CHP'de Kurultay Düğümü Bugün Çözülüyor - Gecenin Fotoğrafı
En Taze

CHP’de Kurultay Düğümü Bugün Çözülüyor

boom
CHP’de Kurultay Düğümü Bugün Çözülüyor

CHP’de Kurultay Düğümü Bugün Çözülüyor

Olağanüstü kurultaya gitmek için toplanan imzalar bugün CHP Genel Merkezi’ne sunulacak. Ancak CHP’de geri çekilen imzalar ve diğer imzalarla ilgili tartışmalar ise sürüyor.

CHP’de Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve parti yönetiminin değişmesini isteyen muhalifler, olağanüstü kurultay talebiyle topladıkları imzaları bugün Genel Merkez’e ulaştıracaklar. Muhalif grubun sözcülerinden biri olan Parti Meclisi Üyesi Gaye Usluer, Twitter hesabından “Değişim ve Umut Kurultayımız için verilen noter tasdikli imzaları 2 Ağustos 2018 Perşembe günü saat 16.00’da Genel Merkezimize teslim edeceğiz” mesajını paylaştı.

16 Temmuz’da başlayan imza sürecini 30 Temmuz’da tamamlayan muhaliflerin yaptığı açıklamaya göre kurultay için yeterli sayıya ulaşıldığı ve bugün 16.00’da belgeleriyle birlik Genel Merkez’e ulaştırılacak.

İmzalar İncelemeye Alınacak

İmzalar, Hukuk İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek’e teslim edilecek. Hukuk İşleri, tutanakla teslim aldığı imzaları inceleyerek delege hazirun cetveline ölüm, mükerrer, sahte imza gibi durumların işleyecek. Ortaya çıkacak tabloyla kurultayın yapılıp yapılmayacağını belirleyecek. Genel merkezin, imzaların tesliminden sonra inceleme için bir aylık süresi bulunuyor. Ancak tartışmanın uzamaması için bu sürenin kullanılmaması öngörülüyor. Karar en kısa sürede açıklanacak

Kamuoyu Bu Durumdan Rahatsız, CHP Rahatlatıcı Bir Yol İzleyecek

Grup Başkan vekili Engin Altay, gazetecilerin kurultay sürecine ilişkin sorusu üzerine, “Hiçbir CHP’linin, partisini mahkeme koridorlarına taşıyacağına ihtimal vermem” dedi. Altay, kurultay süreciyle ilgili, parti genel merkezinin kamuoyunu rahatlatacak bir yol izleyeceğini bildirdi.

Muharrem İnce “Kurultay İçin Yargıya Gitmez”

Muhalifler kurultay için gerekirse yargıya gidebileceği konusunda çıkan spekülasyonlara her iki tarafında sıcak bakmadığı görülüyor. Özellikle Muharrem İnce’nin  Genel Merkezin imzalara ilişkin itirazı halinde konuyu yargıya taşıyamaya sıcak bakmadığı gelen bilgiler arasında… Bu durumda muhalifler CHP Genel Merkezi’nin imzalara itirazı halinde B Planını uygulamaya koyacakları konuşuluyor. Muhaliflerin B Planı ise, imza atan delegelerin iradesinin yok sayılmasını vurgulayarak Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun Olağanüstü Kurultay yapılması konusunda baskı uygulamaları olacak.

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

13 Mayıs 2018, 21:08

Son dönemde video çekerek ciddi paralar kazanan YouTuberlara vergi şoku! Artık onlar da vergi ödemek zorunda.

Teknoloji
Youtuberlara Vergi Şoku !

Ezhel Gözaltına Alındı Son yıllarda yaptığı “Şehrimin Tadı” şarkısı ile iyi bir çıkış yakalayan “Ezhel” gerçek adıyla Sercan İpekçioğlu göz altına alındı. Bak bak olaya bak. Yurdum insanının tecavüz etmediği canlı/cansız varlık kalmazken, kadın erkek çoluk cocuk dinlemeden alınan canların sayısız failleri her türlü suçtan aklanırken milletin derdi müzik/sinema sektöründe...

Devamını Görüntüle