Cilt Bakımında Aloe Vera Kullanımı - Gecenin Fotoğrafı
En Taze

Cilt Bakımında Aloe Vera Kullanımı

Aloe vera kullanımı son dönemde özellikle cilt bakımında tercih ediliyor. İşte sizin için derlediğiniz aloe vera maskesi tarifleri!

guzellikk
Cilt Bakımında Aloe Vera Kullanımı

Cilt Bakımında Aloe Vera Kullanımı

Aloe vera kaktüse benzer yapısı ile evlerde en fazla beslenen bitkiler arasında yer almaktadır. Sağlık açısından pek çok yararı olan bu bitki aynı zamanda bakım konusunda da oldukça geniş alternatifler sunmaktadır. Şimdi sizlere cilt bakımı için yaygın bir şekilde tercih edilen aloe vera kullanımı konusunda bilgilendireceğiz.

Öncelikle aloe veranın sadece cilt bakımında değil aynı zamanda cilt sorunu tedavilerinde de kullanabileceğinden bahsetmekte fayda var. Akne, kırışıklık ve yanık gibi cilt sorunları için mükemmel bir çözüm olan aloe veranın her cilt tipi için de ayrı bir kullanımı vardır.

Kuru cilt bakımı için aloe vera tarifleri

Kuru ciltler nemlendirilmeye ihtiyaç duyar ve bu noktada aloe vera maskesi mükemmel bir seçenek olabilir. İşte kuru ciltler için maske tarifleri!

  • Hindistan cevizi ve aloe vera

Öncelikle bir adet aloe vera yaprağını bir uçtan diğer uca doğru kesin ve içindeki şeffaf jeli çıkarın. Temiz bir tabağa koyduğunuz jeli yarım fincan hindistan cevizi yağı ile pürüzsüz olana kadar karıştırın. Bu karışımı temizlenmiş yüzünüze ve boynunuza uygulayın. En iyi sonuç için maskenin bütün gece yüzünüzde kalması gerekir. Sabah uyandığınızda yüzünüzü ılık su ile temizleyebilirsiniz.

  • Taze salatalık, yoğurt ve aloe vera

4 yemek kaşığı saf aloe vera jeli, 6 yemek kaşığı taze salatalık suyu ve 2 yemek kaşığı yoğurdu karıştırıp yüzünüze uygulayın. 15 ila 20 dakika sonrasında yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Düzenli kullanımda farkı gözlerinizle göreceksiniz.

Yağlı cilt bakımı için aloe vera tarifleri

Yağlı ciltlerin en büyük sorunu şüphesiz ki yüzde sürekli olarak bir parlaklık olmasıdır. Ayrıca bu tip ciltler sivilce ve siyah noktalara daha fazla yatkındır. Ancak aloe vera maskesi sayesinde bu sorunları aşmak mümkündür. İşte yağlı cilt bakımı için aloe vera maskesi tarifi:

  • Bal, yumurta, arpa ve aloe vera

1 tatlı kaşığı bal, 1 adet yumurta, 2 yemek kaşığı arpa unu ve 1 aloe vera yaprağının jelini karıştırarak macun kıvamına getirin. Karışımı fırça yardımı ile yüzünüze uygulayın ve maske kuruduktan sonra ılık su ile durulayın. Bu maske sayesinde cildinizin yağ dengelenecek ve cildiniz bu esnada kurumayacaktır.

Kırışıklıklar için aloe vera maskesi tarifi

Aloe vera kullanımı kırışıklıkları önlemek için de tercih edilebilecek bir yöntemdir. Yani tamamen doğal yollar ile kırışıklıklarınıza çözüm bulabilirsiniz. Kırışıklıklar için aloe vera maskesi tariflerini buraya bırakıyoruz:

  • Bal, zeytinyağı ve aloe vera

Yarım yemek kaşığı bal, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ve jeli çıkarılmış aloe vera yaprağını iyice karıştırdıktan sonra yüzünüze uygulayın ve 15 dakika boyunca bekletin. Sonrasında ılık su ile durulayın. Balın anti inflamatuvar ve nemlendirici etkisi ile aloe veranın iyileştirici etkisinin birleşimi kırışıklıklarınıza savaş açacak ve sizi gençleştirecektir.

  • Limon ve aloe vera

1 aloe vera yaprağını jelini ve limon suyunu karıştırıp pürüzsüz hale getirin. Bu karışımı 15 dakika boyunca yüzünüzde beklettikten sonra ılık su ile durulayın. Düzenli bir şekilde bu maskeyi kullanırsanız cildinizdeki kırışıklıkların hızla kaybolduğuna şahit olacaksınız.

Aloe vera kullanımı sayesinde cildinizi istediğiniz hale getirebilir ve aynada kendinize baktığınızda daha mutlu hissedebilirsiniz. Ancak unutmayın ki tüm bu uygulamaların düzenli bir şekilde yapılması gerekir. Aksi takdirde istediğiniz sonuçları alamayabilirsiniz.

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

24 Temmuz 2018, 14:31

Yaz Parfümü Nasıl Olmalı?

Denizanası Turritopsis Dohrnii  Ölümsüzlüğe Anahtar Mı Olacak? Ölümsüzlük, insanoğlunun yüzyıllardan beri istediği ve araştırmaktan yılmadığı bir yaşam biçimi… Tek bir iksir, ilaç ya da diyetin insan ömrünü tek bir günde uzattığı henüz kanıtlanmamıştır. Bilimsel “iksirler”, gen terapileri, ölümsüzlük hapları ve klonlanmış yedek vücut ve organlar her zaman denenmiştir. Ölümsüz Medusa...

Devamını Görüntüle