Evdeki Stres Seviyesini Azaltacak Öneriler - Gecenin Fotoğrafı
En Taze

Evdeki Stres Seviyesini Azaltacak Öneriler

guzellikk
Evdeki Stres Seviyesini Azaltacak Öneriler

Stres Yönetimi için Birkaç Keyifli Öneri

İş, okul hayatı veya zaman zaman yolunda gitmeyen aile ilişkileri derken stres hayatın birçok kısmını ele geçiriyor. İnsanların stresli olduğu zaman enerjileri de düşük oluyor ve bu enerjiyi eve yansıtmak sürekli gergin hissetmeye yol açıyor. Dışarıdan yorgun argın gelindiği zaman insan kendini rahat hissedebileceği, onu günün yorgunluğu ve stresinden arındıracak bir ortam istiyor. Bunun önüne geçmek için çok basit birkaç yöntem uygulamak ve evdeki stresi azaltmak mümkün oluyor.

Ortamı Değiştirin

Resim, boyama yapmak

Stresten arınmak için evdeki boş anlarınızda sizi rahatlatacak etkinlikler bulmalısınız. Son birkaç yılda çok popüler olan yetişkinler için boyama kitabı edinmek ya da belki de bir duvarınıza resimler yapmak, boyamak kesinlikle evin havasını değiştiren güzel bir yenilik olacak! Bu rahatlatıcı etkinlik sayesinde evinize kattığınız farklı hava da sizi monotonluktan uzaklaştıracak.

Dip bucak temizlik yapmak

Temizlik her zaman en ince ayrıntıya kadar yapılmıyor. Fakat ayda bir hafta sonu kendinizi iyi bir temizlik için ayırıp, temizlik rutininde olmayan dolap içleri ve halı altları gibi her zaman temizlenmeyen alanlara yönelin. Temizlik ve stres arasında çok ciddi bir bağlantı olduğundan bu sıkı temizliğin ardından çok daha iyi hissedeceksiniz.

Dekorasyonda sadeliğe gitmek

Hasarlı ya da eskimiş mobilyalara bir çözüm üretmekle işe koyulmalısınız. Eğer evdeki eşyalar size boğucu geliyorsa aksesuarları azaltıp daha sade bir mekân yaratabilirsiniz. Kıyafet temizliği, aksesuar temizliği derken daha ferah ve rahatlatıcı bir ortamda olduğunuz fark edeceksiniz. Hem ortamı güzelleştiren hem de fazlalıklardan arınarak hissedilen hafifleme hissi stresi azaltacak önemli bir faktör olacaktır.

Egzersize uygun alan yaratmak

Günde yarım saatlik meditasyon veya egzersiz yapmak stresi azaltmada çok iyi yöntemlerden birisidir. Fakat egzersiz yapmaya vakit ayırmak için önce kendinizi motive edecek bir alan da yaratmalısınız. Kalabalık spor salonlarının yanı sıra evde, kendi alanında spor yapması insana daha keyif veren bir durumdur. Küçük bir köşeyi bir matın rahatça sığacağı genişlikte düzenleyebilirsiniz.

Anıları Arttırın

Evde sevdiğiniz insanlarla vakit geçirmek

Normalde enerjik, neşeli bir yapınız varken üzerinize aniden yapışan stres ve gerginlik belki de çevrenizdeki insanlardan kaynaklanıyordur. Size iyi gelmeyen insanlar yerine, beraber vakit geçirmekten keyif aldığınız kişilere evde alan yaratmalısınız. İstemediğiniz birini eve davet etmek durumundaysanız belki de dışarıda bir şeyler yapma fikri iyi olabilir. Size iyi gelmeyen kişilerin enerjisi de eve yansıyacak olduğundan size özel olan evinizi mümkün olduğunca sevdiğiniz arkadaşlarınızla paylaşın. Sevilen insanlarla biriktirilen anılar stres ve gerginlik gibi durumlarla mücadelenize önemli ölçüde katkı sağlayacaktır.

 

Başlıklar: , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

04 Ağustos 2018, 13:40

Artık O Paraları Geri Alabilirsiniz

İninal Kart Nedir? ininal kart internet alışverişlerinde kredi kartlarını girmek istemeyen bireyler için özel olarak üretilmiş bir ön ödemeli karttır. Bu kart sayesinde birçok birey online platformlarda alışveriş yapabilir. Hatta Steam uygulaması üzerinden de oyun satın alabilir. Ön ödemeli tanımı ile gündeme damga vuran ininal kartın içerisine bakiye yüklenmelidir. Yüklenilen...

Devamını Görüntüle