her zaman daha büyük bir şeyin peşinde olduğunu hisseden Clooney,  iş ahlakı olduğu için iyi senaryo gelmeden başka işlerde çalışmaya devam etti.

1994’te “ER” kült dizisinde yer aldı. O andan itibaren kariyeri gelişmeye başladı, Dizi sektöründe oldukça iyi bir popülerlik kazandı.

1996’da, Clooney, büyük sinema dünyasınaı bileti “From Dusk Till Dawn” filmiyle aldı. Uzun boyu ve etkileyici fiziğiyle filmlerde milyoner ve yakışıklı dolandırıcı rollerini almaya başladı.

Ayrıca, aktör  süper kahraman aksiyon filmi “Batman ve Robin” ide  Batman’in ana rolünü oynadı.

George Clooney’nin en ünlü filmleri “Peacemaker” (1997), “Ocean’s Eleven” (2001), “Spy Kids 3: Game Over” (2003), Ocean’s Thirteen (2007), “Fantastic Mr. Fox” (2009)

2002’de, George Clooney ilk olarak bir yönetmen olarak çalıştı ve “Tehlikeli Akıl İtirafları” filmini yaptı. Aktör ayrıca “Unscripted”, “The Monuments Men”, “Good Night and Good Luck”, “The Ides of March” filmlerinin yaratıcılarından biri oldu.  2012’de George Clooney, “En İyi Film” ödülüne aday gösterme konusunda Ben Affleck ve Grant Heslov ile birlikte Oscar ödülünü kazandığı gerilim filmi “Argo” nun yapımcısı olarak çalıştı.

Başlıklar: ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

17 Temmuz 2018, 15:38

İnsanoğlu için adeta bir devrim niteliğinde olan Ay'a yolculuk uzun süredir tekrar planlanıyor olsa da neden hayata geçirilemedi?

Teknoloji
Neden Yıllardır Ay’a Yolculuk Yapılmıyor?

Twitter Scope Maçlar Sırasında Kullanılamayacak! Dünya çapında milyonlarca insan tarafından kullanılan Twitter sosyal platformu anında bilgi aktarımı yapılan önemli alanlardan birisi. Twitter’ın sık kullanılan platformlarından birisi olan Periscope sayesinde de birçok canlı yayın yapılıyor, hızlı iletişim sağlanıyor. Ancak malesef bu uygulamanın kullanıldığı bazı zamanlar kaçak görüntülemenin alınmasına da davetiye çıkarıyor....

Devamını Görüntüle