Uzaktan Yardım ve Destek Programı Teamviewer - Gecenin Fotoğrafı
En Taze

Uzaktan Yardım ve Destek Programı Teamviewer

Teknoloji
Uzaktan Yardım ve Destek Programı Teamviewer

Teamviewer Nedir?

Teamviewer uygulaması iki bilgisayar arasında sorunsuzca uzaktan erişimi sağlayan yazılımdır. Programın amacı başka bilgisayarları yönetmek ya da uzaktan erişim sağlayarak bilgisayardaki sorunları çözmektir. Bu program sayesinde bağlanılacak ya da iletişim kurulmak isteyen bilgisayarlar nerde olursa olsun internete bağlı oldukları sürece bağlantı kurulabilir. Aynı zamanda mükemmel bağlantı kalitesi ile kaliteli erişim sunar. Sadece uzaktan erişim yazılımı olmakla kalmayıp, dosya transferi ve web konferansı yapma imkanı da sunar. Masaüstü paylaşımı ya da uzaktan erişim yazılımı olarak bilinen bu program mobil cihazlarla uyumludur.
Teamviewer Microsoft Windows, Mac OS X, Linux, Chrome OS, IOS, Android, Windows RT, Windows Phone ve BlackBerry gibi işletim sistemlerini de desteklemektedir. Bu işletim sistemine sahip cihazlardan da rahatlıkla erişim sağlayabilirsiniz.

Teamviewer Nasıl Kullanılır?

Uzaktan yardım ya da masaüstü paylaşım programını resmi sitesi olan teamviwer.com adresinden indirebilirsiniz. Ardından standart kurulum şekli ile programın kurulumunu tamamlayabilirsiniz. Başka bir bilgisayara bağlanabilmek için, bağlanacağınız bilgisayarda da yazılım yüklü olmalıdır. Bağlanılacak cihazlarda programlar açılmalıdır.(ID) kısmındaki yazan rakamlar ve şifre bölümündeki şifre karşı tarafa verilmelidir. Verilen bilgileri karşı taraf yazılıma girdiğinde ve onayladığında bağlantı sağlanır.Böylece karşı taraftaki kişinin bilgisayarına erişmiş olursunuz. Bağlanıldığı andan itibaren karşı taraftaki kişi bilgisayarda istediğini yapabilir. Bağlantı sonlandırılması isteniyorsa, bir kişinin programı kapatması yeterli olacaktır. Aynı zamanda programın en büyük özelliklerinden birisi ise, dosya aktarımıdır.

Teamviewer Ücretli mi?

Uzaktan yardım ve masaüstü paylaşım programı ÜCRETSİZ. Ücretsiz olan bu programı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Fakat kurulum sırasında kişisel lisans seçeneği ile kurmanız gerekmektedir. Ayrıca diğer seçenekle yapılan kurulumlar da  Teamviewer Süresi Doldu hatası verebilmektedir. Teamviewer Yazılımı kesinlikle ticaret için kullanılmamalıdır. Herhangi bir deneme sürümü paketi sunmayan program, ticaret amacı ile kullanıldığında cezai işlem uygulayacağını dile getiriyor.

Teamviewer Kullanımı sırasında Yetki Sınırlandırması Yapılabilir mi?

Elbette yapılabilir. Yetki sınırlaması yapmak için bağlantı sırasında yan tarafta duran küçük Teamviewer penceresindeki bulunan Mouse işaretine tıklamanız yeterli. Tıkladığınız zaman Mouse üzerinde çizik belirecektir. Böylelikle karşı taraf masaüstü görüntünüzü anlık olarak izler, fakat bilgisayara müdahale edemez.

Başlıklar: , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

26 Mayıs 2018, 20:43

Dokunmatik Ekran Nasıl Temizlenir ?

İnsanoğlunun Dünya üzerindeki kaynakları hızla tüketmesi, küresel ısınma ve iklim değişikliği gibi durumlar yerkürenin ömrünün yavaş yavaş azalmasına neden oluyor. Bu nedenle bilim insanları Dünya dışında yaşanabilecek bir gezegen arayışında. Son yıllarda ise hedefler Mars’ı gösteriyor. Peki, Mars’ta yaşam mümkün olabilir mi? Mars’ta yaşam bulguları var mı? Uzun bir süredir...

Devamını Görüntüle