Faytonlara Binme Atlar Ölüyor - Gecenin Fotoğrafı
En Taze

Faytonlara Binme Atlar Ölüyor

Faytonlara Binme Atlar Ölüyor

Faytonlara Binme Atlar Ölüyor

Faytonlar bir merkezin veya bir konumun kısa geziler düzenlenerek dolaşılması amaçlı yıllardan beridir kullanılan bir ulaşım aracı. Atların çektiği faytonlar yalnızca İstanbul Adalar’da her yıl 400’den fazla atın ölümüne neden oluyor. Bunların başlıca sebepleri bakımsız bırakılmaları yeteri kadar ilgi gösterilmemesi ,sakatlanmalar ve birçok ilgisiz bakımdan geçiyor. Birçok hayvan kışları da yüksek bakım külfetlerinden dolayı ormanlara yalnız bırakılarak bakımsızlıktan ölüme terk edilmiş oluyor.

Atlar ortalama 25 sene yaşayabiliyorken , faytonlarda koşturulan atlar ağır sömürü sistemine maruz kaldıklarından 2-3 yıl yaşayabiliyorlar. Ağrılı acılı bir ölüme terk ediliyorlar.

Sosyal Medyada Tepkiler Artıyor !

Fenomen hesaplar tepkilerini koyarak bu duruma bir dur demek istiyorlar. Bizlerde Gecenin Fotoğrafı Ailesi olarak bu kampanyaya destek oluyoruz.

Kampayaya Katılım ve İmza Atmak için

Katılım için sizde imza atabilirsiniz.

https://www.change.org/p/faytona-binme-atlar-%C3%B6l%C3%BCyor-ormanvesuisleri-istanbulbld

 

Başlıklar: , ,

Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

merve 26 Temmuz 2018

o sıcakta atları canı çıkana kadar çalıştırıyorlar

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

02 Ağustos 2018, 10:53

Amerika-Türkiye Arasındaki Rahip Gerilimini Dünya Nasıl Okuyor?

Muğla’dan köpeğe yapılan işkence, Gemlik’ten yunus balığı katliamı haberleri insanın kanını donduruyor  Sosyal Medyanın hayatımıza en büyük katkısı  bugünlerde sanırım sizlerde katılacaksınız hayvanlara acımasızca işkence yapanların deşifre edilmesi oldu. İnsanlığımızdan utanır hale geldik ve hatta neredeyse hangisi hayvan diye birbirimize sorar olduk. İşte Hayvanlara yapılan işkencelere ait en son haberlerin...

Devamını Görüntüle