En İyi 18 Lucid Dream Filmi - Gecenin Fotoğrafı
En Taze

En İyi 18 Lucid Dream Filmi

geek
En İyi 18 Lucid Dream Filmi

En İyi 18 Lucid Dream Filmi

Hollywood ve Dünya Sineması Lucid Dream, berrak rüya hakkında birçok filme imza atmıştır. Hayallerin ve rüyaların konu olduğu bu filmler her zaman ilgi çekmiştir. O yüzden sizde Lucid Dream konusuna meraklıysanız mutlaka seyretmeniz gereken 18 filmi sizler için derledik…

1.İnception: Başlangıç

Lucid Dream filmleri arasında tam bir bir klasik! Başlangıç, insanların zihinlerine giren ve çalmak üzere çaba harcayan bir grup “rüya hırsızı” nın hikayesini anlatır. Birden fazla “rüya” katmanı, paylaşılan rüya ve daha fazlasını içerir. Ayrıca, “totem” adı verilen özel bir gerçeklik kontrolü kullanırlar.

  1. Matrix

Bu, bildiğiniz gibi “dünya” nın gerçek olmadığı bir film. Her şey, bir şeylerin parçası olduğumuz yanılsamasını vermek için yaratılmış. Ana karakter, bu dünyayı keşfeder ve daha önce gerçek olduğunu düşündüğü dünyanın kurallarını “bükmeyi” öğrenir.

  1. The Good Night, “İyi Geceler”

İlişkilerinde ve hayatında uyanıkken biraz sıkıntı çektiğinde berrak rüya görmeyi keşfeden bir adamın hikayesi de ilginizi çekebilir.

  1. Vanilia Sky, Vanilya Gökyüzü

Tom Cruise’u sevgiyi keşfederken gösteren harika bir film. Uyanıklık ve rüya dünyası arasında bir geçiş yaşar. Cinayetle suçlanır, ama gerçekten yaptı mı? Yoksa bir rüyada mıydı? Gerçek olan ne?

  1. Eternal Sunshine Of The Spotless Mind  “Lekesiz Zihnin Ebedi Güneşi”

Jim Carey’nin harika bir filmi. Bir terapist tarafından silinmekte olan zihnini ve anılarını çıkarma sürecinde uyanan ve bazı anıları saklamak istediğine karar veren bir adamın rüya ve gerçek arasında kalma savaşı… Daha sonra uyurken rüyalarında berrak ve farkında olmak için savaşır, böylece uyandırabilir ve terapisti etkisiz hale getirebilir.

6.Total Recall  “Gerçeğe Çağrı”

Daha çok bilinen berrak rüya filmlerinden biri olan bu film, gelecekte anısına implant yapmaya karar veren birini  anlatır. İnsanlarda çeşitli şeylerin anılarını implant edebilmek için teknolojiye sahipler ve bunu gerçekten yaptıkları gibi hissediyorlar. Çünkü ana karakter, deneyimlediği şeyin gerçek anı olup olmadığını bilmediği kafa karıştırıcı bir durumda kalır.

  1. Source Code “Kaynak Kodu”

Kaynak kodu, bir anı içinde yaşayan birini ve hafızayı yeniden kazanarak yaşadıklarıyla ilgili daha fazla şey öğrenmeye çalıştığı bir dönemi nasıl geçirdiğini anlatıyor.

 

  1. Paprica “ Kırmızı biber”

Bu gerçeküstü filmde, birileri insanların hayallerini kullanarak zihinleri kontrol etmelerine / manipüle etmelerine olanak veren bir teknolojiyi keşfediyor ve kullanmaya başlıyor. Ana karakter, teknolojiyi, onu çalan şeytani kişinin elinden geri almak için savaşmak zorunda…

 

  1. Waking Life “Uyanık Hayat”

Bu kurgusal bir filmle geçildi animasyonlu bir belgesel gibidir. Bu, nezaketin ve her şeyin nasıl çalıştığıyla ilgili harika bir açıklama. Güzel animasyonlu ve ilginç!

