Gaziantep'te hamile kadın dövülerek öldürüldü - Gecenin Fotoğrafı
En Taze

Gaziantep’te hamile kadın dövülerek öldürüldü

huzunlu
Gaziantep’te hamile kadın dövülerek öldürüldü

Kan Donduran Bir Olay Daha…

Bugün yine istemeye istemeye bir haber daha dram bölümümüze ekliyoruz. Kadına Şiddet, Çocuklara İstismar….Gazetelerin 3.sayfa dediği, internet dünyasının sürekli olarak vahşet ya da son dakika ibareleriyle verdiği haberlerin sonu bir türlü gelmiyor.  Son haber bu kez de Gaziantep’ten kadına şiddetin en acımasız haberi geldi. Gaziantep’te yaşayan 23 yaşındaki hamile Aysel Kurt, imam nikahı ile yaşadığı İ.Ç tarafından dövülerek öldürüldü.

İddialara göre, Gaziantep Esentepe Mahallesi’nde İ.Ç ile birlikte yaşadıkları evde tartışmaya başlayan Aysel Kurt, 7 aylık hamileydi.  Tartışma sonrasında araya aile büyükleri ve komşuların girmesiyle çift sakinleştirildi ve herkes evine geri döndü.  Ancak İ.Ç için her şey bitmemişti. Aysel Kurt’u darp etmeye devam etti.  Sabah akrabaları tarafından kontrol edilmek üzere Esentepe Mahallesi’ndeki eve giden akrabaları Aysel Kurt’u yarı baygın halde buldu ve hemen özel bir araçla hastaneye götürüldü. Gaziantep Şehit Kamil Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınan  23 yaşındaki Aysel Kurt, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.  7 aylık hamile olan Aysel Kurt’un bebeği de kurtarılamayarak daha doğmadan öldü.  İ.Ç, Aysel Kurt’un ölümü üzerine polis tarafından tutuklandı. Aysel Kurt’un otopsisi sonrası ortaya çıkacak gerçeklere göre İ.Ç’nin davaları açılacak.

Aysel Kurt’un babası “şok geçirdik”

Aysel Kurt’un cenazesini Gaziantep Adli Tıp Kurumu’ndan almaya gelen baba Vakkas Kurt, gazetecilerin soruları üzerine, “ En son dün akşamüzeri kızımı evlerinde ziyaret ettik. Yorgundu ancak pek bir şey belli etmedi.  İkinci çocuğuna hamileydi. Dün gördük bugün sabah ölüm haberi geldi, Kızıma bizden sonra neler yapıldı bilmiyorum. Sağlık sorunu olarak bir tek mide ağrıları vardı. Kavgaları üzerine aklınızı başınıza toplayın, kavga çözüm değil dedik ama sabah kalbinin durmuş olduğu söylendi” dedi.

Olay hakkında polis geniş çaplı soruşturma başlatırken, Aysel Kurt’un ailesi hem kızlarına hem de daha doğmamış torunlarına gözyaşı döküyor.  Kızlarının cenazesini Adli Tıp’tan teslim alan aile bugün kızlarını ve doğmamış torunlarını bir arada toprağa verecek.

Editörün notu:

Bu acının tarifi yok hem genç bir kadın hem de doğmamış bir bebek hayatını kaybetti. Kadına Şiddet konusunun  bir an önce çözümlenmesi gerekiyor. Aslında bu olaya sadece Kadına Şiddet olarak değil çocuk istismarını da dahil etmek gerekir. Daha doğmamış olsa da çocukları korumak kollamak zorunluluğu anne karnındayken bile unutulmamalı…

 

Başlıklar: , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

01 Ağustos 2018, 11:16

Gizem Çözüldü: Mısır Piramitleri Meğer Enerji Topluyormuş

Slyvester Stallone’nun İlham Verici Hikayesi Slyvester Stallone, 1976’da başlayan Rocky serisi ile muhteşem bir başarıya imza atmıştı ve sinema dünyasının unutulmaz kahramanlardan biri oldu. Hala konuşulmakta ve izlenmekte olan bu serinin hem yönetmeni hem yazarı hem de kahramanı Sylvester Stallone, Rocky sayesinde büyük bir yıldız oldu ve sayısız aksiyon filminde...

Devamını Görüntüle