Çocuklarını Keyifli İstanbul Mekanlarına Götürmek İsteyenlere Öneriler - Gecenin Fotoğrafı
En Taze

Çocuklarını Keyifli İstanbul Mekanlarına Götürmek İsteyenlere Öneriler

hahah
Çocuklarını Keyifli İstanbul Mekanlarına Götürmek İsteyenlere Öneriler

Metropol kent İstanbul çocuklar için keşfedilmeyi bekleyen devasa bir dünya!

Geçtiğimiz ay karneler alındı, okullar kapandı. Hatta yaz tatilinin bile yarısından fazlası bitti. Deniz, kum, güneş tatilleri yapıldı ve bitti. Belki de tatile gitmeye fırsat olmadı! O zaman evde çocuklarının sıkılmasını istemeyen ebeveynleri için İstanbul’un keyifli ve eğitici mekanlarında eğlenme zamanı! İstanbul devasa bir tarih ve kültür geçmişini bünyesinde barındırıyor ve buradaki müzeler gerçekten görülmeye değer.

Okul zamanı bu pek mümkün olmasa da yaz tatili çocukların böyle yerlerde vakit geçirmesi için çok iyi bir fırsat. Zamane çocuklarının bilgisayar oyunları gibi bağımlılık sorunları olduğu düşünüldüğünde, onları bilgisayar dünyası dışında da bir şeyler öğrenecekleri yerlerle buluşturmanın önemi daha da artıyor. Peki nerelere gitmeli?

İstanbul’da Çocukların Keyifli Vakit Geçirebileceği Yerler

İstanbul Oyuncak Müzesi

Dünyanın dört bir yanında toplanarak bir araya getirilmiş oyuncaklar çocukların hem farklı kültürlere hem de tarihe ulaşmalarını sağlıyor. Devasa koleksiyondaki oyuncaklar çocukların şu an ve geçmiş arasında nelerin değiştiğini naklen görmesine olanak sağlıyor. Ayrıca çocuk atölyelerinde seramik, tahta oyuncak boyama, Origami gibi etkinlikler yapılıyor. Giriş ücreti öğretmen ve öğrenciler için 10, yetişkinler için 13 TL.

Pera Müzesi

Birçok farklı eserin bir araya getirildiği müzede çocuklar için Kağıt Helvadan Yaz Pastaları, Dev Binalar, Komik Yüzler Kitabı gibi farklı birçok atölye bulunuyor. Ayrıca Perakart sayesinde indirimli bilet satın alınabiliyor. Giriş ücreti öğrencilere 10, yetişkinlere 20 ve 12 yaş altı çocuklara ücretsiz!

Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi

Şehrin ortasında devasa bahçesiyle gökdelenler arasında nefes almayı mümkün kılan bu yerde Türkiye bitki çeşitliliğine ait birçok detay yer alıyor. Piknik imkanı da sunan mekanda keyifli manzaraya karşı çocuklarınızın karnını yeşilin ortasında doyurabilirsiniz. Giriş ücreti yerine bağış yapılabiliyor. Bahçede yapılan bakım ve tadilat işlemleri bağışlar sayesinde yapılıyor. Bağış bedeli ise 10 TL.

Tarihi Yerler

Çocukların yaşadığı yer hakkında bilgi sahibi olması için tarihini öğrenmesi gerekir. Metropol kent İstanbul yalnızca Türkiye’nin değil, dünyanın da önemli bir merkezi olduğu için bu şehrin geçmişini çocukların bilmesi de önemli. Bunun için Tarihi Yarımada turuna katılmak hem keyifli hem de öğretici bir gezi olabilir. Bunun yanında çocukları heyecanlandırıp içine çekecek Yerebatan Sarnıcı, Ayasofya Camii, Miniatürk gibi yerlerin de görülmesinde fayda var.

 

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

Ladonna 5 Ağustos 2018

For hottest information yyou have to pay a visit webb annd on internet
I found tis site as a finest site for hottest updates. https://918kiss.party/home/joker123/946-joker123

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

02 Ağustos 2018, 12:49

Bayan Öğretmene Ölümcül Tekme

NASA’nın Güneş uydusu yola çıkmaya hazırlanıyor! NASA’nın ilk Güneş uydusu, tarihler 4 Ağustos’u gösterdiğinde büyük bir görev gerçekleştirecek. ABD Havacılık ve Uzay Ajansı ilk kez Güneş’e bir uzay aracı fırlatacak. Bu uzay aracı bir otomobil boyutundaki Parker adı verilen bir uydu! Bu noktadaki hedef Parker Güneş uydusunu Güneş’e olabildiğince yakın...

Devamını Görüntüle