10. Avatar

Avatar, orduda bulunan askerlerin ve gelecekte petrol ya da başka bir mal için tatbikat yapmaları gereken bir gezegen bulurlar. Bu kristal / güç kaynağını elde etmek için, yerel ‘uzaylıların’ yoldan çekilmeleri gerekir. Güvenlerini kazanmak ve onları hareket ettirmek için, uzaylıların yapay versiyonları gibi “avatarlar” geliştirirler ve onları bir “kapsül” den uzaktan yönlendirirler. Hikaye devam ettikçe, ana karakter, Jake, Avatar karakterine ve oluşan ilişkilere daha fazla bağlanır.

11: Open Your Eyes “Gözlerini Aç”

Berrak bir rüya filmi…İngilizce olmayan filmi altyazılı olarak Türkçe seyredebilirsiniz.

12: The Thirtenth Floor “Onüçüncü Kat”

Zaman yolculuğunun etkilerini gösteren ve kendinizi zaman içinde geriye veya ileriye yansıtan bir dokunuş ve  tahrik eden bir düşünce. Dünyanın ‘kenarına ulaştığında ne olur? En üst katta ne var?

13: Stay “Kal”

Bir sanatçı, gelecekte ne olacağını tam olarak tahmin ettikten sonra kendini öldürür. Belki de diğerlerine kıyasla biraz daha karanlık bir film, ama yine de Lucid Dream iyi filmleri arasında yerini alıyor.

14: Cell “Hücre”

Aklıyla sorun yaşayan bir insan, insanları yakalayarak bir hücrede tutar. Zihinsel olarak bir eziyete tabi tutulan insanlar tüm sınırları zorlar. Kurbanlar akıllarında kaybolurlar ve çıldırırlar hücreden çıkmaya uğraşan bir fare gibi olsanız siz ne yapardınız? Kurtulmayı başarabilir miydiniz?

 

15.Dreamscape “Düşler”

Çok eski bir film olmasına rağmen Lucid Dream filmleri arasında klasiklerden biri olarak sayılabilir.  Filmde, bir adam hayal dünyasını keşfeder ve aklının iç işleyişini keşfeder. Bu durumda aklı başında kalacak mı? O başka neler keşfedecek? Tüm bu soruların cevabı filmde saklı…

16: Minorty Report “Azınlık Raporu”

İşte, önseziyle ilgili güzel bir film daha… Geleceği tahmin edebilecek hayaller fikri olanlar için, bu filmden oldukça hoşlanacaksınız. Önsezileri olan insanlar geleceği değiştiriyorlar mı? Merak ediyorsanız bu film tam size göre…

17: 1408

Hayır, yazım hatası değil, film 1408 numaralı odada “1408 numaralı oda” olarak adlandırılıyor. Sözde perili olan bir otel odasında kalan bir adamın kızının ölümüyle etkilenen bilinçaltıyla savaşıyor. Rüyasında sıkışıp kalan adam pencereden atlayacak mı? Bu bir rüya mı?

18: Dreamcatcher “Düş Kapanı”

Karlı dağda tatil yapan bir grup insan, yabancı bir türün içlerinden birinin kimliğine girmesiyle  dünyayı ele geçirmek istediğini keşfeder. Zihni istila eden ve bir kısmında saklanmayı başaran, uzaylıların savaşını merak ediyorsanız bu filmi kaçırmayın…

Başlıklar: , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

08 Temmuz 2018, 00:03

Kripto Paralar Dünyamızı Değiştirecek mi?

Harvey Weinstein Tutuksuz Yargılanıyor! Hakkında bugün itibariyle tutuksuz yargılanma, 1 milyon dolar para cezası ve GPS ile takip kararı çıkan Hollywood tacizcisi Harvey Weinstein‘in sektördeki bayanların çoğuna karşı işlediği sayısız taciz ve tecavüz suçlarından daha önce bahsetmiştik. Henüz Okumadıysanız burada bulabilirsiniz  Tıkla ve Oku” Şimdi ise yeni bir skandal söz...

Devamını Görüntüle