CHP’liler Olağanüstü Kurultay İmza Sayılarını Bekliyor - Gecenin Fotoğrafı
En Taze

CHP’liler Olağanüstü Kurultay İmza Sayılarını Bekliyor

boom
CHP’liler Olağanüstü Kurultay İmza Sayılarını Bekliyor

CHP’liler Olağanüstü Kurultay İmza Sayılarını Bekliyor

CHP’liler olağanüstü kurultay için toplanması gereken 625 imzanın toplanıp toplanmadığını öğrenebilmek için saatleri sayıyor. CHP Olağanüstü Kurultay toplanabilmesi için 15 günlük imza toplanma süresinin son günündeyiz. Akşam 17.30 itibariyle sona erecek sürenin ardından CHP’ye 7 gün içinde imzalar teslim edilecek.   1.250 CHP delegesinin 625’inin imza vermesi durumunda  olağanüstü kurultaya gidilecek.

Delegeler için İmza Verme Süreci 17.30’da Sona Eriyor

CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, geçtiğimiz Cuma günü, 559 delege imzasının ellerinde olduğunu, 69 tanesinin de posta yoluyla geldiğini açıklamıştı. Toplam sayının 628 olduğunu vurgulayan Yaşar Tüzün, çoğunluğu sağladıklarını ve kurultaya gidileceğini duyurmuştu. Bunun üzerine bir açıklama yapan CHP sözcüsü Bülent Tüzün ise merkeze gelen bilginin olağanüstü kurultay isteyenlerin sayısının yeterli sayıya ulaşamadığı yönündeydi. Tezcan, salt çoğunluğun sağlanması halinde kurultayı engellemeyeceklerini ancak ulaşmadığı takdirde herkesin bu sonucu kabul etmesi gerektiğinin altını çizdi.  Kurultay istemenin demokratik bir hak olduğunu vurgulayan CHP sözcüsü Bülent Tezcan,  “CHP için en iyisi ne ise o olmalı” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu Mu Yoksa Muharrem İnce Mi?

Kulislerde ise konuşulanlar ise imza vermiş olan bazı delegelerin imzalarını çektikleri yönünde…  CHP olağanüstü kurultay tartışmaları seçimlerin gerçekleştiği 24 Haziran’ın  1 hafta sonrasında iyice alevlenmişti.

CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, seçimlerde 15.3 milyon oy almasından sonra  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşmede Onursal Başkanlık teklif etmiş, ancak sonuç alamamıştı.  Bu konu tartışmalara yol açarken, ardından CHP Olağanüstü Kurultay imza süreci de böylece başlamış oldu.

 

24 Haziran seçimlerinde CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce 15,3 milyon ile oyların yüzde 30,6’sını almış, parlamento seçiminde ise CHP 11,3 milyon ile oyların yüzde 22,6’sını almıştı.

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

27 Temmuz 2018, 12:21

SGK, Twitter Üzerinden Emeklilik Onayı Veriyor

Beşiktaş, Fenerbahçe ve Başakşehir’in rakipleri belli oldu 2018 – 2019 sezonu Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi play-off turu kura çekimi İsviçre’nin Nyon kentinde gerçekleştiriliyor. Fenerbahçe’nin Benfica’yı elemesi durumunda bir sonraki rakibi PAOK – Spartak Moskova maçı galibi olacak. Beşiktaş ise LASK Linz’i elemesi durumunda Nordsjælland – Partizan eşleşmesinin galibiyle...

Devamını Görüntüle