Blogspot Türkiye'de Engellendi (Erişim Açıldı) - Gecenin Fotoğrafı
En Taze

Blogspot Türkiye’de Engellendi (Erişim Açıldı)

Teknoloji
Blogspot Türkiye’de Engellendi (Erişim Açıldı)

Blogspot Türkiye’de Engellendi

Dün gece (24 Temmuz 2018) itibari ile yaşanan blogspot uzantılı blog sitelerine erişim engellendi. Blogspot Türkiye’de engellendi. Bir çok kullanıcı bu konuyla ilgili mağdur olduklarını belirtti. Türkiye Blokları İnternet Gözlemevi tarafından doğrulanarak 24 Temmuz 2018’de Türkiye’de engellendi. Blog sayfalarının TTNet ve Uydunet dahil olmak üzere birçok İSS’de kullanıldığını doğrulamış olup, içeriğe erişim yetkililer tarafından kısıtlanmıştır.

Blogspot, mobil operatörler, Turkcell ve Superonline dahil olmak üzere bazı sabit hat ISP’leri tarafından erişilebilir durumdadır ve engelleme önlemleri yayılırken yakın zaman içinde Türkiye için faaliyetlerini durduracaktır.

Mahkeme Kararıyla İlgili Hiçbir Açıklama Yok

İnternet engelleme emirlerini denetleyen Türkiye’nin BTK yetkisi, Blogspot ve alt alanlarının girişi üzerindeki kısıtlamalarına ilişkin mahkeme kararlarıyla ilgili hiçbir bilgi vermedi. Özel alan adlarına ilişkin bir engelleme söz konusu değilken blogspot ve ücretsiz bloglara erişim engelinin devam ettiği açık. Konuyla alakalı açıklama bekleyen binlerce hatta binlerce demek az bile kalır websitesi sahibi kişi gelecek olan açıklamayı bekliyor. Blogspot Türkiye’de çok yaygın kullanılmaktadır bir çok kişinin fikir alışverişini yaptığı, yorumlar yaparak bilgi edindiği bir platformdur.

Bu haberi https://turkeyblocks.org/2018/07/25/blogspot-blocked-in-turkey/ adresindede paylaşan yetkililer durumun ne kadar ciddi olduğunu bir kez daha bizlere göstermiş oldu.

Güncelleme: An itibari ile Blogspot erişime açılmış durumda. Sorunun neden kaynaklandığı hala bilinmiyor.

Başlıklar: , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

11 Temmuz 2018, 12:52

Ünlü oyuncu motosikletle kaza yaptı

Vergi Borcu Yapılandırma Süre Uzatıldı! Torba Yasada onaylanan vergi borcu yapılandırması süresi 31 Temmuz 2018 23.59’a kadar devam ediyordu. Ancak yoğun talep nedeniyle bu süre son dakika gelişmesiyle uzatıldı. Vergi borcu yapılandırma   işlemini yapamayan vatandaşlar için 27 Ağustos 2018’e kadar uzatıldı. Borcunu yapılandıran vatandaşlar gecikme zammı ve gecikme faizleri silinecek ve...

Devamını Görüntüle