Dokunmatik Ekran Nasıl Temizlenir ? - Gecenin Fotoğrafı
En Taze

Dokunmatik Ekran Nasıl Temizlenir ?

Teknoloji
Dokunmatik Ekran Nasıl Temizlenir ?

Dokunmatik Ekran Nasıl Temizlenir ?

Dokunmatik ekran nasıl temizlenir merak ediyorsanız aşamalı olarak sizlere anlatmak istiyorum. Bir çoğumuz artık gerek tablet olsun gerek cep telefonu olsun dokunmatik ekran kullanıyoruz. Dokunmatik ekranlarımız parmak izleri ve lekelerden geçilmiyorsa bugün sizlere bunları nasıl temizleyebiliriz bununla ilgili bir kaç yöntem göstermek istiyorum.

Telefonunuzun ekranının hemen kirlenmemesi ve parmak izlerinden kurtulması için tabi ki ben sizlere ekran filmi kullanmanızı öneririm. Ancak ekran filmi yalnızca ana ekranın kirlenmesini önleyecektir filmin olduğu şeridi koruyacaktır ve ekranın ufak tefek çizilmelere maruz kalmasını engelleyecektir. Ben sizlere uygun fiyata nasıl ekranınızın sıfır gibi tertemiz yapabiliriz ondan bahsedeceğim.

Öncelikle malzemeler ;

  • Yağmur kaydırıcı (8 lira ve üstleri olarak artış gösterebilir Türkiye pazarında)
  • İçme suyu
  • Mikro-fiber bez

Malzemeleri aldıktan sonra aslında bütün olayın mikro-fiber bezde olduğunu göreceksiniz. Aldığınız mikro-fiber bezin kaliteli olduğundan emin olmalısınız. Kullanmadan veya almadan önce telefonunuza sürtmeden bir camda veya gözlük üzerinde deneyerek sağlamlık testini yapabilirsiniz. İz veya pamuk bırakan mikro-fiber bezleri kullanmanızı tavsiye etmem.

 

Aşama Aşama Temizleme

  • Öncelikle mikro-fiber bezimizi içme suyunun ucuna dokundurarak ekranımızı iyice kuruyana kadar temizliyoruz ( su oranına dikkat edilmeli arkadaşlar) ve ekranda su yardımı ile gidecek her türlü kirden kurtarıyoruz.
  • İkinci aşama olarak ekranın etrafı ve açıkta ucu var ise mikro-fiber bez yardımıyla o kısımlarıda temizliyoruz.
  • Aldığımız yağmur kaydırıcıyı bir çay bardağına yada herhangi ufak bir yere döküyoruz.
  • Mikro-fiber bez yardımıyla yağmur kaydırıcıdan bir kaç damla abartmamak koşulu ile ekrana damlatıyoruz ve silmeye başlıyoruz.
  • Silme esnasında lekeler oluşacaktır korkmayın bu yağmur kaydırıcının ıslaklık ve yoğunluğundan kalan izleridir iyice silmeye devam ediyoruz.
  • Yağmur kaydırıcı kullanmamızın sebebi ekranın kir ve su tutmamasından kaynaklıdır ekranınızın eskisine göre daha yavaş kirlenecektir ve daha şık duracaktır.

Uçuk fiyatlarda bir ürün almanıza gerek yok arkadaşlar ufak tüpleri mevcut bu tarz kaydırıcıların piyasalarda. Ekranınızı gün içerisinde çok fazla güneş ışığına maruz bırakmamak iyi olacaktır. Ekran dokunuşlarınızı ince yaparsanız ekranınız daha az kirlenecektir. Daha büyük kirler ve geçmeyen lekeler için lütfen bu kullanımları sürekli tekrarlamayın ekranın değişme gibi durumları gerekebilir. Leke ile kalıcı lekeleri karıştırmayın.

Başlıklar: , ,

Yorumlar

Yazıya 4 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

Önder 31 Mayıs 2018

Dokunmatik ekranı genellikle nemli bez ile siliyorum bazen ıslak mendil kullanıyorum tertemiz oluyor.

Samet 1 Haziran 2018

Dokunmatik ekranı her hafta temizliyorum.Genellikle ıslak bez işe temizliyorum hiçbir leke kalmıyor.

gülcan 2 Haziran 2018

zahmetli oluyordu benim yöntemim ile birde sizin yönteminizi uygulayacağım

Serdar 2 Haziran 2018

Ne yaprsak yapalım ekranlardaki kılcal cizikler temizlenmiyorlar. Dokunmatik ekran temizliği bence önemli. Ama cizikler oluşmadan temizlik yapmak daha mantıklı.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

31 Temmuz 2018, 19:09

Işık Hızıyla Yolculuk Yapmaya Daha Da Yaklaşıyoruz!

Türkiye’nin yerli uçak projesi olan TRJet devam ederken yepyeni bir gelişme ortaya çıktı. Türkler SpaceX’e rakip olarak insansız hava aracı geliştirmeye karar verdi. İşte bu gelişme hakkındaki bütün detaylar! Türk insansız hava aracı geliştiriliyor 2020 tarihinde Uluslararası Uzay İstasyonu’nu (ISS) ziyaret etmesi planlanan insansız yük gemisi Dream Chaser ile kendini...

Devamını Görüntüle