Fazla Bilinmese de Anında Sizi Etkisi Altına Alacak Yabancı Diziler! - Gecenin Fotoğrafı
En Taze

Fazla Bilinmese de Anında Sizi Etkisi Altına Alacak Yabancı Diziler!

Popüler olan yabancı dizilerin konuşulmasından bıktınız mı? İşte kıyıda köşede kalmış sürükleyici yabancı diziler!

boom
Fazla Bilinmese de Anında Sizi Etkisi Altına Alacak Yabancı Diziler!

Fazla Bilinmese de Anında Sizi Etkisi Altına Alacak Yabancı Diziler!

Artık herkesin konuştuğu, izlediği ya da mutlaka bir fikri olan yabancı dizilerden sıkıldınız mı? Hazır yaz tatili gelmişken keşfedilmemiş ancak bağımlısı olacağınız yabancı diziler izlemek mi istiyorsunuz? O zaman bu içeriğimiz tam da size göre!

İşte, her ne kadar çok ses getirmemiş olsa da bir solukta bütün sezonlarını izlemek isteyeceğiniz, uğruna uykusuz kalacağınız yabancı dizi alternatifleri!

1) The Man in the High Castle

1961 yılında ünlü yazar Philip K. Dick’in yazdığı aynı adlı romanından uyarlanan dizi, tarihteki önemli bir dönüm noktasının tersi yaşansaydı neler olabileceğini anlatıyor. Dizinin konusu “2. Dünya Savaşı’nı Mihver Devletleri kazansaydı ne olurdu?” sorusunu baz alıyor. 3. sezonu yakında başlayacak olan dizinin 4. sezonu da şimdiden onay aldı!

Yıllardan 1962 ve ABD’nin bir yarısına Japonlar, diğer yarısına da Almanlar sahip. Dünyadaki en güçlü ülkeler olan Japonya ve Almanya, kendi ırklarından olmayan kişilere inanılmaz zulümler uyguluyor. Ancak bu durum kendi aralarında soğuk savaş çıkmasını engelleyemiyor ve Amerikan direnişçileri de bu esnada boş durmuyor.

2) Animal Kingdom

La Casa de Papel rüzgarından sonra şüphesiz ki birçoğumuz soygun konulu dizi ve filmlere merak saldık. Animal Kingdom da böyle bir arayışta olan kişiler için mükemmel seçenek! Dizi 3. sezonuyla fırtınalar estirmeye devam ediyor.

Joshua nam-ı diğer J, annesini kaybeder ve ardından annesinin yıllardır görüşmediği ailesinin yanına taşınır. Ancak tam teşekküllü bir suç şebekesinin içine düştüğünün farkında değildir. Yepyeni bir hayata adım atan J, şaşkınlığını üstünden atmaya çalışırken hiç tanımadığı ailesine de adapte olmaya başlar.

3) Empire

Müzik severler için mükemmel bir alternatif olan Empire, daha önce duyulmayan müzikleri ile sizi kendine kolayca hayran bırakabilir. Dizinin konusu da oldukça ilgi çekici ve 3 sezondan oluşuyor.

Hip-hop dünyasının bilinen simalarından biri olan Lucius Lyon, zorlu geçmişini arkasında bırakarak önemli bir sanatçı haline gelmiştir. Aynı zamanda ünlü bir müzik şirketinin de sahibi olan Lyon’ın hayatı ALS hastalığına yakalandığını öğrendikten sonra tamamen değişecektir.

4) Banshee

Suç, aksiyon ve aşk konulu Banshee, bir solukta izleyeceğiniz 4 sezondan oluşuyor ve dizi arayışında olanlar için gerçekten güzel bir alternatif.

Hapisten yeni çıkan ve uğruna hapse girdiği eski sevgilisinden birlikte çaldıkları elmasları almak isteyen bir hırsızı konu alan dizide olaylar Banshee adlı kasabada yaşanıyor. Ancak olaylar sadece çalınan birkaç elmastan ibaret değil, çok daha fazlası sizi bekliyor!

5) Orphan Black

5 sezon sonunda final yapan Orphan Black bilim kurgu dizileri arasında sesini pek duyuramamış olsa da kesinlikle gözlerinizi ayıramayacağınız bir dizi.

Bir kadının intiharına tanık olan Sarah aslında kadının kendisine çok benzediğini fark eder ve onun yerine geçmeye karar verir. Ancak olaylar aslında bir tesadüften ibaret değildir. Sarah olayların derinine indikçe çok daha karmaşık bir dünyaya girdiğini fark edecektir.

6) Penny Dreadful

Korku, gerilim ve dram türü ile karşımıza çıkan Penny Dreadful da hak ettiği ilgiyi göremeyen yapımlar arasında yer buluyor. 3 sezondan oluşan dizinin konusu da oldukça ilgi çekici.

Dr. Frankenstein, Dracula ve Dorian Grey gibi pek çok korku karakterini tema edinen dizi bizleri 19. yüzyıl Londra’sına götürüyor. Dizinin her sezonunda yaşanan esrarengiz olaylar sizi korkuturken aynı zamanda kendine inanılmaz şekilde bağlayacak!

7) Bates Motel

Alfred Hitchcock imzalı Psycho adlı filmden ilham alınarak çekilen Bates Motel gerilim türündeki en iddialı yabancı diziler arasında yer alıyor ve 5 sezondan oluşuyor.

Dizide bir anne ve oğlu yeni bir kasabada otel satın alarak yeni bir başlangıç yapmak istiyor ancak yeni taşındıkları bu kasabanın aslında göründüğü gibi olmadığını fark ediyorlar. Olaylar kasabadaki ilk günlerinden itibaren başlıyor ve artık sırlarını korumak onlar için en önemli şey haline geliyor.

Başlıklar: , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

03 Ağustos 2018, 12:02

Türkiye’de Yüzme Keyfi İçin En Serin Noktalar

İlk İzlenimin Önemi İlk izlenimin önemi , ilk izlenim nedir ve algıyı yönetmek aslında uzunca zamandır bununla ilgili düşünüyorum. İlk izlenimin önemi ve ilk izlenim nasıl olmalıdır. Aslında bakarsanız bunu ilk bakış ve algılayış olarak da düşünebilirsiniz. Yalnızca 3 saniye aslına bakarsak , evet bu süre oldukça az ancak algı...

Devamını Görüntüle