Elon Musk Twitter Yasağı Hakkında Tüm Detaylar! - Gecenin Fotoğrafı
En Taze

Elon Musk Twitter Yasağı Hakkında Tüm Detaylar!

Sahte Elon Musk Twitter hesapları için harekete geçen Twitter, Elon Musk adının platformda kullanılmasını yasakladı!

boom
Elon Musk Twitter Yasağı Hakkında Tüm Detaylar!

Elon Musk Twitter Yasağı Hakkında Tüm Detaylar!

Son yıllarda şüphesiz ki en çok dikkat çeken isimlerden bir tanesi Elon Musk oldu. Gerek Tesla otonom araçları gerek SpaceX projeleri ile adından sıkça söz ettiren Musk bu kez yaptıkları ile değil adı ile gündeme oturdu. Artık Twitter üzerinde Musk’ın adını kullanmak yasak! Yani Elon Musk Twitter hesabı sadece bir tane olacak. Peki, bu yasak neden getirildi ve tam olarak ne ifade ediyor?

Dünyanın en popüler isimleri arasına giren Elon Musk, hatırlayacağınız üzere kısa bir süre önce Facebook hesabını tamamen kapatmıştı. Sonrasında ise sosyal medya hareketlerinin tümünü Twitter üzerine yoğunlaştırmıştı. Paylaşımları ve takipçilerle etkileşimi nedeni ile büyük bir ilgi gören Musk elbette kopyalanmaya çalışıldı.

Pek çok kötü niyetli kullanıcı Musk adına sahte hesaplar açtı. Özellikle kripto para ile uğraşan kişiler popüler Twitter hesaplarının isimlerini kopyalamaya başlayınca elbette en çok tercih edilen isim Elon Musk oldu. Twitter ise kısa bir süre içerisinde bu duruma el attı ve platform üzerinde Elon Musk ismi kullanımına yasaklama getirdi.

Twitter sahte Elon Musk hesaplarını anında bloke ediyor!

Twitter platformu üzerinde Elon Musk adı ile hesap açan kullanıcılar kısa sürede bloke edilmeye başladı. Eğer hesap onaylı değilse tekrar aktif hale getirilebilmesi için insanlık testine tabi tutulması gerekiyor. Yani hesabı bloke edilen kişinin telefon numarası ve CAPTCHA ile onay talep ediliyor. Eğer onay verilirse kullanıcı hesabını kullanmaya devam edebiliyor.

Aslında sahte Elon Musk Twitter hesaplarının art arda bloke edilmesi daha büyük bir amacın göstergesi diyebiliriz. Zira platformun esas amacı bot hesaplara darbe vurabilmek. Yani parodi ve taklit olan hesapların devre dışı bırakılmasının yanı sıra bot hesaplara da kesin bir çözüm sağlamak isteniyor.

Son dönemde kripto para işleyebilmek için sahte bilgiler ile bot hesaplar açılıyor ve gerekli linkler bu şekilde popüler hesaplar üzerinden kolaylıkla yayılabiliyor. Sürekli gündemde adını duyduğumuz Elon Musk’ın Twitter üzerinde kopyalanması da şaşırılacak bir durum değil. Ancak neyse ki Twitter bu konuda oldukça bilinçli bir şekilde hareket ediyor ve bu bot hesapları temizlemek için çalışıyor.

Başlıklar: , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

30 Temmuz 2018, 12:53

Karısına İşkence Yaptı, Sosyal Medyada Paylaştı

Çoğunuz uzayla ilgili haberleri merak ediyorsunuz biliyorum. Uzayda insan var mı ? Uzayda kaç kişi var ? gibi soruları da merak ettiğinize eminim.Bu yazımızda sizlere uzayda kaç kişi olduğunu ve bu kişilerin hangi ülkelerden ve neden orada olduklarıyla ilgili bilgiler vereceğiz. Konunun alt kısmında canlı olarak uzaydaki insanları takip edebileceğiniz bir...

Devamını Görüntüle