Dolar Durdurulamıyor! - Gecenin Fotoğrafı
En Taze

Dolar Durdurulamıyor!

boom
Dolar Durdurulamıyor!

Dolar Durdurulamıyor!

Müzakere sürecinin başlamasıyla birlikte Dolar da oldukça hareketli iniş çıkışlar yaşıyor. 9 kişilik Türk heyeti Washington’da gerginliği gidermek amacıyla temaslarını sürdürürken ABD’nin Dışişleri Bakanlığı sözcüsü  müzakerelerin devam ettiğini açıkladı.

Dolar  Ne kadar Oldu?  Euro ne durumda?

Piyasalarda Dolar 5.4315/5.4370’ten Euro ise 6.3110/6.3151’den işlem görüyor.

Türkiye ve ABD arasındaki Rahip krizi yüzünden doların ateşi düşmüyor. Rahp Andrew Brunson’ın tutukluluğu nedeniyle Türkiye’ye Amerika’nın yaptırım uygulamaları sorunu oldukça büyütmüştü. Bunun üzerine Türkiye’den 9 kişilik heyet Washington’da ortamı yumuşatmak üzere temaslarda bulunyor. Türk heyeti dün Amerika’nın Dışişleri Bakan Yardımcısı John Sullivan ile görüştü. Ancak uzun süren görüşmeler sonuçsuz kaldı.

Uzmanlar ise diplomatik görüşmelerin sancısını piyasaların yaşadığı görüşünde. Özellikle netleşmeyen, sonuçsuz kalan görüşmelerin piyasanın ateşini oldukça yükseltiyor. Güne 5.30 seviyesinde başlayan Dolar daha sabahın bu saatlerinde 5.43 ile yeni bir rekora daha imza attı.  Piyasaların Amerika yönetimi ile Türk heyetinin arasında geçen müzakerenin sonucu ya da sonuç olmasa bile alınacak aksiyona göre belirlenecek olması sıkıntı yaratsa da uzmanlar piyasaların normal akışına geri döneceği konusunda umutlu bakıyor.

Son dakika gelişmesi, Amerika 15 kişilik liste verdi

Türk heyetinin Dışişleri Bakan Yardımcısı Sullivan ile yaptıkları görüşmeden çıkan detaylar diplomatik kaynaklar tarafından aktarıldı. Diplomatik kaynaklara göre Amerika, Rahip Brunson ve serbest bırakılmasını istediği 15 kişinin listesini verdi. İddialara göre Amerikan Dışişleri Bakan Yardımcısı Sullivan’ın bu listeyi verdikten sonra Türk heyetinden yazılı olarak belge istemesi görüşmelerin uzamasına ve sıkıntıya neden oldu.  Bir başka sıkıntı da Türk heyetinin,  Amerika’nın Kasım ayında başlayacak petrol ve doğalgaz konusundaki İran yaptırımları konusunda  İran’la mevcut kontratlar çerçevesinde “ayrıcalık” tanınmasını istedi. Ancak Amerika heyetinden net bir cevap alınamadı.

Türk ve Amerikan heyetleri netleşmeyen bir çok konunun olduğu süreçte  müzakere devam kararı alabildi.

Başlıklar: ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

29 Temmuz 2018, 16:30

Sosyal medya özellikle ünlüler için ekstra bir gelir kapısı haline geldi. Peki, Instagram üzerinden en fazla kazanan ünlüler hangileri?

boom
İşte Instagram’dan En Çok Para Kazanan 10 Ünlü!

Kediler belki de hayvan aleminin en gizemli türüdür ve onları anlamak çoğu zaman zor olabilir. Yine de her hallerine koşulsuz şartsız hayran olduğumuz, bize gösterecekleri küçücük bir sevgi kırıntısı için şaklabana dönüştüğümüz ve mırlamalarıyla adeta bizi büyüleyen kediler bizim için vazgeçilmez. Peki, kedi davranışları bize neler anlatıyor? Aslında fark etmesek...

Devamını Görüntüle