En Taze

Emeklilere Kurban Bayramı İkramiyesi Ne Zaman Verilecek?

boom
Emeklilere Kurban Bayramı İkramiyesi Ne Zaman Verilecek?

Emeklilere Kurban Bayramı İkramiyesi Ne Zaman Verilecek?

İlk kez Ramazan Bayramı’nda verilmeye başlayan bayram ikramiyesi uygulaması sonrası Emeklilerin gözlerini Kurban Bayramı öncesine çevirdi. Ramazan Bayramı arifesinden bir gün önce hesaplara yatan ikramiye sayesinde emekliler bayramı rahat geçirdi. Temmuz ayında zamlı maaş alan Emekliler Ağustos ayında da hem maaş hem de bayram ikramiyesi alacaklar. Zamlı maaş sonrası Emeklilerin en çok sorduğu soru;  Kurban Bayramı ikramiyesi ne zaman verilecek?  Oldu. .

Emekliler Merak Ediyor

Bu yıl bayramların denk geldiği Haziran ve Ağustos ayı ve zam ayı Temmuz  sayesinde Emeklilerin yüzü biraz olsun güldü. Yaz aylarını iyi geçiren emeklilerin şimdi beklediği tarih ise 21 Ağustos’ta başlayacak Kurban Bayramı ikramiyesi ve maaşlarının yatacağı tarihler….Emekliler, 9 gün sürecek bayramını da bu sayede rahat geçirecek. Bayram ikramiyelerinin hiçbir şekilde bankalar ya da 3. Kişiler tarafından  kesinti veya haciz işlemi yapılamayan ikramiyeler  1.000 TL olarak hesaplara geçecek. Geçtiğimiz Ramazan Bayramı’nda bazı emeklilere 750, bazı emeklilere 500 TK yatırılan ikramiyeler bu kez kesintisiz 1.000 TL olarak yatırılacak. Kişiden kişiye bakılmaksızın, emekli ve malullere 1.000 TL ancak öteki grupların hisse oranları ve iş görmezlik dereceleri emekli ikramiyelerini etkileyecek. Burada öteki gruplar olarak belirtilen gruplar, dul ve yetim maaşlarını kapsıyor. Yani Anne veya babasından emekli maaşı alanlar, eşlerinden maaş alanlar kastedilmektedir. Onlar da bayram ikramiyelerinden hisseleri oranında yararlanabilecekler.

Ağustos ayında Emekli İkramiyeleri ve Maaşlar birleştirilecek mi?

Ramazan Bayramı Arefesinden önce yatan bayram ikramiyeleri 20 Ağustos Kurban Bayramı Arefesinden önce Emeklilerin hesaplarına yatırılması planlanıyor.Planlanmada 21 Ağustos 2018 Salı günü başlayacak Kurban Bayramı’nın 1 hafta öncesi yani 17 Ağustos’a kadar hesaplara aktarılacağı öngörülüyor. Kesin ödeme tarihleri önümüzdeki hafta netleşecek Kurban Bayramı ikramiyeleri  Çalışma Bakanlığı tarafından açıklanacak. Bayram nedeniyle SSK ve Bağ Kur Emeklileri’nin  maaşları da erken ödeme kapsamına alınacak. Böylece Emekliler Bayram öncesi hem bayram ikramiyesi hem de maaş alarak çifte mutluluk yaşayacaklar.

Başlıklar: ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

20 Mayıs 2018, 15:22

Dünyada Kumar Oynama Oranı Ne?

Dünyada ne kadar insan kumar oynuyor ? Sorusuna cevabımız sizleri şaşırtabilir dünya nüfusunun tam tamına %51'i kumar oynuyor. Bu rakam aslında çok yüksek bir rakam. İstatistiklere göre 2012'den beri dünya genelinde 270 milyar sterlin yani 417 milyar dolar ciroya ulaşmayı başardı. Dünyada yaklaşık olarak kumar oynayan insan sayısı 3.542.603.120 kişi olarak...

Devamını Görüntüle