En Taze
10 dakikada okuyabilirsiniz

Blog nasıl açılır

İnsanların bilgi vermek  ya da deneyimlerini diğer kullanıcılarla paylaşmak amaçlı kurmuş oldukları web tabanlı mecralara blog denir.

Teknoloji
Blog nasıl açılır

Blog Nedir?


İnsanların bilgi vermek  ya da deneyimlerini diğer kullanıcılarla paylaşmak amaçlı kurmuş oldukları web tabanlı mecralara blog denir. Blog sitesi kullanımları kişilerin ihtiyaçlarına göre ya da yapmak istediklerine göre şekillenir. Kişisel blog alanları sanal ortamda oldukça tutulan bir blog türüdür. Bu blog türünde blog sahipleri günlük yaşamalarına dair ufak tefek bilgiler ya da gezip tecrübe ettikleri yerleri vs. paylaşmaktadırlar. Yazı yazmaya seven herkes ya da bilgileri ile insanların yararlanması konusunda bir şeyler yapmak isteyen kişiler, sanal ortamda blogger.com sitesi ile blog sitesi açarak bilgi platformu oluşturmaya başlayabilirler. Blog platformunda blog ya da bazı bilgiler paylaşarak para kazanmanız da mümkün.


Blogger Para Kazanmak

Blog sitelerinizi ya da blog platformlarının blogger.com üzerinden oluşturulduğuna değinmiştik. Düzenli ve özgün yazılar yazarak blog platformunuzdan gelir elde edebilirsiniz. Genellikle blog tasarımlarının belirli başlı bölümlerinde adsense reklamı adı verilen bölümler bulunmaktadır. Adsense bölümlerine reklam kodlarıyla reklam eklenebilmektedir. Sitenize giren ziyaretçilerin bu reklamlara tıklaması ya da görmesi sonucunda sizde gelir elde etmeye kazanç sağlamaya başlarsınız. Hızlı gelir elde edebilmek için düzenlilik ve özgünlük iki önemli unsurdur. Bunlar sağlandığı takdirde Google sıralamalarında blog adresiniz daha sıklıkla görülür. Ayrıca sitenizin ön planda olmasından dolayı internet kullanıcılarının aramış olduğu kelimeler sitenizde yer alan kelimelerle eşlediğinden sitenizin popüleritesi de bu sayede artacaktır.

 

Blogspot.com Blog oluşturma

Blogspot.com adresine girerek ücretsiz blog oluşturabilirsiniz. Ücretsiz blog sahibi olmak için birkaç aşamayı başarılı bir şekilde tamamlamanız gerekiyor. Blog oluşturabileniz için öncelikle blog ismi belirlemeniz gerekir. Ardından başlık kısmına belirlediğiniz blog ismini girebilir, Adres bölümünden siteismi.blogspot.com şeklinde sitenizin adresini belirleyebilirsiniz. Aynı zamanda sitenizin konusuna uygun temalardan seçim yapabilir, böylelikle sitenizin modern ve şık görünmesini sağlayabilirsiniz.
Aynı zamanda bu ilk adımı başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra, blogspot.com adresinin arayüz penceresinden dilediğiniz ayarı kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Resimde yer alan yan kategorilerden dilediğiniz ayarları gerçekleştirmeniz mümkün. Yerleşim bölümünden sitenizdeki temanın bölümlerinin yerlerini değiştirebilirsiniz. Tema kısmından ise, sitenize uygulamış olduğunuz temanın ayarını yapabilirsiniz.

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Yazıya 2 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

Mehmet 16 Temmuz 2018

Teşekkürler bende blog açmayı düşünüyordum güzel bilgilendirme

Ferhat 18 Temmuz 2018

Teşekkürler yararlı konu

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

26 Temmuz 2018, 15:35

Samsung Milli Klavye Kullanacak

İnsanlık Tarihini Değiştiren 10 Rüya Rüyalar insanlık tarihi boyunca bazı büyük yaratıcı ve bilimsel keşiflerden sorumlu olmuştur. Artık psikologlar tarafından rastgele nöron atışları ya da anlamsız fanteziler olarak reddedilemez, rüyalar artık uykudayken meydana gelen sürekli bir düşünce süreci olarak kabul edilir.  İşte, dünyanın önde gelen bilim adamları, yazarları, müzisyenleri, matematikçileri...

Devamını Görüntüle